Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz pionowy + żelazko

08 Lip 2018 14:27 432 2
  • Poziom 13  
    Witam,

planuję zakup nowego odkurzacza oraz żelazka.

1. Odkurzacz pionowy:
    - miałby całkowicie zastąpić standardowy odkurzacz,
    - ma być wygodny, poręczny,
    - wyjmowany odkurzacz ręczny,
    - przydatne końcówki + turboszczotka,
    - budżet max 2000 zł.
    Tutaj faworytem jest, wydaje mi się, Philips SpeedPro Max. Jeszcze do niedawna obswerowałem PowerPro Aqua (szczególnie ciekawa opcja mycia), ale zawsze miałem mieszane uczucia co do "pionowych" z silnikiem na dole. SpeedPro wydaje mi się tutaj bardziej uniwersalny, silnik na górze, więc dolna szczotka wejdzie w więcej miejsc i do tego jest "normalna" rura.
    Pytanie, jakie są Wasze doświadczenia - czy taki odkurzacz w pełni zastąpi zwykły kablowy? Czy znacie jakieś inne modele (innych marek) godne polecenia?

2. Żelazko parowe:
    - Wygodne i poręczne,
    - Z mocną parą, ma prasować najbardziej upierdliwe zagniecenia,
    - Budżet ok. 500 zł.
    Tutaj nie mam typów, po prostu ma bardzo dobrze prasować, żeby nie było to męczarnią (szczególnie koszule, delikatne szybko zagniatające się bluzki).

Z góry dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Jeśli chodzi o odkurzacz warto przemyśleć Dyson V6.
    Firma siedzi w temacie kilka lat i nie produkują wszystkiego aby zaspokoić rynek.
    Dopracowana technologia cyklonu tzn, nie zapycha się , filtr można prać ręcznie.

Urządzenie jak każdy Dyson wykonane z porządnych materiałów jedyną wadą są akumulatory żywotność między 12-24 miesięcy w zależności od eksploatacji, ale z tym trzeba się pogodzić , to aktualnie bolączka wszystkich odkurzaczy akumulatorowych, koszt nowego akumulatora to 250zł jeśli ktoś ma w domu lutownice i troszkę zdolności może sam sobie taki pakiet zregenerować.

Kupujemy zdaje się 6 ogniw li-ion 18650 wysoko prądowych wystarczy 20A po około 12zł sztuka i za nie całe 80zł mamy zregenerowany pakiet
    Który ma większą pojemność niż oryginalny, osobiście testowałem.
  • Poziom 1  
    Z odkurzaczy pionowych bezprzewodowych polecam VAXa Air Cordless Lift.
    Lekki i ma dużą siłę ssania jak na odkurzacz bezprzewodowy.Odkurzacz pionowy + żelazkoOdkurzacz pionowy + żelazkoOdkurzacz pionowy + żelazko