Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie centralne rolet za pomocą rnp-01

08 Lip 2018 14:49 351 7
 • Poziom 2  
  Witam. Posiadam w domu 7 rolet zewnętrznych. Przy każdej mam zamontowany sterownik zamel srp-02 i steruję je tylko pilotem zamel p-256/36. (nie mam zamontowanych łączników) Podnoszę i opuszczam je pojedynczo, ale chciałbym też wszystkie jednocześnie. Jak mam to zrobić? Nie posiadam żadnego wł centralnego. Mam natomiast nadajnik zamel rnp-01. Czy jest możliwość ogarnięcia tego?
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  A nie możesz wykorzystać do tego psiadanego pilota? Z jego insrukcji obslugi:
  Cytat:
  Bank 6 jest dedykowany do realizacji funkcji sterowania centralnego (centralne włączenie lub wyłączenie kilku odbiorników lub rolet),
 • Poziom 2  
  Ale jak to zrobić? Szukałem instrukcji jak to zaprogramować, ale niestety nigdzie nic nie znalazłem, stąd moje pytanie. Jest taka możliwość, żeby opuszczać je pojedynczo i wszystkich razem.
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  Opis programowania masz w instrukcji sterownika rolety. Każda rolete musisz oddzielnie przeprogramowac. Jeżeli opis w tej instrukcji nie bedzie dla Ciebie jasny proponuje zadzwonić na wsparcie zamel. Telefon na stronie www.
 • Poziom 2  
  Zaprogramowałem i działa . Dzięki :-), czyli wychodzi na to, że w sklepie wprowadzono mnie w błąd. Kazali dokupić nadajnik RNP-01, który teraz mi został. Do czego mogę, go wykorzystać?
 • Specjalista elektryk
  Spróbuj go oddać.
  Też możesz go zaprogramować. Zamontować gdzieś (przy drzwiach) na stale.
 • Poziom 2  
  Oddanie nie wchodzi w gre, poniewaz ja to kupilem w zeszlym roku jak bylem na etapie budowy. Zamontowac na stale pod co? I jak to zaprogramowac? Mozesz cos wiecej wytlumaczyc?
 • Specjalista elektryk
  To jest układ który jest przeznaczony do pracy w puszce (podłączony na stale). Ma 4 wejścia (można podłączyć 4 przyciski np 2 zestawy podnies-opuść). Możesz podzielić rolety na dwie grupy i każdą otwierać i zamykać z przycisków . Przyciski zamontować w wygodnym dla Ciebie miejscu (byle blisko wyłącznika, żeby było skąd wziąść zasilanie). Programu jesz tak samo jak tego przenośnego pilota - każda roletę oddzielnie wykorzystując nowy nadajnik.