Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bmw e36 2.5td - Obrotomierz zaniża obroty po zmianie sterownika silnika od tds-a

07 Lip 2018 18:56 261 7
  • Poziom 4  
    Witam. Właśnie uporałem się ze zmianą nastawnika potencjometrycznego na indukcyjny. Oczywiscie sterownik i wiązka również zostały zmienione na takie od nastawnika indukcyjnego. Dodatkowo robie konwersje z td na tds, więc sterownik pochodzi właśnie z tds-a. Ustawiłem dawkę za pomocą Dis-a i silnik pracuje poprawnie. Jednak obrotomierz wskazuje niepoprawne wartości. Na biegu jałowym wskazuje jakieś 200-300obr/min przy czym w Dis-ie wartość jest prawidłowa czyli około 720obr/min. Gdzie może leżeć przyczyna? Może należałoby wymienić zegary na takie z tds-a? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam
  • SterControl
  • Poziom 32  
    Zamieniłeś 4 na 6 cyl.
  • SterControl
  • Poziom 4  
    W żadnym wypadku. Mam silnik 2.5td o mocy 115km i założyłem sterownik od 2.5tds o mocy 143km. Silnik na nim chodzi poprawnie więc nie ma opcji żeby sterownik był od 4-cylindrowej jednostki 1.8tds.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Sterowniki były takie same z tego co pamiętam do 1,8 i 2,5 w tds, więc zostają zegary.
  • Poziom 4  
    Na starym sterowniku oryginalnym od 2.5td obrotomierz działał poprawnie. Numery sterowników od 1.8tds i 2.5tds się różnią.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wrzuć zegary z TDSa :v
  • Poziom 4  
    No i licznik wymieniony. Stary był produkcji VDO a nowy produkcji Moto Meter. Obrotomierz działa już poprawnie, jednak wskaźnik temperatury pokazuje głupoty. Wskazówka nawet na wyłączonym zapłonie jest odchylona sporo na minus od pozycji wyjściowej i tak jak w starym liczniku podnosi się wraz ze wzrostem prędkości..
  • Poziom 4  
    Powodem nieprawidłowych wskazań temperatury silnika były zamienione wtyczki od czujnika temp. silnika oraz czujnika temp. powietrza w kolektorze dolotowym. Podczas zmiany wiązki odwrotnie podpiołem wtyczki.
    Pozdro