Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Modem 3g + radio android 4.4.4

leo4art 07 Lip 2018 21:34 363 10
  • #1 07 Lip 2018 21:34
    leo4art
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z podłączeniem modemu do radia android 4.4.4 sprawdzałem na następujących modemach :
    Huawaei E173 - modem mruga android nie widzi
    D-Link DWM-222 to samo
    HSUPA MF637 - modem jest znajdowany pokazuje się ikonka z zasięgiem lecz jest komunikat o braku internetu co ciekawe po włączeniu WIFI i połączeniu z internetem pojawi się nazywa sieci ERA !! Po wyłączeniu nazwa niknie .

hUAWEI E1750 - zachowanie jak powyżej .

Dodam ze konfiguracja punktów dostepowych jest poprawna ANP:

T-Mobile (konfigurator)

nazwa: internet
    APN: internet
    protokół MMS: WAP 2.0
    MCC: 260
    MNC: 02
    typ uwierzytelniania: PAP
    typ APN: internet
    pozostałe pola: puste

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze ze informacjach i radiu jest podawana nazwa sieci , zasięg i komunikat aktywny jednak poniżej jest komunikat „ Rozłączony „

Próbowałem aplikacj PPP ale ba wersji aplikacji 1 i 3 szuka i nic nie znajduje a na 2 znajduje ale nie łączy .

0 10
  • #2 07 Lip 2018 22:02
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Podstawowy problem sprzętu typu radio z Android. Brak zgodnych modemów z nimi. Wymienione przez ciebie to elektrozłomy, nie spełniające wymagań stawianych modemom USB w 2018 roku. Z reguły takie radia nie współpracują z tymi najnowszymi LTE/3G. Jeśli radio ma kartę WiFi to z internetu na nim korzystamy łącząc je po WiFi z mobilnym routerem LTE/LTE-A.

0
  • #3 08 Lip 2018 20:16
    makosuu

Włącz sobie router w telefonie i daj spokój z modemem USB i Androidem.

0
  • #4 08 Lip 2018 22:16
    leo4art
    Poziom 8  

Temat rozwiązany zarówno modem HSUPA MF637 jak i HUAWEI E1750 z androidem 4.4.4 działa poprawnie !!!
    Konieczna była inna konfiguracja ANP dla t-mobile:

nazwa: erainternet
    APN: erainternet
    protokół MMS: WAP 2.0
    MCC: 260
    MNC: 02
    typ uwierzytelniania: PAP
    typ APN: erainternet
    pozostałe pola: puste

AERO działa poprawnie z Androidem 4.4.4 na modemie huawei e3131s-2.

Skrócenie kabla USB poprawiło stabilność , na kablu 1,5 m router co jakiś czas się restartował na 30 cm działa prawidłowo!!!

1
  • #5 08 Lip 2018 22:24
    makosuu

Z tego co widzę to oba modemy (zabytki) nie wspierają UMTS 900 (poza miastami pewnie będzie nieciekawie) a na UMTS 2100 max 7,2 Mb/s zatem fajnie że działa ale co po takim działaniu? Ale jak ciebie to satysfakcjonuje to dobrze :)

0
  • #6 08 Lip 2018 22:27
    matek451

Typowa sztuka dla sztuki, obydwa te modemy to muzealne zabytki, po co komu modem nawet do 3G który nie obsługuje UMTS900? Działa tylko na UMTS2100 czyli w dużych miastach. po wyjeździe za miasto nawet z wolnego 3G na nim nie skorzystasz. Na wsiach i małych miastach operatorzy na 3G korzystają z UMTS900. Kolega był szybszy.

0
  • #7 08 Lip 2018 22:29
    leo4art
    Poziom 8  

Na youtube ,googlemaps,yanosika i radio internetowe wystarcza dziś trasa 400 km bez problemu modem pracuje w trybie UMTS/HSDPA (850/1900/2100 MHz) oraz EDGE/GPRS/GSM (850/900/1800/1900 MHz).

0
  • #8 08 Lip 2018 23:08
    matek451

Nie masz pojęcia o czym piszesz, wiesz chociaż z jakich pasm korzystają operatorzy na 3g? Modemy nie obsługują 3G na UMTS900 a to podstawowe pasmo zasięgowe na 3G wszystkich polskich operatorów a te modemy go nie obsługują, tam gdzie nie było zasięgu 3G z UMTS2100 czyli poza miastami te modemy schodzą do 2G i korzystają z niego na GSM900 i w technologii EDGE do 256Kb/s. Czyli technologicznie cofnąłeś się o minimum jakieś 12 lat. Teraz korzysta się z LTE średnio szybsze o kilkadziesiąt/kilkaset razy od EDGE. Ale nikt nikogo nie zmusi jak jak wystarcza EDGE to nic tylko korzystać. szczególnie z YT. Routerek MiFi z LTE np. E5573 to wydatek 60-70 zł.

0
  • #9 09 Lip 2018 00:33
    leo4art
    Poziom 8  

Jestem od 4 lat projektantem IT ,5 lat byłem administratorem i 3 analitykiem IT wiec raczej wiem o czym pisze i na potrzeby moje i takiej stacji parametry są wystarczające .

LTE do yanosika :) 64kbps na 2G w zupełności do tego celu wystarcza . A jak chce obejrzeć youtube to nie robie tego w trasie tylko jak stoję a zasięg w miastach 3g jest dostępny.

Nawigacja działa poprawnie bo mapy zapisalem do pamięci a z sieci pobierane są tylko informacje o ruchu i tu również 2G wystarcza .

Każdy ma swoje potrzeby dla mnie ten modem i zasięg jest wystarczający zainwestowanie chociaż 1 zł by poprawić prędkość było by głupie !!!

Dodano po 12 [minuty]:

GPRS
    Pierwszy standard pakietowej transmisji danych w sieciach GSM.
    Oferowana w praktyce prędkość transmisji wynosi od 30 do 80 kbit/s
    EDGE
    Standard transmisji pakietowej w oparciu o ulepszoną sieć GSM tzw. ulepszony GPRS. EDGE nazywamy często technologią 2,5 G
    Prędkość pobierania danych: do 236 kbit/s,
    Prędkość wysyłania danych: : do 236 kbit/s
    UMTS
    Standard telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G).
    Prędkość pobierania danych : do 384 kbit/s,
    prędkość nadawania danych : do 64 kbit/s

Do moich celów GPRS jest wystarczający EDGE jest aż za szybki a 3g :) po co mi to do pobierania danych max średnio 20 kbps ?
    http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/zasieg

A z tym 3g w 2100 nie ma tak tragicznie

0
  • #10 09 Lip 2018 08:36
    matek451

Każdemu według potrzeb. Pokazana mapa zasięgu T-Mobile na 3G z UMTS2100 to teoria i zasięg czysto wirtualny , oczywiście to zasięg na zewnątrz. Modem w samochodzie.Jeśli zadowalają cię transfery na wymienionym poziomie to nic tylko korzystać.

0
  • #11 09 Lip 2018 08:43
    leo4art
    Poziom 8  

W android radio prędkość internetu z modułu 3g na potrzeby :
    - yanosika
    - nawigacji
    - komunikatów drogowych

Jest w zupełności wystarczający zweryfikowane na karcie od operatora t-mobile .

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów