Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Miganie monitora Radeon X1300 HP NC64000

11 Lip 2018 04:19 201 6
  • Poziom 3  
    Witam

Otóż mam pewien problem. Posiadam laptopa HP NC 6400 (laptop dość wiekowy, ale jeszcze służy jako koń roboczy). W normalnym użytkowaniu, nie stwarza praktycznie problemów. Dziwne rzeczy dzieją się gdy włączę jakąś grę np. Colin Mcrae 2 (jak wiemy jest to dość leciwa gra). Otóż na początku wszystko jest w porządku, ale w czasie gry, zaobserwowałem niewielkie mignięcie ekranu, które powoduje spowolnienie gry na kilka sekund, po chwili wszystko wraca do normy. Czasami dzieje się tak kilka razy, że jest to denerwujące, a czasami w ogóle. Nie wiem za bardzo co już robić. Wykonałem już takie czynności jak:

1. Instalacja sterowników (próbowałem zarówno starych i nowych, efekt ten sam).
    2. Różnych ustawień w ATI Catalyst.
    3. Czyszczenia komputera, defragmentacji dysku, pozbywania się syfu za pomocą: CCleanera, AdwCleanera, Malwarebyte oraz AVG
    4. Ustawiania częstotliwości odświeżania.
    5.Usunąłem niepotrzebne oprogramowanie.

Dodam, że używam tego komputera przeważnie z monitorem SyncMaster710N, ale czasami freezy zdarzają się nawet gdy monitor nie jest podłączony.
    Zauważyłem że dzieje się to też w grach 3D (tych starszych) Np w Retro City Rampage wszystko hula bez problemów, podczas rozgrywki nie mam tam żadnych mignięć ekranem.

Specyfikacja komputera
    System operacyjny:Windows 7 Ultimate 32bit
    Procesor: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7200, 2000 MHz (12 x 167)
    Pamięć fizyczna: 2GB (DDR2 SDRAM)
    Grafika: ATI Mobility Radeon X1300
    Dysk twardy: WDC WD2500BEKT-60PVMT0 250 GB

W sumie nie wiem zupełnie co mam robić (brakuje mi już punktu zaczepienia). Oczywiście za pomoc z góry dziękuję :)
  • Poziom 25  
    Wrzuć screeny z HWinfo z sensora sprzed i po 15 minutach gry.
    Screen SMART z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 3  
    Nie wiem czy o to chodziło, ale dodaję screeny.
    Przed grą

Po 15 minutach gry

• Pomocny post
    Poziom 25  
    Układ chłodzenia do czyszczenia i konserwacji. Przegrzrwa się okrutnie.

Dysk sprawny aczkolwiek zrób skan powierzchni przy pomocy bootwalnego pendrive z MHDD. Smart zgłosił nienaprawialne błędy oraz problemy CRC. Jak rozmontujesz laptop do czyszczenia to popraw podłączenie dysku i sprawdzaj czy się parametr błędów CRC nie rośnie.
  • Poziom 3  
    daminek1234 napisał:
    Układ chłodzenia do czyszczenia i konserwacji. Przegrzrwa się okrutnie.

Dysk sprawny aczkolwiek zrób skan powierzchni przy pomocy bootwalnego pendrive z MHDD. Smart zgłosił nienaprawialne błędy oraz problemy CRC. Jak rozmontujesz laptop do czyszczenia to popraw podłączenie dysku i sprawdzaj czy się parametr błędów CRC nie rośnie.

Właśnie jestem w trakcie czyszczenia :) Troszkę sporo kurzu na radiatorze jest, zobaczymy czy to coś da.
    Chciałem zrobić MEM test, ale niestety nie mam wolnego pendrive, a windowsowe narzędzie do tego celu jakoś sie nie chce uruchomić.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Rzucał kolega tym laptopem?
    Dysk zanotował masę (350) niedopuszczalnych uderzeń/upadków/wstrząsów.

Dodano po 1 [minuty]:

tankista1942 napisał:
    a windowsowe narzędzie do tego celu jakoś sie nie chce uruchomić.

Testowanie pamięci RAM z pozycji OS nie ma żadnego sensu. Wynik będzie niewiarygodny.
    Jedynie z bootowalnego nośnika po 3 przejścia programu dla każdej z kości pamięci.