Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano 115 problem z paliwem, odpowietrzenie.

07 Lip 2018 09:34 588 2
  • Poziom 9  
    Kocioł odpala z wiadra ale nie chce zaciągnąć paliwa ze zbiornika. Ręcznie zaciągnąłem olej do filtra ale to nic nie daje. Podłączęnie ma długość ok 4m i jest dwuprzewodowe. By odpowietrzyć mogę podłączyć pompę na krótko by dłużej chodziła? Czy przyczyną tego może być mała ilość paliwa w zbiorniku? Mam tam ze 20 cm na dnie to będzie 200 litrów. Dzięki za wszelką pomoc gdyż zamieszkałem w Niemczech i serwis mnie zabija! Ostatnio zapłaciłem 150 euro za wymianę filtrów więc nauczyłem się sam, ale chcę się nauczyć skutecznie odpowietrzyć i wymienić dyszę czy zdiagnozować te proste usterki.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak ręcznie zaciągnąłeś paliwo do filtra? Posiadasz pompę do odpowietrzania układu olejowego? Pytanie czy paliwo jest poniżej pompy? Brudne filtry+ filtr na pompie pytanie czy do niego zaglądałeś?
    Możesz poluzować wąż odpowietrzający / przelewający i załączyć palnik, troszkę paliwa powinno się przelać i odpowietrzyć.
    Co do wymiany dyszy, jeżeli sam wymieniasz pamiętaj o takim samym producencie, rozmiarze, stożku i kącie rozpylenia, choć i tak zalecałbym zrobienie analizy po wymianie dyszy.
  • Poziom 9  
    goldzik15 dzięki. Piec odpalony. Paliwo do filtra zaciągnąłem ustami :) jak kiedyś paliwo z samochodu taty do motorynki. Paliwo jest sporo ponizej pompy ale to już nie istotne. Dysze mam na wzór , serwis zostawia stare więc kupię identyczną, Analizy nie potrafię wykonać więc pozostanie mi jednak chyba serwis, albo kupić sprzęt i się nauczyć :)