Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schwarzmuller SPA 2005r. - Słabe hamulce z prawej strony na wszystkich osiach.

grzesiek660 06 Lip 2018 18:44 288 6
  • #1 06 Lip 2018 18:44
    grzesiek660
    Poziom 16  

Witam.
    Dzisiaj na przeglądzie wyszło, że wszystkie koła z prawej strony hamują słabiej niż z lewej. Co może być przyczyną? Różnice są niby w normie, ale naczepa była pusta.

0 6
  • #2 06 Lip 2018 20:12
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Modulator hamulcowy wykonać testy ciśnień, sprawdzić czujniki abs, sprawdzić zaciski

0
  • #3 09 Lip 2018 15:37
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Jeśli nie swieci się abs przyczepy i jeśli problem wystepuje również z rozłączonym przewodem abs to do roboty masz zaciski na kołach prawej strony. Dobrze abyś opisał czy masz zaciski czy bębny jeśli bębny to wina samoregulacji grzechotek itd.

1
  • #4 19 Lip 2018 22:08
    grzesiek660
    Poziom 16  

Jutro pojadę jeszcze raz na rolki. W sumie nie będę miał dużo bo 10 ton, ale zobaczymy. Jeszcze mi się tak skojarzyło bo w koniu prawy tył też słabiej brał. W tym tygodniu zapalił mi się błąd EBS 04509-00. Z tego co wyczytałem na jakiejś ruskiej stronie to, że klocki nierówno się zużywają. W kompie rzeczywiście jest różnica 12 % pomiędzy prawym i lewym kołem. Może to ciągnik lub naczepa powoduje ten problem?

0
  • #5 20 Lip 2018 18:45
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Co do ciągnika to montowane były różne systemy ebs musisz nam zdradzić choćby jaką marką jeździsz a super by było abyś napisał typ i producenta systemu.

0
  • #6 20 Lip 2018 18:52
    grzesiek660
    Poziom 16  

Sorry. Man TGA 440 KM 2007 rok

0
  • Pomocny post
    #7 20 Lip 2018 22:28
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Oto definicja bł i wskazówki
    "4509 Czujnik zużycia okładzin hamulcowych koła 3: Rosnąca grubość okładzin hamulcowych osi
    Status błędu: FMI 0 - błąd nie wyszczególniony.
    Wskazanie błędu: Centralna lampka ostrzegawcza STOP (H111) świeci na żółto.
    Skutek błędu: Żadna z funkcji użytkownika nie jest ograniczona.
    Przyczyna błędu: Różna jakość okładzin hamulcowych, spalone okładziny na tej osi, błąd układu
    hamulcowego na osi, różne warunki chłodzenia, brud, olej na okładzinach hamulcowych, błąd
    sygnału czujnika zużycia okładzin hamulcowych, itd.
    Usuwanie błędu: Sprawdzić części mechaniczne hamulca, porównać status osi. Sprawdzić
    czujniki zużycia okładzin hamulcowych."

0