Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylatory od karty graficznej się przestały kręcić...

XDNAMEXDPL 09 Jul 2018 13:19 11718 48
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    kindlar wrote:
    Może nawet karta graficzna w slocie być niepoprawnie zamontowana i efekt będzie podobny - komp nie uruchomi się.

Ale nie wiem czy o to chodzi ale komp normalnie pracuje jak zawsze, tylko nie pokazuje obrazu i Wiatraczki wentylatory nie pracują.

Dodano po 3 [minuty]:

kindlar wrote:
    Może nawet karta graficzna w slocie być niepoprawnie zamontowana i efekt będzie podobny - komp nie uruchomi się.

A i jeszcze dodam mam podświetlaną klawiaturę i myszkę kiedy je podłącze i uruchomie kompa nie świecą się (nie wiem czy to info coś da)
    dt1
    Admin of Computers group
    XDNAMEXDPL wrote:
    komp normalnie pracuje jak zawsze

To znaczy, że ładuje się system i słychać, że komputer startuje (np dźwięk uruchomienia systemu)? Czy po prostu wentylatory szumią i dioda power się świeci? Bo samo włączenie wentylatorów to nie jest normalna praca.
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    dt1 wrote:
    XDNAMEXDPL wrote:
    komp normalnie pracuje jak zawsze

To znaczy, że ładuje się system i słychać, że komputer startuje (np dźwięk uruchomienia systemu)? Czy po prostu wentylatory szumią i dioda power się świeci? Bo samo włączenie wentylatorów to nie jest normalna praca.

Dioda na k. Grafiki miga na biało czerwono wiatraki wentylatory pracują procesor tež bo się grzeje

Dodano po 11 [minuty]:

Nie nie słychać dźwięku, bo chyba go wyłączyłem.
    dt1
    Admin of Computers group
    Co oznacza takie zachowanie diody należy sprawdzić w instrukcji od swojej karty graficznej.
    Praca wentylatorów i nagrzewanie się procesora wcale nie świadczą o tym, że komputer działa czy pracuje, te rzeczy świadczą o tym, że komputer jest zasilany (ale już nie świadczą o tym, czy jest zasilany poprawnie).
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    kindlar wrote:

Właśnie go zawiozłem do informatyka jutro dam wam znać i zakończenie temat
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    Witam
    Przepraszam że tak późno ale dopiero co wróciłem do domu.
    Informatyk powiedział że karta może być ,, zjechana" od podkręcania co prawda bawiłem się w to 2dni temu przed awarią ale chyba to tak zawyżyło na tej sprawie!
    dt1
    Admin of Computers group
    Może być "zjechana" i mogłeś ją zajechać (zależy co jej robiłeś, bo "podkręcanie" to bardzo ogólne określenie). Czyinformatyk potwierdził, że reszta sprzętu działa, na przykład sprawdzając go z inną kartą graficzną, czy patrząc na komputer powiedział: "to może karta" i tyle?
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    dt1 wrote:
    Może być "zjechana" i mogłeś ją zajechać (zależy co jej robiłeś, bo "podkręcanie" to bardzo ogólne określenie). Czyinformatyk potwierdził, że reszta sprzętu działa, na przykład sprawdzając go z inną kartą graficzną, czy patrząc na komputer powiedział: "to może karta" i tyle?

Powiedział tylko od podkręcania ale mówił że karta zachowuje się tak samo w innych komputerach. A inne podzespoły na to nie wskazują wszystko jest w porządku tylko to karta.

Ale teraz czy tą kartę da się naprawić bez kupowania nowej?
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    dt1 wrote:
    To Ty nie wiesz, w jaki sposób ją podkręcałeś, czy podnosiłeś napięcia?

Co do naprawy to marne szanse, ale skoro jest to GTX1050Ti to być może jest jeszcze na gwarancji, to nie są zabytkowe karty.

Podkręcałem w MSI AfterBurner i to były Mhz'y nic oprócz tego a na gwarancji nie mogę bo nie mam paragonu.
    Szukałem ostatnio i nie ma. Dlatego się pytam czy da się naprawić
    icosie
    Level 34  
    Witam

Gdzie kupiłeś kartę graficzną, są sklepy, które uznają gwarancję nawet bez dowodu zakupu (mają numery seryjne w bazie i to im starczy, ewentualnie może płaciłeś kartą albo przelewem i masz dowód zakupu na mailu).

Pozdrawiam
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    icosie wrote:
    Witam

Gdzie kupiłeś kartę graficzną, są sklepy, które uznają gwarancję nawet bez dowodu zakupu (mają numery seryjne w bazie i to im starczy, ewentualnie może płaciłeś kartą albo przelewem i masz dowód zakupu na mailu).

Pozdrawiam

Nic z tych rzeczy kartę kupiłem ale pudełko wyrzuciłem a jak już mówiłem wyżej paragon się zgubił a płaciłem gotówką na Allegro przy odbiorze
    icosie
    Level 34  
    Czyli masz transakcję na Allegro, pisz do sprzedawcy, może coś ugrasz. Ci bardziej dbający o klienta nie robią problemu.
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    icosie wrote:
    Czyli masz transakcję na Allegro, pisz do sprzedawcy, może coś ugrasz. Ci bardziej dbający o klienta nie robią problemu.

Nie płatność miałem przy odbiorze ale te papierki zostały potargane a paragon został tylko jak już wspomniałem po prostu go nie mogę znaleść
    icosie
    Level 34  
    Nie musisz mieć papierowej wersji. Znajdź w historii transakcji na swoim koncie Allegro na którym kupowałeś kartę, znajdź sprzedawcę i napisz do niego wiadomość z opisem sytuacji. Może coś ugrasz.
    dt1
    Admin of Computers group
    Dowód zakupu to nie musi być paragon. Jeśli kupowałeś z Allegro, to dowodem zakupu może być potwierdzenie przelewu. Jeśli kupowałeś ze sklepu internetowego to możesz poprosić o duplikat (chociaż czasem nie będą go potrzebować).

Małe szanse na samodzielne naprawienie takiej usterki. Bardzo małe szanse, że samo podniesienie zegarów w afterburnerze posłałoby od razu kartę do piachu.
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    icosie wrote:
    Nie musisz mieć papierowej wersji. Znajdź w historii transakcji na swoim koncie Allegro na którym kupowałeś kartę, znajdź sprzedawcę i napisz do niego wiadomość z opisem sytuacji. Może coś ugrasz.

Ale miałem płatność przy odbiorze. Kurier dostarczył więc tylko paragon powinienem mieć bo przelewem nigdy nie płacę
    XDNAMEXDPL
    Level 8  
    Witam.Wracam z wiadomością że karta graficzna jest zepsuta.Otóż wszystkie sposoby na naprawienie działają ale efekt końcowy jest tylko na parę godzin więc uważam że karta jest na złom.I proszę o nie kontynuowanie tego tematu ale...

I tutaj chciałbym zapytać o jedno jaką tanią kartę graficzną polecacie która uciągnie gry typu Fortnite które dużo wymagają.Chciałbym kartę z NIVIDI do 600zł lub z AMD do tej samej ceny.Moglibyście jakieś polecić?
    icosie
    Level 34  
    Co do zakupu to załóż nowy temat w dziale: "Co kupić" Link

Podaj pełną specyfikację sprzętu, gry i budżet (w tym czy ma być nowa czy używana) i na pewno szybko dobiorą Ci właściwą.

Pozdrawiam