Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria hamulca Grand Scenic II 2006 1.9dci 130KM

Rdzeniu1906 06 Jul 2018 20:57 5217 16
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Witam, dzisiaj mechanik wyciągnął mi moduł hamulca ręcznego bo zacisnął się i nie chciał puścić, smród był niemiłosierny, spaliło się coś w środku, jak myślicie co to jest i czy jest sens to wymieniać :)Awaria hamulca Grand Scenic II 2006 1.9dci 130KMAwaria hamulca Grand Scenic II 2006 1.9dci 130KM
    cezars65
    Level 24  
    No dobrze , ale dobrze by było dociec jaka jest przyczyna spalenia tego modułu . Sprawdż czy dobrze - lekko chodzą linki w pancerzach . Czy same dżwignie zacisków pracują lekko . No chyba że rzeczywiście problem tkwi w samym module uruchamiającym , może silnik i przekładnia stanęły w miejscu . Patrząc na zdjęcie spalonej płytki , to naprawa nie ma sensu ,, kupić używkę w dobrym stanie , zamontować , dokonać kalibracji testerem.
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Linki wymienione na nowe ponieważ jedna z nich się zatarła i nie chciała ruszyc i lekko trzymało ręczny, mechanik wymienił na nowe linki i dzisiaj mi dzwoni że taka sytuacja się stała i żebym szukał jakiegoś elektronika co by poradził coś więc zaczałem od forum, szukam i bardzo ciężko dostać taki moduł sam :(
    coperfild
    Level 35  
    Mechanik spartolił, tego już nie warto naprawiać.
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    a co on mógł tam spartolić? też mnie naszło takie stwierdzenie, bo zawiozłem mu samochód na wymianę linek a tu takie coś, gdyby się to stało wcześniej to bym czuł zapach spalenizny z aucie ;/
    coperfild
    Level 35  
    Na przykład trzeba zrobić kalibracje clipem. Po naprawie nie świecił serwis?
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Z tego co wiem chyba żadnej kalibracji nie robił bo zadzwonił do mnie i zapytał się czy miałem taka sytuację kiedyś ze zaciaglo ręczny i nie chciało puścić, ja mówię ze nigdy czegoś takiego nie miałem. Mogło się to spalić przez to że założył linki , nie podpial kompa i zaciaglo na amen ręczny??+
  • Helpful post
    coperfild
    Level 35  
    Wszystko jest możliwe.
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Odebrałem w końcu auto od mechanika, mechanik naa swój koszt wymienił moduł hamulca ręcznego :) teraz mam drugie pytanie, wyskoczył mi serwis P (w trójkącie) hamulca ręcznego po naciśnięciu przycisku, gdy spuszczam ręczny ruszając autem nic się nie dzieje a gdy spróbowałem pociągnąć przycisk i go wcisnąć żeby spuścić ręczny wyskoczył błąd że awaria hamulca ręcznego i teraz jak na postoju chce go zaciągnąć przycisk nie reaguje ;/ dopiero zaciąga hamulec po zgaszeniu auta. Wina teraz leży po stronie tego przycisku???
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Nie pamiętam co tam dokładnie wyskakiwało ale coś że jest zwarcie w czymś i mechanik mówił że może to być albo ten przycisk lub jakiś czujnik przy pedałach :) jutro może podjadę do niego i podam dokładnie co to za błąd ale na pewno nie podawał dokładnej usterki :)
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Dzisiaj wymieniłem przycisk na inny i hamulec działa, zaciąga go i spuszcza ale błąd się dalej świeci i na dodatek doszedł drugi i nie da się ich skasować. Ktoś coś doradzi? Pozdrawiam :) Awaria hamulca Grand Scenic II 2006 1.9dci 130KMAwaria hamulca Grand Scenic II 2006 1.9dci 130KM
    Rdzeniu1906
    Level 6  
    Ok to muszę do kogoś podjechać kto to ogarnie i ma tego clipa , za przycisk zapłaciłem 20zł i bo był straszny szrot ale podmienilem tylko płytki i wygląda jak nowy :)