Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrów

Andrzej Kmicic 12 Lip 2018 18:37 1146 43
  • Pomocny post
    #31 12 Lip 2018 18:37
    Zenon407
    Poziom 14  

Sieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrów

Moze się przyda.
    W komentach ludzie chwala.
    Cena z chinskiego allegro Wish -kupuje i polecam.
    Jak jest uszkodzony towar -w ciagu 20 min masz zwrot kasy jak z paypla płacisz.

• Sklep HeluKabel
  • #32 12 Lip 2018 19:12
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A po co mu toto na podwórku ma sobie rozsiewać internet z tego DWR-921? To zewnętrzny AP/router z dookólnymi antenkami moc 30dBm , ale co po drugiej stronie? Zasięg typu 2km to bez przeszkód no i komunikacja w internecie odbywa się w dwóch kierunkach.

• Pomocny post
    #33 13 Lip 2018 09:00
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 32  
  • #34 13 Lip 2018 09:12
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

matek451 napisał:
    Moje zdanie znasz, szkoda jednak że nie reflektujesz na rozwiązanie drugiego dostawcy internetu w tym drugim domu dla gości. Sprzęt masz, pre-paid bez umowy koszt wręcz symboliczny( 5/15 zł/m-c) jak za 200GB/m-c z pełną, dostępną u ciebie prędkością LTE. Zarządzanie usługa to 2-3 minuty on line na m-c. No i zasięg najlepszy bo BTS po drugiej stronie jeziora Głuszyńskiego w Głuszynku. Podstawowa zaleta to przy takim internecie jak teraz gdzie DL 7Mb/s to nie ma co dzielić na wielu użytkowników. Jak nawet ten most na Wifi zadziała to w takich warunkach z tych 7Mb/s goście będą mieli jakiś ułamek z tego. Ale ty raczej moich porad nie uwzględniasz.

no 5zł w miesiącach nieaktywnych a 15 zł w aktywnych jest do przełknięcia. Wyjaśnij o jaką sieć chodzi bo ciekawość mnie zeżre :))) do cna. No i przy braku umowy spróbować zawsze warto. Wydaje się że jest to stacja BTS w Potołówku ??? Jeżeli tak to jest ona za ścianą lasów i antena zewnętrzna jest konieczna. Sąsiadka ma Orange i musi mieć antenę zewnetrzna, mierząc na kreski miała z wewnętrznych antenkach niestabilne 1-2/5 kreski jak zamontowała antenę ma stabilne 2-3/5 kreski. Ja korzystam ze stacji w Rybinach ona też jest jakby po drugiej stronie jeziora Głuszyńskiego i sygnał jest lepszy, mam dość stabilne te 2-3 kreski z anteny wewnętrznej. Skoro wszędzie anteny są niezbędnie poradźcie proszę antenę zewnętrzną na LTE ale na 800MHz bo nie mam możliwosci z tych modemów wybrać pasma. Muszę dopytać sąsiadki gdzie załatwiała antenę ma taką yagi z otwartym dipolem a włąściwie dwa dipole na jednej belce jeden dipol pionowo drugi dipol poziomo własnie na wspólnej belce. Tych direktorów na oko jest ok 8..9. Wydaje się ż w Orange jej to założyli. Może macie żródła gdzie podobną można znaleźć.
    pozdr
    AK
    I jeszcze jedno

• Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #35 13 Lip 2018 12:51
    matek451

W nieaktywnych nic nie płacisz. Kup sobie jakąś kartę Play, włóż do telefonu, B593, DWR-921 wystaw za okno to się przekonasz jak działa operator który ma najbliżej ciebie BTS, maszt masz na wprost siebie w Głuszynku, trzeba tylko sprawdzić na jakich pasmach LTE działa. A co do sąsiadki to ona nie ma pojęcia co ma , jak korzystać z Orange itp, itd tak samo jak ci co założyli jej tą antenę. Jakby mieli to nie zastosowali anteny szerokopasmowej. Orange tak jak T-Mobile korzysta z tych samych BTS-ów. W tym rejonie nie ma żadnej stacji bazowej z LTE1800, najbliższa jest w Sadlnie, na niej tez LTE800 Orange i LTE800T-Mobile i agregacja pasm LTE1800+800 i jedyny sens zakupu anteny szerokopasmowej to przy ustawieniu na ten BTS, od ciebie około 8 km i lasy po drodze. najbliższe BTS-y Networks czyli Rybiny, Budzisław i Piotrków Kujawski przy stacji PKP działają tylko na LTE800 Orange i t-Mobile i aby z nich korzystać konieczna antena na 800 MHz. oczywiście jak ktoś ma blisko do BTS-a to może kupić szerokopasmowe ale te maja mniejszy zysk na 800MHz niż anteny dedykowane na to pasmo. PS. A sąsiadka jak młoda to niech uważa na kreski ale na testach ciążowych, pomiar sygnału za pomocą kresek nic nie mówi o nim. Sprawdź to Play bo to na jego sieci LTE jest oferta pre-paid za 5/15 zł na m-c za 100-200GB z maksymalną, dostępną u ciebie prędkością LTE Play.

• #36 13 Lip 2018 23:34
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

matek451 napisał:
    W nieaktywnych nic nie płacisz. Kup sobie jakąś kartę Play, włóż do telefonu, B593, DWR-921 wystaw za okno to się przekonasz jak działa operator który ma najbliżej ciebie BTS, maszt masz na wprost siebie w Głuszynku,

Nie jest tak słodko (jak w reklamie :)) niestety aby utrzymać konto trzeba regularnie płacić. Kiedyś miałem u siebie limit 30Gb/ miesiąc i czasem mi brakowało. Dla gośći można rozważyć, jak wyczerpie gościnne to niech doładuje. Mimo wszystko Play jest uniwersalny ale kurcze drogi... (aby starczało to minimum 30-50zł/mc)
    kolejno :
    Kwota doładowania, Bonus po doładowaniu,
    Łączny pakiet GB po doładowaniu wraz z bonusem, Ważność konta po doładowaniu
    Code:
    5 zł    360 MB    0,6 GB    5 dni

10 zł    3,12 GB    3,6 GB    7 dni
    20 zł    7,45 GB    8,4 GB    14 dni
    30 zł    12,97 GB    14,4 GB    30 dni
    50 zł    21,62 GB    24 GB    60 dni
    75 zł    38,42 GB    42 GB    90 dni
    100 zł    67,23 GB    72 GB    120 dni

A sąsiadce założyli taką antenę
    Link na stronę Dipola
    (cena możliwa nawet ale szerokopasmowość okupiona kosztem zysku) :)

Ta ma lepszy zysk ale za to droga ( no i wyjaśniła się sprawa jak się ustawia anteny LTE MIMO jedna pionowo, druga poziomo.
    Link do anteny firma Dipol

• Pomocny post
    #37 13 Lip 2018 23:50
    matek451

Ty nie patrz na stronę Play , nie marnuj czasu, nie pytaj konsultantów BOK czy w salonach. Jak już go masz to zapoznaj się z moimi informacjami na tym Forum na temat usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5. To submarka Play, usługa działa na sieci LTE Play. Ja korzystam od 57m-cy, mam kilka kart z RWK . Koszt minimum 100GB z pełną prędkością LTE dostępną w Play, potem możliwy lejek 2Mb/s to 5 zł/m-c. W praktyce , ostatnio bez lejka po 200-300GB na każdej karcie. Ja nie wiem co to limit w Play za cenę kilku piw na m-c. U mnie działa teraz tak http://www.speedtest.net/result/7468981190 oczywiście przy prawidłowych parametrach sygnału, agregacji 3 pasm LTE na routerze 9 kategorii i na niezapchanym BTS-ie. W dzień i nocami bywa lepiej http://www.speedtest.net/result/7461984029

• #38 22 Lip 2018 20:13
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

No niestety potrzebuję pomocy. Dostałem dwie stacje nanostation5, starutkie okopcone jakby węglem z całego Śląska, ale podobno działają. szukam po googlach ale albo one są tak stare że już wszyscy zapomnieli o konfiguracji albo opisy dotyczą innych wersji. Nie ma u mnie opcji AP do wyboru mam w zakładce "Wireless" ->Wireless Mode : Station i Station WDS a w zakłądce "Network" Network Mode : jest do wyboru tylko Most i Router.
    Na forum jest temat o NS5 : Link w którym pytający otrzymał szczęśliwe rozwiązanie ale u mnie nie ma z kolei zakładki : "Link Setup" , Nigdy nie uzyskałem żadnego pomiaru na wskaźniku mocy sygnału. Nie wiem gdzie włącza się radio i jak ustawić tę samą częstotliwość radia. Jednym słowem zgłupiałem kompletnie. Czy można zestawić link z tego co mam. Całe dwa dni już meczę te stacje.
    Mój modem z routerem działa na 192.168.0.1 dlatego ustawiłem statyczne ip na obu stacjach 192.168.0.20 a na drugiej 192.168.0.21. Mieszałem co tylko sie dało. Linku nie udało się zrobić. Czy one są uszkodzone. Czy z tych ns5 nie można zestawić linku ?. Może to tylko klienci ???. Nic kurcze nie wiem na ten temat. Zamieszczam zrzuty . Proszę pomóżcie bo zawał bliski.Sieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrówSieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrówSieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrówSieć WIFI do połączenia dwu domów na odległość ok 80metrów

• Pomocny post
    #39 22 Lip 2018 20:54
    makosuu

Network Mode Bridge, czytałem w internetach że żeby pojawił się tryb AP trzeba zmienić region (na tym co ma być AP) na United States, drugi ustawiasz jako Station, wpisując SSID i zabezpieczenia sieci pierwszego (ustaw WPA/WPA2-PSK Mixed czy WPA2-PSK, co będzie) sieci który tworzy ten pierwszy. Reszty nie musisz ruszać.

• Pomocny post
    #40 22 Lip 2018 21:23
    IC_Current

Station to odpowiednik AP. Ty ustawiasz Network Mode na Bridge, nadajesz adres IP (do zarządzania), dalej WiFi mode na Station WDS, dalej MAC sąsiada WDS, WPA2 PSK i hasło.
    Dobrze jeszcze byłoby wrzucić aktualny firmware.

• #41 22 Lip 2018 22:15
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

makosuu napisał:
    Network Mode Bridge, czytałem w internetach że żeby pojawił się tryb AP trzeba zmienić region (na tym co ma być AP) na United States

IC_Current napisał:
    Station to odpowiednik AP. Ty ustawiasz Network Mode na Bridge, nadajesz adres IP (do zarządzania), dalej WiFi mode na Station WDS, dalej MAC sąsiada WDS, WPA2 PSK i hasło.
    Dobrze jeszcze byłoby wrzucić aktualny firmware.

Dzięki Panowie, jutro sprawdzę. Dziś te konfiguracje mnie wykończyły ...
    pozdrawiam AK

:idea: edytowany nazajutrz :idea:
    A jednak jeszcze wczoraj, nie wytrzymałem i zmieniłem opcje kraju na Stany Zjednoczone. No i Ap się pojawiło. Sprawa linku ruszyła. Do klienta ustawionego jako MOST , NS5 mam podpięty po kablu ethernet. Na laptopie mam zainstalowane UBUNTU. Używam w takich przypadkach linuksa bo mozna szybko zmienić parametry sieciowe połączenia. W WIN trzeba wywoływać kolejne opcje w formularzu i wypełniać tabelki, Do zmiany używam poleceń :
    Code:
    ifconfig eth0 192.168.0.20 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.0.255 up

ifconfig eth0 192.168.0.21 netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.0.255 up
    lub dla fabrycznych ustawień NS5
    ifconfig eth0 192.168.1.20 netmask 255.255.255.0  broadcast 192.168.1.255up

polecenia są dostępne w historii poleceń jednym przyciskiem klawiatury UP lub DOWN i są zawsze pod ręką a zmiana ustawień karty jest błyskawiczna. Resetowałem kilka razy przy moich próbach NS5 to w systemach rubrykowych bym się narobił. Zawsze miałem uprzedzenia do systemów i programów rubrykowych, linux ze swoimi poleceniami tekstowymi jest idealny. W moich programach też staram się używać interfejsu interaktywnego w postaci tekstu.
    Ale do rzeczy.
    No więc po wskazanych przez Was ukrytych właściwościach NS5 działa wszystko poza jednym po kablu ethernet łączącego NS5 (most) z laptopem nie ma internetu ale co dziwne z obu NS5 poprzez narzędzie wewnętrzne PING. pinguje mi do adresów w sieci Internet. Na laptopie Internetu nie ma.
    Zamiast laptopa docelowo planuję tam podłączyć tani router WIFI (TL WR841N). Jak ten internet wepchnąć do tego kabla.

mam jeszcze jeden problem czy można tak skonfigurować aby sieci "izolować" tzn np mam domową sieć z klasą 192.168.0.xxx a sieć dla gości za linkiem NS5 z klasą np 10.0.1.xxx ?.
    Przepraszam za te może lamerskie pytania do specjalistów ale kto pyta nie błądzi. Mimo że przeszukałem Google czemu nie mam w NS5 opcji AP, to tego nie znalazłem i gdyby nie kolega który podzielił się posiadaną wiedzą to zapewne bym na to nie trafił :) .
    Dziś znów powalczę jak się uda dam znać.

• Pomocny post
    #42 23 Lip 2018 09:24
    IC_Current

Twoja separacja nie zadziała (Ty nie będziesz miał dostępu do sieci gości, ale oni będą mieli dostęp do Twojej sieci :-).
    W Windows CMD jest polecenie netsh do zarządzania siecią, zaś Power Shell to kombajn, przy którym wiersz poleceń w Linuxie to dziecinada.

• #43 23 Lip 2018 16:38
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

IC_Current napisał:
    W Windows CMD jest polecenie netsh do zarządzania siecią

Ok sprawdzę użyteczność
    IC_Current napisał:
    Twoja separacja nie zadziała (Ty nie będziesz miał dostępu do sieci gości, ale oni będą mieli dostęp do Twojej sieci

tak oczywiście, chodzi o to że nie musiał bym się martwić o to że ktoś mi coś miesza w sieci domowej. Że przyjedzie jakiś brzdąc i wujowi pomiesza dla kawału :). Mieszkam na pustkowiu tak więc nie specjalnie dbam o zabezpieczenia WIFI.
    Muszę poczytać o firewallu w ns, może tam coś da się poblokować.
    Acha już mam sygnał w kablu ethernet, wystarczyło chyba zresetować bo rano wstało i jest OK. Zostało mi wypróbować to na odległość ale to trochę warsztatowej pracy. Dam znać.

• #44 11 Wrz 2018 19:09
    Andrzej Kmicic
    Poziom 10  

Problem rozwiązany, dwie stacje nanostation 5, mimo że osmolone od kominów na dachach, spisują sie doskonale mimo że liscie jeszcze nie opadły i bezpośrednio nie są wzajemnie widoczne. Obyło sie bez wycinania krzaków i gałęzi. Wszystkim dziekuje za porady i chęć pomocy.
    Zamykam temat, W innym wątku zapytam o konfigurację kamery za routerem z modemem i za tym systemem Ubiquiti,
    Pozdrawiam
    AK

Dodano po 3 [minuty]:

Postawiłem dwa używane Ubiquiti Nanostation5 z wyprzedaży na Allegro, system pracuje stabilnie od około tygodnia.
    pozdrawiam i dziękuje za porady i odpowiedzi.
    Ak