Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch PIE611F17E - wykruszenie płyty indukcyjnej

Flores12 08 Lip 2018 11:47 309 13
  • #1 08 Lip 2018 11:47
    Flores12
    Poziom 4  

Witam, moja płyta indukcyjna została uszkodzona na lewym dolnym palniku, to wyżłobienie w szkle po upadku jakiegoś przedmiotu (któryś ze znajomych coś upuścił i się nie przyznał, zauważyłem kolejnego dnia). Wyżłobienie nie sięga na tyle głęboko aby coś odkrywać, ma głębokość 1-2 mm.
    Pytanie które zadaję, to oczywiście - czy konieczna jest wymiana czy też może są jakieś możliwości serwisu, generalnie "co teraz?".
    Z góry dziękuję za odpowiedzi, zdjęcia przesyłam w załączniku.
    Bosch PIE611F17E - wykruszenie płyty indukcyjnej Bosch PIE611F17E - wykruszenie płyty indukcyjnej

0 13
  • #2 08 Lip 2018 11:58
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Używać. Nie warto wymieniać, bo nowe szkło to 800zł.
    Jak elektronika padnie, to wtedy nowa płytę zakupić.

0
  • #3 08 Lip 2018 12:07
    Flores12
    Poziom 4  

Na internecie spotkałem się z opiniami że używanie uszkodzonej płyty może spowodować zwarcia i inne niebezpieczne sytuacje. Używanie tego wykruszonego palnika, zalewanie wyżłobienia wodą jest bezpieczne? Czy płyta jest teraz jakoś narażona na padnięcie elektroniki?
    Dzięki za odp

0
  • #4 08 Lip 2018 12:37
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Jeżeli szkło jest pęknięte to wtedy płyta nie nadaje się do eksploatacji. W przypadku ukruszenia rogu lub odpryśnięcia to można dalej używać płyty. Oczywiście na taki odprysk trzeba uważać (ostrożnie kłaść garnki, by nie były mokre, unikać zalewania płyty i mycia na mokro w tym miejscu (znam takie osoby). Dla normalnego czyszczenie nic się nie stanie.
    Takie uszkodzenie nie ma wpływu na działanie i trwałość elektroniki. Ale w przypadku pęknięcia i jak by się coś wlało, to tak.
    Uważać, obserwować i używać.

0
  • #5 08 Lip 2018 15:41
    Flores12
    Poziom 4  

Z tym że ja uszkodzenie zauważyłem wczoraj wieczorem właśnie podczas przecierania płyty, ktoś ją uszkodził poprzedniego dnia w nocy i z tego co wiem to prawdopodobnie była również przecierana w tamtym czasie... Poza tym nawet jakby to jej nie zagroziło, to ciężko mi jest sobie wyobrazić używanie indukcji z taką ostrożnością na punkcie tego zalania, wiadomo - często wykipi garnek, coś się przypadkowo wyleje itd. tym bardziej, że płyta jest w pobliżu zlewu a w domu piątka osób

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Czyli sam kontakt wyżłobienia z wodą jest już niebezpieczny dla płyty i użytkowników?

0
  • #6 08 Lip 2018 17:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Flores12 napisał:
    Z tym że ja uszkodzenie zauważyłem wczoraj wieczorem właśnie podczas przecierania płyty, ktoś ją uszkodził poprzedniego dnia w nocy i z tego co wiem to prawdopodobnie była również przecierana w tamtym czasie... Poza tym nawet jakby to jej nie zagroziło, to ciężko mi jest sobie wyobrazić używanie indukcji z taką ostrożnością na punkcie tego zalania, wiadomo - często wykipi garnek, coś się przypadkowo wyleje itd. tym bardziej, że płyta jest w pobliżu zlewu a w domu piątka osób

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Czyli sam kontakt wyżłobienia z wodą jest już niebezpieczny dla płyty i użytkowników?

Jak nie ma pęknięcia, otworu przez które mogła by się dostać woda, to nie ma się co martwić. Ale gdy dostanie się woda pod garnek do tego uszkodzenia szkła to nigdy nic nie wiadomo. Wiemy jak się zachowuje garnek, który jest od spodu mokry i jest załączona duża moc grzania. Można unikać korzystania z tego pola i używać pozostałe i ryzyko jest bardzo znikome.

0
  • #7 08 Lip 2018 19:54
    Flores12
    Poziom 4  

Rozumiem, jednak chyba zdecyduję się na wymianę szkła, po prostu zrzucą się osoby które były na tej imprezie i szkło zostanie wymienione na nowe, tak żeby płyta była w pełni funkcjonalna.
    Może Pan poleci jakieś sklepy stacjonarne lub internetowe gdzie można dorwać to szkło?
    Jak na razie znalazłem tylko tutaj:
    https://north.pl/karta/plyta-ceramiczna-bosch-pie611f17e-01,VV2-L6-ZMM7-7BU.html
    Ale z tego linka jest na zamówienie z czasem oczekiwania 1-2 tygodnie, a zależy mi jednak na czasie, jest szansa to znaleźć/zamówić gdzieś indziej i szybciej to mieć?
    Dzięki za odpowiedzi :)

0
  • Pomocny post
    #8 09 Lip 2018 07:31
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Flores12 napisał:
    Rozumiem, jednak chyba zdecyduję się na wymianę szkła, po prostu zrzucą się osoby które były na tej imprezie i szkło zostanie wymienione na nowe, tak żeby płyta była w pełni funkcjonalna.
    Może Pan poleci jakieś sklepy stacjonarne lub internetowe gdzie można dorwać to szkło?
    Jak na razie znalazłem tylko tutaj:
    https://north.pl/karta/plyta-ceramiczna-bosch-pie611f17e-01,VV2-L6-ZMM7-7BU.html
    Ale z tego linka jest na zamówienie z czasem oczekiwania 1-2 tygodnie, a zależy mi jednak na czasie, jest szansa to znaleźć/zamówić gdzieś indziej i szybciej to mieć?
    Dzięki za odpowiedzi :)

Tu: Link maja na stanie i taniej. Do tego wysyłka chyba darmowa.

0
  • #9 09 Lip 2018 14:51
    Flores12
    Poziom 4  

I to na pewno do tego konkretnie modelu? Bo zdjęcia nie ma, ani tej nazwy modelu na stronce. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to na tabliczce znamionowej napisane jest dokładnie "PIE611F17E/01", jeżeli to "/01" coś zmienia.
    Przepraszam za "dopytliwość", chcę być tylko pewien, że szkło będzie pasować.
    Pozdrawiam.
    EDIT: w wyszukiwarce części zamiennych wklepałem model razem z tym "/01" i przy pozycji płyta ceramiczna dokopałem się do tego samego linku, czyli to będzie konkretnie do tego. :)

0
  • Pomocny post
    #10 09 Lip 2018 14:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Flores12 napisał:
    I to na pewno do tego konkretnie modelu? Bo zdjęcia nie ma, ani tej nazwy modelu na stronce. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to na tabliczce znamionowej napisane jest dokładnie "PIE611F17E/01", jeżeli to "/01" coś zmienia.
    Przepraszam za "dopytliwość", chcę być tylko pewien, że szkło będzie pasować.
    Pozdrawiam.
    EDIT: w wyszukiwarce części zamiennych wklepałem model razem z tym "/01" i przy pozycji płyta ceramiczna dokopałem się do tego samego linku, czyli to będzie konkretnie do tego. :)

Na 99% pasuje. Można zadzwonić na ich infolinie i się upewnić.

0
  • #11 09 Lip 2018 15:01
    Flores12
    Poziom 4  

Okej, tak zrobię. A co do montażu - jest sens to samemu odczepiać i wymieniać, czy jest to jakoś skomplikowane i lepiej zamówić kogoś do tego?

0
  • Pomocny post
    #12 09 Lip 2018 15:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Flores12 napisał:
    Okej, tak zrobię. A co do montażu - jest sens to samemu odczepiać i wymieniać, czy jest to jakoś skomplikowane i lepiej zamówić kogoś do tego?

Podstawa to odłączyć zasilanie od płyty.
    wyjąć płytę z blatu, wkoło odkręcić wkręty, zdjąć szkło, założyć nowe, skręcić, dobrze jest dać nową uszczelkę pod szkło, a blat (starą odlepić, odtłuścić), płytę osadzić, włączyć zasilanie.

0
  • #14 13 Lip 2018 01:51
    Flores12
    Poziom 4  

Update:
    Nowe szkło już zamontowane, przyszło razem z nową uszczelką, już przyklejoną, wszystko śmiga.
    Dzięki wielkie!

0