Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka traktorek Yard Man. Nie mogę dobrać paska napędowego.

08 Jul 2018 14:22 960 2
  • Level 8  
    Witam. Po 2 tygodniach poszukiwań i kilku próbach doboru paska napędowego, ze zrezygnowaniem przybywam tutaj. Ze zrezygnowaniem w powodzenie operacji. Wpadł mi w ręce ostatnio traktorek kosiarka Yard man. Problem w tym że naklejka znamionowa tego traktorka nie jest już czytelna. Bardzo szkoda byłoby go nie uruchomić bo zrobiłem w nim kapitalny remont silnika. Zamiast panewek wstawiłem łożyska igiełkowe i tp. Ale nie w tym rzecz. Jedyne co pozostało żeby móc nim kosić to pasek napędowy. Pasek działa na kole o zmiennej średnicy, nie spodziewałem się że dobór rozmiaru będzie taką gehenną. Próbowałem Pasek o rozmiarze B 630. Ale zwykły pasek klinowy nie mógł złapać przyczepności w tym systemie i był znacznie za długi. Rozmiar B 630 to 17 mm szerokości i 630 mm długości po zewnętrznej stronie. Jest to najmniejsza długość o szerokości 17mm. Krótsze są potem paski o szerokości 13 mm ale te z kolei nie pasują na koło pasowe, są za wąskie. Próbowałem jeszcze pasek BX 610 to jest pasek do kół o zmiennej średnicy. wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt że ten pasek ma długość podaną w obwodzie roboczym i w rzeczywistości jest jeszcze dłuższy od poprzedniego. Ma dobrą przyczepność, ale po prostu jest za długi i spada. Kolejny problem polega na tym, że to również najmniejszy pasek tego typu. Rozkładam ręce i wołam do niebios o pomoc. w załączniku zdjęcia ów sprzętu i napędu. Na zdjęciu trzymam pasek BX 610.
  • Level 1  
  • Level 8  
    Paski skuterów są za szerokie. Wydaje mi se że oryginalnie był tam pasek 15 mm ale nie ma takiego dostępnego nigdzie.