Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy do 550zł , co polecacie?

24 Aug 2005 19:31 2856 29
  • Level 29  
    Jak w temacie.

pozdrawiam!
  • OptexOptex
  • User removed account  
  • Level 26  
    ja bym za te pieniadze kupił porządnego analoga, a z cyfrówką zaczynał od 700zł lub więcej
  • OptexOptex
  • Level 29  
    Co sądzicie o tych modelach Olympus CAMEDIA C-760, Canon A510, HP Photosmart R 607 ?
    Analog nie wchodzi w grę.
  • User removed account  
  • Level 21  
    do 550 ?
    A60/A70 uzywka

Co do tych co podałeś - najwięcej wyciśniesz z A510, HP to szrot, Olek - małpka bez PASM (PAvTvM)
  • Level 29  
    A co sądzicie o Kodak CX 7530 ?? porównójąc go do Canona A510 ,ten sam przedział cenowy. Na allegro kosztują około 700zł.
  • Level 21  
    Kodak:
    całkowita liczba pikseli 5,2 mln
    efektywne piksele 4,9 mln
    rozmiar matrycy 1/2,5"
    Canon:
    Matryca 3,2Mpix na 1/2,5''
    oj Kodak zaszumieć może konkretnie - ta sama powierzchnia matrycy a duża różnica w mpix

Kodak:
    ręczna ostrość nie
    balans bieli Auto
    Canon:
    ręczna ostrość tak
    balans bieli : presety + auto + manual
    Te 2 opcje skutecznie popsują ci zabawę kodakiem w nietypowych warunkach.

Kodak
    migawka (min) 1/2s.
    Canon
    migawka min 15sek

I noc też nie dla kodaka

Kodak
    korekcja ekspozycji +/-2EV co 1/2EV
    Canon
    korekcja ekspozycji +/-2EV co 1/3EV

Canon ciut dokładniej

Kodak
    obiektyw 34 - 102 mm* / F2,7 - 5,2
    Canon
    obiektyw 35 - 114 mm* / F2,6 - 5,5

*ekwiwalent dla małego obrazka

Lampa - Canon ze zmiennym kątem rozsyłu

A na koniec - Canon posiada pełny zestaw trybów manualnych, czyli w nietypowych sytuacjach sobie poradzisz o ile posiądziesz pewne podstawy. Kodak - z tego co wyczytałem z opisu to małpka, czyli jesteś ograniczony tym co zaprogramowali w fabryce.

Co pominąłem - filmiki - tu kodak może być lepszy, ale kupujesz aparat chyba ?
    Zoom cyfrowy - chyba oczywiste dlaczego ?
    Pamięć wewnętrzną - 32mb w kodaku, 0MB w Canonie ( w komplecie karta 16MB) - na długo to nie starczy więc i tak musisz kupić coś większego.
  • Level 29  
    Kartę dodatkową kupię i tak, jeżeli chodzi o rejestracje filmów to canon ma 640x480 30fps a kodak ma 13fps więc kolejny plus dla canona.
    Własnie rozwiałeś moje wątpliwości.
    pozdrawiam!

p.s. nie wiem gdzie wcięło przycisk pomógł, w zamian za pomoc 10pkt ;)
  • Level 16  
    OLYMPUS CAMEDIA C-370 :) niezla maszynka jak ze te pieniadze :)

Pozdro
  • Level 19  
    polecam ktoregos z tanszych olimpusow..kazdy jest ok.np.c350,370.tani a potrafi wiele.
  • Level 29  
    Decyzja już podjęta, jutro ma zawitać kurier z Canonem A510.

Kupiłem dziś aparat, ale były dwa małe zgrzyty. Na dołączonych bateriach aparat się nie chciał uruchomić tzn. uruchomił się ale się po chwili wyłączał, nie było w zestawie karty pamięci, przypuszczam że pacjent z allegro wyciąga je i sprzedaje osobno. Aparat wymaga akumulatorków albo dobrych bateri alkalicznych. Tak poza tym nie mam zastrzeżeń, przykładowe zdjęcie poniżej.

• Level 1  
  • Level 21  
    Najpierw coolombo - Karta w pudełku powinna być (16MB MMC) więc gość cię okradł !

...:::przemek:::... Nadal stoje za Canonem - za 600 możesz szukać czegoś z serii Axx, A4xx ( przyjemne małpki )
  • Level 29  
    Ano okradł :|

Co do CanonaA510 to jest to świetny aparat, ale mam kilka zastrzeżeń: efekt czerwonych oczu, to jest poprostu skandal żeby w takiej klasy aparcaie było coś takiego. Fakt faktem można to później usunąć programowo nie mniej jednak irytuje. Aparat też nie dobiera dobrze poziomu jasności a ręczne ustawianie i tak do końca nie jest skuteczne bo wyświetlacz przekłamuje jeżeli chodzi o jasność. Zdjęcia można robić świetne tylko trzeba mieć trochę wprawy. Aparat jest mały co też nie jest bez znaczenia, ja po prostu wole większy bo stabilniej się go trzyma ;) moja kobitka mówi co innego jej się podoba to że taki mały i zgrabny :) Plusy to odwzorowanie barw i wogole jakość zdjęć które są wyraźne barwy soczyste, plusem jest też ilość trybów i ustawień, różne możliwości konfiguracji. Dziwne jest że aparat nie może działać jako przenośny dysk usb to też by się przydało. Ogólnie to nie wiem czy w tej cenie nie ma lepszych aparatów bo nie mam żadnego punktu odniesienia, jest to moja pierwsza cyfrówka.
  • Level 1  
  • Level 21  
    coolombo - efekt czerwonych oczu - zobacz jaka odległość dzieli lampę od obiektywu - praw fizyki nie da się zmienić - trzeba nauczyć się z nimi żyć ;) Z "jasnością" jest nieźle, trzeba poprostu brac poprawkę na LCD - rzeczywiście nieco przekłamuje.
    Wielkość - jak widzisz zalezy od gustu.

Co do rynku, to w tej cenie uznaje 2 aparaty A510 i Z10

...:::przemek:::... - matryca jakoś nie wydaje się mocnym elementem digimaxa - 4mpix na 1/2,5'' może zaszumieć nieco.
    filmy - tylko po kilku minutach masz pełną kartę czegoś co tylko w przybliżeniu przypomina film. Efekt - ani fotek, a "film" wstyd pokazać...

Nie wiem o co chodzi z tymi 10 minutami - wyjęcie z futerału, włączenie i fotka nie zajmuje przewaznie wiecej niż 15 -25sek.

A dodatkowo bardziej rozbudowany aparat daje możliwość robienia nietypowych fotek.
  • Level 1  
  • Level 21  
    Matryca też typu 4mpix 1/2,5'' ale jednak bardziej ufam Canonowi, poza tym - ot taka małpka to jest.

Co do Axx to parametry te ustawiać możesz, nie musisz, co powala robić proste fotki na auto, ale też przejść w PAvTvM żeby zrobić jakąś naprawdę nietypową ;)
  • Level 1  
  • Level 21  
    Dziś strzelone w P[] z biegu że tak powiem :)
    Foto na żywca z aparatu. Reszta danych w exifie

Foto w linku, bo na @ nie wysyłam z zasady ;)
    http://rapidshare.de/files/6489305/IMG_1169.JPG.html

ja z innego forum wrote:
    Jak ściagać:
    1) Uruchamiamy link
    2) Zjeżdżamy na sam dół strony
    3) Naciskamy na przycisk "Free"
    4) Przenosi nas na następną stronę
    5) Zjeżdżamy na sam dół strony
    6) Odczekujemy wymaganą liczbę sekund (nieraz w ogóle)
    7) Po odczekaniu ukazuje sie link, z którego możemy ściągać.
  • Level 1  
  • Level 14  
    witam !!!jakie oznaczenia mają aparaty którymi można robić zdjecia w ruchu chodzi mi o CANON OLYMPUS I SONY
  • Level 14  
    co sadzicie o aparacie cyfrowym PRACTIKA DCZ 5.4 z ALLEGRO ....DZIEKI ZA INFO.!
  • Level 1  
  • Level 19  
    coolombo wrote:
    nie było w zestawie karty pamięci

draństwo - na 2 raz uważaj od kogo kupujesz

Quote:
    przypuszczam że pacjent z allegro wyciąga je i sprzedaje osobno.

Ta teza akurat nie ma pokrycia - widziales, zeby ktos kupował karty 16MB?

coolombo wrote:
    Aparat wymaga akumulatorków albo dobrych bateri alkalicznych.

To raczej jest zrozumiałe - dlatego musisz zakupić komplet (4 szt. dwie do aparatu, dwie na zapas) akumulatorków typu AA (paluszki) - polecam ENERGIZER 2500mAh lub GP, wzglednie Ansmann.

Żeby je ładować - polecam ładowarke procesorową MW8168 GS - jedna z najtańszych i najbardziej popularnych ładowarek na rynku (funkcja rozładowania, automatyczne przejście w ładowanie, rozpoznanie naładowania).

A510 to niezły kompakcik, ale jego zalety trzeba umiec wykorzystać. Jest manual wiec mozna poeksperymentować.

Jeżeli ktos ma troche większy budżet to polecam nowość CANONa: A610 lub A620.