Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka traktorek Yard Man. Nie mogę dobrać paska napędowego.

08 Lip 2018 14:22 624 2
  • Poziom 8  
    Witam. Po 2 tygodniach poszukiwań i kilku próbach doboru paska napędowego, ze zrezygnowaniem przybywam tutaj. Ze zrezygnowaniem w powodzenie operacji. Wpadł mi w ręce ostatnio traktorek kosiarka Yard man. Problem w tym że naklejka znamionowa tego traktorka nie jest już czytelna. Bardzo szkoda byłoby go nie uruchomić bo zrobiłem w nim kapitalny remont silnika. Zamiast panewek wstawiłem łożyska igiełkowe i tp. Ale nie w tym rzecz. Jedyne co pozostało żeby móc nim kosić to pasek napędowy. Pasek działa na kole o zmiennej średnicy, nie spodziewałem się że dobór rozmiaru będzie taką gehenną. Próbowałem Pasek o rozmiarze B 630. Ale zwykły pasek klinowy nie mógł złapać przyczepności w tym systemie i był znacznie za długi. Rozmiar B 630 to 17 mm szerokości i 630 mm długości po zewnętrznej stronie. Jest to najmniejsza długość o szerokości 17mm. Krótsze są potem paski o szerokości 13 mm ale te z kolei nie pasują na koło pasowe, są za wąskie. Próbowałem jeszcze pasek BX 610 to jest pasek do kół o zmiennej średnicy. wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt że ten pasek ma długość podaną w obwodzie roboczym i w rzeczywistości jest jeszcze dłuższy od poprzedniego. Ma dobrą przyczepność, ale po prostu jest za długi i spada. Kolejny problem polega na tym, że to również najmniejszy pasek tego typu. Rozkładam ręce i wołam do niebios o pomoc. w załączniku zdjęcia ów sprzętu i napędu. Na zdjęciu trzymam pasek BX 610.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Paski skuterów są za szerokie. Wydaje mi se że oryginalnie był tam pasek 15 mm ale nie ma takiego dostępnego nigdzie.