Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW X3 E83 2,0d - Dudnienie i buczenie w kabinie

09 Lip 2018 13:21 1833 8
  • Poziom 16  
    BMW X3 E83 z silnikiem 2,0d M47 manual 170tys. km dudni, buczy podczas jazdy do ok. 2tys obr/min. Ten przykry dźwięk nie pochodzi od układu napędowego tylko od samego silnika. Dźwięk ten jest z różnym natężeniem ale zawsze uciążliwy. Demontaż osłon silnika nie ma na to wpływu. Powyżej 3,5tys obr/min odczuwalne są również drgania silnika. Silnik nie dymi, nie spala oleju, korekty wtryskiwaczy są w normie.
    Wymieniłem m. innymi:
    -kompletne sprzęgło,
    -odmę,
    -filtr powietrza,
    -koło pasowe z tłumikiem drgań,
    -poduszki zawieszenia silnika.
    Czytałem, że wielu posiadaczy X3 2,0d ma z tym problem ale nikt nie pisze, że to naprawił.
  • Poziom 17  
    Czy jesteś pewien że to silnik? Było cos robione ostatnio? Może byś to uszkodzona opona. Czy tak się dzieje w całym zakresie prędkości czy tylko przy np 120 do 130 km/h? Nie pytam o obroty tylko o prędkość. Chyba że tak jest niezależnie od prędkości przy 2000obr?
  • Poziom 16  
    Drgania pojawiają się po przekroczeniu ok. 3 tys obr/min. Poniżej drgania są akceptowalne. Koło zamachowe jest oryginalne, nowe LUK a identyczne objawy były przed wymianą tego wszystkiego co wyżej napisałem.
  • Poziom 17  
    KrzychoB napisał:
    BMW X3 E83 z silnikiem 2,0d M47 manual 170tys. km dudni, buczy podczas jazdy do ok. 2tys obr/min.

KrzychoB napisał:
    Drgania pojawiają się po przekroczeniu ok. 3 tys obr/min.

Coś mi tu nie pasuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Do Griseg -są dwa nieprzyjemne zjawiska w moim BMW dudnienie i buczenie z kumulacją ok. 2 tys. obr/min niezależnie od prędkości pojazdu (dlatego wykluczam pozostałe elementy napędu i opony) oraz wibracje silnika po przekroczeniu ok. 3,5 tys. obr/min (przy niższych obrotach drgania są ale da się z nimi jeździć).
    Samochód kupiłem z takimi usterkami -niestety nie mogłem zwrócić ale tego wątku nie rozwijajmy bo nic do tematu nie wniesie.
    Może ktoś z Was eksploatuje taki silnik z wyciętymi klapami wirowymi. Czy może to dawać takie objawy w tym silniku?
  • Poziom 16  
    Miałem możliwość pojeździć dwoma innymi egzemplarzami BMW X3 z takim samym silnikiem. Obydwa dudniły i buczały jak mój. Widocznie ten typ tak ma. Rozwiązałem problem sprzedając samochód.