Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C 1.7 cdti 101km - Czarny gesty dym za autem

08 Lip 2018 15:12 471 17
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam corse 1.7 cdti 101 km z 2006 roku. Ostatnio wymieniłem zawór SCV,(218 tyś) wyczyściłem zawór EGR(217 tyś), wymieniłem filtry powietrza oleju i paliwa oraz olej(castrol edge 0w30) tak jak w instrukcji i książce serwisowej zapisane było(220 tyś).
    Problem czarny gesty dym podczas jazdy jak i przyśpieszania. Problem pojawił się po tym jak wirnik turbiny się rozpadł(217tyś). Turbine kupiłem na allegro po regeneracji z 2 letnią gwarancją. Turbina została wymienio przez mechanika gdyż sam nie byłem w stanie tego zrobić.
    Teraz podczas jazdy dymi na czarno a jak wciskam gaz do dechy to nic za mną nie widać.
    Auto ma moc, ładnie odpala jedzie jak predzej tylko dymi.
    Jak ją kupiłem osobiście w Niemczech nie puszczała nawet dymka(kupiona z przebiegiem 125 tyś 2 lata temu).
    Proszę o podpowiedz czego nie zrobiłem lub czego mogłem nie zrobić lub ominąć. Dodam że jak padło turbo to cały olej wypiło.
  • Poziom 9  
    Nie nic nie ubywa. Stan cały czas taki sam. Przejechałem od wymiany 3 tyś i nie ubyło. Właśnie sprawdziłem dla pewności przed chwilą.
  • Poziom 9  
    Na pewno wtryskiwacze? Po zakupie robiony był test przelewowy wtryskiwaczy było oki. Teraz nie mam pewności czy to akurat wtryski. Auto odpala na jeden obrut rozrusznika nie traci mocy. Czy to jest pewne? Jeżdze i tankuje na Lotosie paliwa dynamic
  • Poziom 9  
    Nie nie był umyty intercooler. On może być przyczynom?
  • Poziom 9  
    Panowie jutro postaram sie go wymyć. Pytanie jak? Demontarz i pod wodę?
  • Poziom 9  
    Intercoolee sprawdzony. Czysty jak łza. Troche problem miałem z założeniem go z powrotem ale sprawdzony jest. Corsa nadal dymi jak dymiła.
  • Poziom 43  
    Albo dziura w dolocie za turbo.
  • Poziom 9  
    Wtryskiwacze na przelewie sprawdzane. Odchylenia minimalne. A dziury w którym.miejscu szukac? Czy test przelewowy mógłby być niewiarygodny? Czy musze jednak na kompa jechać?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    djjarosz2 napisał:
    Wtryskiwacze na przelewie sprawdzane. Odchylenia minimalne.

Co to znaczy "na przelewie" u ciebie?
    Wtryskiwacze zostały zdemontowane z silnika i sprawdzone zostało czy we właściwy sposób rozpylają paliwo?
  • Poziom 9  
    Nie zostały zdrmontowane. Podłączone zostały wężyki na powrocie wtrysku i do kubeczka przez 3minuty ropa leciała.
    Ponoć ten który najwiecej ropki oddał miał być uszkodzony. Wszedzie wynik taki sam był.
    Czyli jednak bez kompa się nie obejdzie?
    Zauważyłem jeszcze dziś takie dziwne zachowanie corsy a mianowicie przy predkości około 80 km/h na piątym biegu obroty minimalnie poniżej 2 tyś. jak by ją coś delikatnie przyblokowywało. Może ma to wpływ na te dymienie?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    djjarosz2 napisał:
    Nie zostały zdrmontowane. Podłączone zostały wężyki na powrocie wtrysku i do kubeczka przez 3minuty ropa leciała.
    Ponoć ten który najwiecej ropki oddał miał być uszkodzony. Wszedzie wynik taki sam był.

Tą metodą nie sprawdzisz czy wtryskiwacze dobrze paliwo rozpylają.