Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32b530P7W - Ekran/matryca wyłącza się po kilku min. pracy, fonia OK

458Italia 08 Jul 2018 13:13 744 3
 • #1
  458Italia
  Level 6  
  Witam,

  mój problem polega na tym, że ekran tv zaczął się wyłączać podczas pracy, fonia/audio pozostawała bez problemów i była przekazywana na głośniki podczas zaniku obrazu (czarny ekran).
  Na początku kilka tyg temu, tv wyłączał się raz na jakiś czas, restart pomagał i tv znów kilka h bez problemów mógł pracować, niestety problem się nasila i teraz już po max. kilku min. ekran znów się wyłącza.

  Rozkręciłem obudowę, żeby zobaczyć w jakim stanie są kondensatory, na pierwszy rzut oka, nie widać żeby któryś był spuchnięty, ale zacząłem od wymiana największego z nich 450v 150uF, ale nic to nie dało, zastanawiam się czy warto wymieniać wszystkie inne mniejsze C, dlatego założyłem ten temat, żeby skonsultować możliwe przyczyny problemu i sposób ich diagnostyki, czy problem może tkwić w innym module, jakiejś przetwornicy itp. czy najpierw walczyć z kondziołami?

  W załączniku dodałem zdjęcie modułu zasilającego.
 • #3
  miecho18
  IT specialist
  Sprawdziłeś chociaż czy znika tylko podświetlenie czy również treść obrazu?
 • #4
  mario_34
  Level 12  
  podbiję temat , mam identyczny model telewizora i obraz pojawia się dosłownie na 3 sekundy i gaśnie, w którym punkcie zmierzyć to 24 v ?? kondensatory też nie wykazują oznak "zużycia" , nie wiadomo czy kolega wyżej go naprawił czy nie