Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPS5432 - słabe spryskiwanie

10 Lip 2018 20:39 456 7
 • Poziom 9  
  Dzień dobry.
  Niedawno próbowałem naprawić starą zmywarkę Mamy - okazało się, że strumień wody w spryskiwaczu dolnym jest bardzo słaby, a w górnym nie ma w ogóle. Silnik pracuje, ale trudno mi określić, czy z właściwą mocą. Kondensator wykazywał właściwą pojemność, profilaktycznie go wymieniłem, ale to nie pomogło. Po wymontowaniu silnika mogę jedynie stwierdzić, że pracuje płynnie i pobiera ok. 0.65A prądu. Jest to silnik o oznaczeniu 1737220.
  Czy jest jakiś dobry (i prosty) sposób na sprawdzenie, czy silnik pracuje z właściwą mocą/właściwymi obrotami? Co ewentualnie może jeszcze powodować tak słabe ciśnienie na spryskiwaczach? Może coś zatkało się po drodze?

  Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki.
  Krzysztof
 • Specjalista AGD
  Być może zużyciu uległ wirnik hydrauliczny pompy i stąd słaba wydolność pompy. Podaj e-nr to sprawdzę Ci czy są jakieś zestawy naprawcze. Jak chcesz najłatwiej sprawdzić to sprawdź czy nie ma jakiegoś ciała obcego w pompie, a następnie (włożoną w zmywarkę) podłącz pod 230V. Powinna ostro walić wodą. Ewentualnie Problemem może być zawór przesterowujący strumienie wody, ale nie wiem czy Twoja zmywarka to posiada :)
 • Specjalista AGD
  Zdejmij śmigła i je obejrzyj, czy nie są pozapychane. Jak pamiętam rozdzielacza wody nie ma. O obroty silnika jeśli pracuje nie martwił bym się. Do sprawdzenia czy pobiera właściwą ilość wody (czy ma co tłoczyć) i ewentualnie stan samej turbiny pompy myjącej.
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam bardzo podobny problem w zmywarce Bosch SGV55M43EU, więc postanowiłem podłączyć się pod temat.
  Zmywarka nabiera wodę podaje do komory myjącej, silnik pompy kręci się, ale ciśnienie wody dochodzące do wewnętrznych łopatek myjących jest zbyt słabe, przełączanie wody na górne/dolne łopatki działa. Czy jest sens podmieniać kondensator, czy od razu powinienem zająć się stanem pompy myjącej? No i jak ją ewentualnie wydłubać?

  Z góry dziękuję za porady.
 • Specjalista AGD
  Jeśli silnik się kręci to kondensator zostaw w spokoju, gdyby był walnięty silnik nie wystartuje.
  Żeby dostać się do pompy trzeba zdjąć cały dół zmywarki.
 • Specjalista AGD
  Jak zmierzysz jej wymiary mam używana za grosze