Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Immergas Victrix 26 2 co kilka sekund załącza się i wyłącza zasilanie

pjoe 10 Jul 2018 22:48 1167 2
 • #1
  pjoe
  Level 9  
  Witam. Dwufunkcyjny kocioł Immergas Victrix 26 kilka lat sprawował mi się aż do dzisiaj bez zarzutu. Obecnie po włączeniu cwu kocioł próbuje się załączyć i po 2-3 sek wyłącza się całkowicie, jakbym wyjął wtyczkę z gniazdka. Nie słyszę iskrzenia ani zapalenia gazu. Po kilku sekundach kocioł sam się załącza i wchodzi w zwykły stan czuwania a jeżeli woda przepływa, sprawa się powtarza, kocioł próbuje się uruchomić, gaśnie itp. Po załączeniu funkcji "kominiarz" kocioł próbuje się uruchomić, gaśnie i po samoczynnym załączeniu jest już zwykła funkcja grzania. Po załączeniu funkcji "zima" i wymuszeniu grzania CO kocioł zachowuje się identycznie, tzn próbuje się uruchomić i na kilka sekund całkowicie się wyłącza. Podejrzewam że albo jakieś urządzenie po próbie uruchomienia uruchamia obwód bezpieczeństwa na płycie albo uszkodziła się sama płyta elektroniczna. Proszę o sugestię, radę lub pomoc.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  goldzik15
  Level 15  
  Jeżeli zadziałał by układ bezpieczeństwa kotła, kocioł by się zablokował, wyrzucił jakiś błąd, cokolwiek ale nie reset całego kotła. Jeżeli wszystko gaśnie coś uszkodziło się na płycie, coś musi się przegrzewać na niej. Wezwij serwis.
 • #3
  pjoe
  Level 9  
  Przyjechał serwisant i wymienił płytę główną. Najśmieszniejsze są porady typu "wezwij fachowca", ale dziękuję za zainteresowanie.