Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Gorenje WS53121 - niskie obroty podczas wirowania

Crawshayi. 07 Lip 2018 16:00 138 7
  • #1 07 Lip 2018 16:00
    Crawshayi.
    Poziom 6  

Cześć.

Posiadam pralkę Gorenje WS 53121 - pralka ma ok. 10 lat, poniekąd pochodzi z rynku wtórnego, gdyż wchodziła w skład sprzętu pozostawionego w mieszkaniu przez poprzednich właścicieli. Użytkuję ją ok. rok.

W dniu dzisiejszym zauważyłem, iż podczas wirowania pralka nie wskakuje na wysokie obroty. Sprawdziłem na 2 programach. Pierwotnie program mix 30 nie odwirował prawidłowo dywanika, następnie nastawiłem program wirowanie na 1200 obrotów i obserwowałem pralkę. W momencie, kiedy powinna osiągnąć te 1200 obrotów, bęben kręcił się powoli.

Czy ktoś ma jakąś diagnozę ?

0 7
  • #2 07 Lip 2018 16:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

Crawshayi. napisał:
    W dniu dzisiejszym zauważyłem, iż (...) nie odwirował prawidłowo dywanika
    To sprawdź w dniu późniejszym z innym praniem, bo to wygląda jednak prawidłowo.

0
  • #3 07 Lip 2018 17:30
    Crawshayi.
    Poziom 6  

Dlaczego uważasz, że prawidłowo ? Skoro program "wirowanie" zakłada, że pralka ma osiągnąć 1200 obrotów na minutę, a faktycznie wiruje z dużo niższą prędkością to raczej nie jest to prawidłowe.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lip 2018 18:16
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Jeśli się pierze jakieś dywaniki, koce itp. to pralka ma problem z rozłożeniem wsadu i nie odwiruje tego typu wsadu.
    Spróbuj włączyć pralkę na program "wirowanie" bez wsadu na przykład 800obr/min i zobaczymy czy przejdzie cykl prawidłowo.
    Jeśli się tak nie stanie to dopiero wtedy będzie można nazwać to awarią.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lip 2018 18:36
    jack63
    Poziom 41  

Crawshayi. napisał:
    Skoro program "wirowanie" zakłada, że pralka ma osiągnąć 1200 obrotów na minutę,

Nie koniecznie. Chyba ważniejsze jest to aby pralka nie uległa uszkodzeniu.
    Wg mnie jest tak, jak piszą koledzy.
    Też mam pralkę Gorenje, choć starszą i zdarza się że po kilku próbach nie wchodzi na pełne obroty. W mojej jak jest ok słychać cyknięcie przekaźnika i wtedy wiruje na max czyli 1200 RPM.
    Spróbuj na pustej pralce.

0
  • #6 07 Lip 2018 20:10
    Crawshayi.
    Poziom 6  

Mieliście rację. Uruchomiłem pralkę w programie "wirowanie" na pusto, wskakuje na obroty tak jak trzeba. U mnie cykl trwa 13 min. i przeszła cały program bez żadnych problemów.

Myślałem, że nadchodzi jej koniec.

W takim razie dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.

0
  • #8 07 Lip 2018 21:27
    zhudomel
    Specjalista AGD

Crawshayi. napisał:
    Dlaczego uważasz, że prawidłowo ?
    Instrukcja obsługi, str. 26, drugi wiersz od dołu.

0