Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )

digger123 10 Lip 2018 16:07 261 5
  • #1 10 Lip 2018 16:07
    digger123
    Poziom 16  

Witam
    Szukam w pomocy w rozkodowaniu tabliczki znamionowej silnika elektrycznego jednofazowego, silnik pochodzi z kompresora ABAC tandem ( dwa identyczne silniki ) Model Silnika M90L-2M producent UNIELECTRIC ( zamazane na tabliczce )
    Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )
    W obu silnikach zostały wymienione kondensatory (oba), jeden sie rozlal, niestety nie wiem jakie były wcześniej teraz są
    Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )

Po wymianie kondensatorów kompresor nigdy nie wrócił do swojej sprawności, po włączeniu wybija termik w kilka sekund.

Na tabliczce widnieje napis Cb+Ca40+50 podejrzewam i jest to konfiguracja kondensatorów - jednak nic mi to nie mówi - chyba że oznacza to coś innego. Chciałbym najpierw sprawdzić poprawność zainstalowanych kondensatorów , druga sprawa jest taka ze wydaje mie sie ze polaczenie kondensatorów nie jest prawidlowe

silnik ma dwa uzwojenia - 2 pary przewodów (czerwony + czarny ) ( zielony w brązowej otulinie i czerwony w zielonej otulinie )
    nie wiem czy ze zdjec bedzie widac połączenie - jeśli nie rozrysuje je na papierze
    Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )Rozkodowanie Tabliczki znamionowej Silnika - kondensatory ( rozruchowy i pracy )

za wszelkie info z gory dzieki

0 5
  • #3 11 Lip 2018 08:39
    wojtek 9007
    Poziom 35  

Witam - czy tylko kondensatory były wymieniane ? , zamontowany jest 250µF
    oraz 50µF, a tabliczka pokazuje inaczej .
    Proponuję omomierzem pomierzyć wyprowadzenia przewodów .
    Możliwe że jest takie połączenie ;

Dodano po 54 [sekundy]:

Dodano po 59 [sekundy]:

Tabliczka ;

0
  • #4 11 Lip 2018 09:13
    digger123
    Poziom 16  

dziekuje za informacje
    mysle ze ten silnik z linku MOTOR 3HP M90L 230V/50HZ - SINGLE PHASE TWIN CAPACITOR bardzie j pasuje ( i gabarytowo i mocowo ) gdyż na tabliczce silnika widnieje 3HP 2.2kW postaram się napisać do producenta o informacje o kondensatorach

czy ten silnik będzie posiadał rozłącznik odśrodkowy do kondensatora rozruchowego ?

Pozdrawiam

Dodano po 28 [minuty]:

do wojtek 9007:
    Z tego co wiem tylko kondensatory były wymieniane gdyż jeden wybuch / rozlał się - połączenie ich wyglada na lekka amatorkę i nie mam pewności że odpowiednio są podłączone

Nie wiem jakie były oryginalnie z tad moje pytanie - co tabliczka mówi o pojemnościach i ich konfiguracji ?

czy ten silnik będzie posiadał rozłącznik odśrodkowy ? z silnika wychodzą tylko 2 pary przewodów

poniżej schemat podłączenia - obecny nie wiem czy to widac z zdjec.

0
  • #5 11 Lip 2018 09:16
    vcc
    Poziom 33  

Poza tym silnik S3 więc sprężarka z tym silnikiem nie może pracować ciągle. może ktoś zbyt długo silnik męczył? pasowało by przemierzyć uzwojenia silnika.

0
  • #6 11 Lip 2018 09:35
    digger123
    Poziom 16  

Przemierzę uzwojenia obu silników dzisiaj i podam wyniki - wstępnie sprawdzone zostało czy uzwojenia nie mają zwarcia do obudowy silnika i wszystko wyglada na OK.

oznaczenia sprężarki :

0