Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PI 6540 TU czasami nie da się włączyć

09 Lip 2018 14:38 2802 2
  • Poziom 10  
    Witam.Posiadam w obsługiwanym przeze mnie budynku kilka płyt indukcyjnych Amica PI 6540 TU i od początku są z nimi problemy . Czasami nie dają się włączyć.Trzeba wyłączyć bezpieczniki na chwile lub wykonać procedurę resetu .Gdy były na gwarancji zgłaszaliśmy problem a serwis Amiki nas spuszczał na drzewo że mogą być skoki napięcia,za wysokie napięcie w sieci itp .Raz nawet byli z serwisu ale problem przy wizycie "fachowców " się nie objawił więc w ciemno wymienili płytę główną ale po jakimś czasie było to samo . Napięcie w sieci oscyluje w granicach 235-245V więc w normie .Teraz płyty są po gwarancji i lipa . Podejrzewam problem konstrukcyjny.
    Raz udało mi się uchwycić moment przy rozebranej płycie . Przetwornica na układzie TNY 276 nie pracowała mimo prawidłowego zasilania strony pierwotnej DC .Może ktoś miał podobną sytuację i udało się rozwiązać.Będę wdzięczny .
  • Poziom 16  
    Nic z tym nie zrobisz, ten model tak ma. Po prostu zastosowali najtańsze elementy i są tego skutki. Indukcja nowa 900 zł, więc jak to się mówi - po taniości to się często płaci dwa razy.
  • Poziom 10  
    Witam.Tak podejrzewałem .Kolega z który pracuje w serwisie elektroniki spotkał się w podobnym modelu płyty tego samego producenta że były wadliwe układy TNY w zasilaczu i po wymianie problemy podobno znikły.Spróbuje w kolejnej płycie.Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam