Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej

11 Lip 2018 00:05 771 6
  • Poziom 2  
    Po włączeniu komputera pokazało się logo Windowsa ale zamiast ekranu logowania wyświetlał się czarny ekran. Monitor wykrywał sygnał DVI, ale po prostu nic nie wyświetlał. Dwa dni wcześniej wszystko działało normalnie. Zrobiłem reinstal Windowsa i problem zniknął, dopóki nie zainstalowałem sterowników do karty graficznej. W trakcie instalacji ekran zrobił się czarny i jest tak jak wcześniej. To wina karty czy może czegoś innego? Nie mam innej karty żeby na niej sprawdzić.

Mój sprzęt:

Płyta MSI B350 Gaming pro
    Ryzen 5 1600
    Gigabyte windworce 1060 6gb
    Zasilacz Vero V2
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    eloszek napisał:
    W trakcie instalacji ekran zrobił się czarny i jest tak jak wcześniej. To wina karty czy może czegoś innego? Nie mam innej karty żeby na niej sprawdzić.

Witam.
    Zacznij od próby zmiany rozdzielczości w trybie awaryjnym. Być może masz problem z nieobsługiwanym przez monitor, trybem graficznym.
    Być może pierwotny problem powstał po cichej aktualizacji sterowników karty graficznej. Twoja płyta główna posiada zintegrowaną grafikę więc możesz wyjąć tego GT1060 i podłączyć monitor do gniazda na PG aczkolwiek to nie da Ci odpowiedzi czy grafika leży czy tylko sterowniki, za to sprawdzisz czy system i monitor jest OK.
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 43  
    Zgoda. Przyklaskuję idei włączenia OS na GPU zintegrowanym.
    Jak zadziała, to użyj po prostu inny sterownik dla tego GTX 1060 przy kolejnej próbie.
    Zamieść widok na GPU-Z z GTX, ale wchodząc do OS na "integrze". Jak się uda.
    Jeśli znów będzie czarny ekran na GTX`ie sprawdź kartę w innym PC. To jest objaw uszkodzenia karty.
    Podmień zasilacz na inny.
  • Poziom 2  
    Wyjąłem GT1060 i włożyłem, wszystko już działa.
    Musiały się poluzować kabelki albo się zakurzył, dzięki za pomoc w każdym razie,
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    To może być chwilowa poprawa, możliwe że znów przestanie działać
  • Poziom 3  
    Miałem taki sam problem, ale tkwił w pamięci karty graficznej, robiło mi się tak czasami że co któreś załączanie kompa był czarny ekran, reset i wszystko ok. na szczęście miałem gwarancje i zrobili :D
  • Poziom 10  
    eloszek napisał:
    Wyjąłem GT1060 i włożyłem, wszystko już działa.
    Musiały się poluzować kabelki albo się zakurzył, dzięki za pomoc w każdym razie,
    Pozdrawiam

Dość często się mi zdarzały takie usterki przy złączach AGP, pierwsze wersje słabo trzymały kartę, która czasami sie lekko wysuwała i czarny ekran.
    Przy PCI-E rzadko sie to zdaża aczkolwiek ... bywa.
    Pozdrawiam