Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPS5432 - słabe spryskiwanie

ksuwaj 10 Lip 2018 20:39 105 2
  • #1 10 Lip 2018 20:39
    ksuwaj
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Niedawno próbowałem naprawić starą zmywarkę Mamy - okazało się, że strumień wody w spryskiwaczu dolnym jest bardzo słaby, a w górnym nie ma w ogóle. Silnik pracuje, ale trudno mi określić, czy z właściwą mocą. Kondensator wykazywał właściwą pojemność, profilaktycznie go wymieniłem, ale to nie pomogło. Po wymontowaniu silnika mogę jedynie stwierdzić, że pracuje płynnie i pobiera ok. 0.65A prądu. Jest to silnik o oznaczeniu 1737220.
    Czy jest jakiś dobry (i prosty) sposób na sprawdzenie, czy silnik pracuje z właściwą mocą/właściwymi obrotami? Co ewentualnie może jeszcze powodować tak słabe ciśnienie na spryskiwaczach? Może coś zatkało się po drodze?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Krzysztof

0 2
  • #2 11 Lip 2018 15:29
    Robo-technical
    Poziom 23  

Być może zużyciu uległ wirnik hydrauliczny pompy i stąd słaba wydolność pompy. Podaj e-nr to sprawdzę Ci czy są jakieś zestawy naprawcze. Jak chcesz najłatwiej sprawdzić to sprawdź czy nie ma jakiegoś ciała obcego w pompie, a następnie (włożoną w zmywarkę) podłącz pod 230V. Powinna ostro walić wodą. Ewentualnie Problemem może być zawór przesterowujący strumienie wody, ale nie wiem czy Twoja zmywarka to posiada :)

0
  • #3 12 Lip 2018 12:47
    mrice
    Specjalista AGD

Zdejmij śmigła i je obejrzyj, czy nie są pozapychane. Jak pamiętam rozdzielacza wody nie ma. O obroty silnika jeśli pracuje nie martwił bym się. Do sprawdzenia czy pobiera właściwą ilość wody (czy ma co tłoczyć) i ewentualnie stan samej turbiny pompy myjącej.

0