Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Siemens Aquatronic 7321 - pralka nie wylewa, nie wiruje, nie kończy programu.

10 Lip 2018 00:39 648 3
  • Poziom 20  
    Moja pralka Siemens Aquatronic 7321, jak w tytule, nie wylewa, nie wiruje, nie kończy programu, przestaje działać tuż przed ostatnią kreską i nie odblokowuje klapy.
    Poza tym wydaje mi się, że pomiędzy kręceniami bębna słychać głośniejszą pracę elektryki.
    Oczyściłem filter wylewu - nie pomogło. Co posprawdzać, jak naprawić?
    Z góry dziękuję
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Xerof0p napisał:
    Co posprawdzać

Problem dotyczy tylko ostatniego wylania wody? Po praniu i przy płukaniach woda jest wypompowywania?
  • Specjalista AGD
    Pierwsze co trzeba sprawdzić to cały układ wlewowy. Począwszy od węza Bęben-pompa (może siedzieć w nim np skarpeta) przez komorę pompy czy np nie wpadło ciało obce w wirnik (może to zobaczyć np latarrką po odkręceniu filtra. Następnie weryfikacja węża wylewowego no i ewentualne sprawdzenie zewnętrznego syfonu pralkowego (czyli tam gdzie wąż z pralki wchodzi do ściany). Jeśli tu jest ok sprawdź czy pompa działa, nie ma luzów i czy ma pełną wydolność hydrauliczną
  • Poziom 20  
    Nie odnalazłem nigdzie instrukcji obsługi. Po zdjęciu bocznej pokrywy stwierdziłem, że dojście do wylewu, aby go zbadać pod kątem przepustowości, jest niemożliwe.
    Zleciłem fachowcowi, który zarządał 220zł za naprawę. W sumie załamka :(