Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router WiFi Orange staconarny[15 urządzeń, DynDns]

07 Lip 2018 09:34 390 8
  • Poziom 24  
    Obecnie posiadam TD-W8910G.

Niestety od kiedy zamontowałem po WiFi kamery, czujniki, ustawiłem przekierowania portów i DynDns'a to lubi się zmulać/zacinać.

Potrzebował bym coś co bez resetowania:
    -Udźwignie 15 urządzeń po WiFi
    -DynDns'a
    -Przekierowanie portów
    -Fajnie by było gdyby wzrósł zasięg
    -jestem miłośnikiem rozwiązań Chińskich jeśli są dobre i tanie
    -sieć to Orange stacjonarny max. 10Mbit/s
  • PCBway
  • Specjalista Sieci, Internet
    TD-W8980 powinien sobie na spokojnie poradzić. Do ADSL to nie ma za wielkiego wyboru, a to co ustawiłeś to w zasadzie żadne obciążenie dla routera.
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Wygląda ok, tylko jest już EOL, a coś z obecnie produkowanych?

P.S.
    Ale w sensie, że mój stary TD-W8910G nie powinien się zwieszać, czy że żadne obciążenie dla tego nowego?
    To np. TP-Link Archer VR400.
    Bartusjusz napisał:

P.S.
    Ale w sensie, że mój stary TD-W8910G nie powinien się zwieszać, czy że żadne obciążenie dla tego nowego?

TD-W8901G nie powinien się zawieszać.
    Ile masz tych kamer i jaki bitrate streamu? Co to za czujniki dokładnie?
    Router jest sprzętowo zoptymalizowany do obsługi WPA2 AES i tak powinieneś wszystkie urządzenia skonfigurować, a na routerze wyłączyć WPA2 TKIP oraz WPA1.
    Zdajesz sobie sprawę, że taki monitoring może wyłączyć gimnazjalista ze zrootowanym telefonem w jakieś cztery sekundy?
  • Poziom 24  
    Autorskie na esp8266. To nie musi być bezpieczne.

P.S.
    To po co włączać WPA2 AES skoro nie zatrzyma nawet gimnazjalisty?
    WPA2 AES:
    1. Gimnazjalista wyłączy taki monitoring (celowo nie piszę jak, żeby hakiry z podstawówki się nie doszkoliły), ale na szczęście nie dostanie się do wnętrza sieci i nie będzie podglądał Twojej dziewczyny :-)
    2. AES jest tak zaprojektowany, aby można było wykonać akcelerację sprzętową szyfrowania i deszyfrowania (macierze 16x16 podzielone na 16 podmacierzy 4x4). Wszystkie liczące się chipsety są tak zbudowane, aby obliczenia były wykonywane sprzętowo w tym chipsecie (Procesor jest tam FIZYCZNIE zaprojektowany do operacji AES). Jeżeli wybierzesz np TKIP, lub WPA1, to prawie pewne jest, że do obliczeń zaprzągnięty zostanie procesor główny routera który ma przecież inne zadania do wykonania, bez gwarancji że przy okazji ktoś nie walnął buga w firmware.
  • Poziom 24  
    Ostatecznie nabyłem TD-W8980, ale jest mały problem. Kamery tracą połączenie po kilku godzinach, max. dobie. Pomaga tylko restart kamer. Przy tym zachowują się jak były zawieszone, po restarcie mają przez chwilę wcześniejszą godzinę.

P.S.
    Na starym routerze zdarzało się to nie częściej niż 2x na miesiąc.
    Przyzwyczajaj się. Z monitoringiem po WiFi to nigdy dobrze nie będzie.
    Natomiast upewnij się, czy nie korzystasz z transmisji po TCP. W tanich kamerach musi być wymuszone streamowanie UDP (po stronie kamery oraz rejestratora), inaczej nie radzą sobie wydajnościowo.