Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Sterowanie silnika pompy wody, pod陰czenie CZF2.

Gregores_11 10 Lip 2018 15:13 246 7
  • #1 10 Lip 2018 15:13
    Gregores_11
    Poziom 12  

Witam wszystkich,

mam pytanie zwi您ane z pod陰czeniem czujnika zaniku fazy w starej instalacji elektrycznej. 50cio letnia instalacja elektryczna w domu mojego dziadka, szafka steruj帷a wygl康a jak wygl康a. Chcia豚ym to w miar mo磧iwo軼i i bezpiecze雟twa przerobi w ten spos鏏 瞠by do這篡 w tym uk豉dzie jeszcze czujnik zaniku fazy F&F CZF-2, mam taki dok豉dnie jak w linku: http://www.technologie.com.pl/fif113_1.html..

Jaki majster pod陰czy to dawno temu, za陰czam zdj璚ie tej szafki. Czy ten czujnik CZF-2 nadaje si do pracy z tym uk豉dem? (Styczniki jakie s tu zastosowane to TSM-1)

Dzi瘯i za odpowiedzi.

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2018 16:09
    Telex
    Poziom 26  

Witam,
    Tak jest to mo磧iwe. Ale aby wykorzysta w pe軟i mo磧iwo軼i CZF-2 musisz L1,L2,L3 i N zasilaj帷e pod陰czy przed pierwszy stycznik - ten z prawej a reszt za termikiem na stykach odchodz帷ych ju do silnika. Sterowanie - zezwolenie natomiast pod陰czy pod ten lewy stycznik kt鏎ym steruje LCA.

0
  • #3 29 Wrz 2018 15:11
    Gregores_11
    Poziom 12  

Dzi瘯uj za odpowied, dopiero teraz mam czas znowu si za to zabra.

Przeanalizowa貫m to co napisa貫 i narysowa貫m przewody na zdj璚iu w za陰czniku, ale nie za bardzo rozumiem co mam zrobi z tymi stykami zezwolenia "1" i "2". Czy mam to wpi望 w obw鏚 wy陰cznika ci郾ieniowego LC? Co w takim razie zrobi z tym wy陰cznikiem z prawej, kt鏎y na rysunku opisany jest jako "Przycisk Start"?

0
  • #4 29 Wrz 2018 18:10
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Skrzynka zawiera wiele b喚d闚 .
    Brak przewodu PEN przykr璚onego do obudowy skrzynki i po陰czonego bezpo鈔ednio z PE silnika . Druga sprawa to drugi stycznik , po co on jest ? Jest niepotrzebny. Nast瘼na sprawa to brak przycisku wy陰cz .
    Nast瘼na sprawa 幢e pod陰czony CZF 2.
    Sterowanie silnika pompy wody, pod陰czenie CZF2.

0
  • #5 29 Wrz 2018 19:31
    Gregores_11
    Poziom 12  

Dzi瘯uj za odpowied @Krzysztof Reszka.

Jest to stara instalacja i wygl康a jak wygl康a, ja chc ten uk豉d doposa篡 tylko w czujnik CZF-2. Sprawd jeszcze raz prosz pod陰czenie CZF-2, bo wydaje mi si 瞠 dobrze to rozrysowa貫m, wed逝g instrukcji
    https://www.fif.com.pl/index.php?controller=attachment?id_attachment=448 :

Czy m鏬豚y powiedzie jak w moim uk豉dzie pod陰czy styki zasilania cewki?

0
  • Pomocny post
    #6 29 Wrz 2018 20:25
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Termik si przydaje w sytuacji awaryjnej , wi璚 mo瞠 dokupi wy陰cznik silnikowy.
    Tu pierwszy lepszy schemat z internetu. Zamiast PT ( termik ) wstawiasz CZF

0
  • #7 03 Pa 2018 00:08
    Gregores_11
    Poziom 12  

Dzi瘯uj za odpowied.

Usun掖em zb璠ny stycznik, dokupi wy陰cznik silnikowy PKZM0. Schemat wygl康a w ten spos鏏, teraz wszystko jest poprawnie po陰czone?

0
  • #8 02 Lis 2018 16:09
    Gregores_11
    Poziom 12  

Uk豉d pod陰czony wed逝g schematu powy瞠j. Dzia豉 poprawnie dzi瘯i za odpowiedzi.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚