Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubiquiti Rocket M5 na jednej antenie?

11 Lip 2018 10:54 201 5
  • Poziom 26  
    Witam,

czy to urządzenie może pracować z jedną anteną czy musi mieć dwupolaryzacyjną do poprawnej pracy?
  • Poziom 19  
    może pracować na jednej polaryzacji , niestety po drugiej stronie musisz mieć antenę która odbiera w konkretnej polaryzacji, oraz w takiej konfiguracji nie będzie działał ci AirMax.
  • Poziom 26  
    Czyli opcja nanostation loco po drugiej stronie nie zadziała? Bo nie widzę możliwości wyboru pojedynczej polaryzacji.
    Ogólnie jest tak że jak testowo powiesiłem jako "bazę" nanostation (13dBi) to na drugim takim samym sprzęcie jako "klient" mam sygnał taki jak powinien.
    Ale jak na bazie dam rocketa z anteną V 9 dBi to nano pokazuje że odbiera sygnał z obu polaryzacji ale gorszy ( znacznie gorszy niż by to wynikało z mniejszego zysku anteny).
    Dlatego obstawiałem że albo to nie zadziała albo rocket uwalony ( używka).
    A dobra antena dwupolaryzacyjna trochę kosztuje niestety.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ja bym obstawiał kiepską jakość anteny (i/lub przewodu). Sieje we wszystkich kierunkach i polaryzacjach.
    Do MIMO nie musi być antena specjalizowana (droga). Możesz mieć dwie anteny (nawet nie identyczne, ale podobne) dowolnie ustawione, bo tam tak naprawdę wykorzystuje się wielodrogowość i opóźnienia w odbiorze tego samego sygnału na różnych antenach.
    Natomiast ortogonalność transmisji (takie szczególne MIMO 2x2) wymaga jednak od anten, aby charakterystyki promieniowania H/V dla pojedyńczej anteny były zdecydowanie różne (antena wraz z oprzewodowaniem ustawiona w polaryzacji H nie powinna promieniować w polaryzacji V i odwrotnie)

edit:
    Niektóre nadajniki bez podłączonej anteny lub rezystora terminujacego też potrafią pięknie szumieć po eterze.
  • Poziom 26  
    Kabla nie ma - antena przykręcona do rocketa bezpośrednio. Sama antena nowa, ale z tych tańszych ( raczej nie chałupnicza ).

Cytat:
    Niektóre nadajniki bez podłączonej anteny lub rezystora terminujacego też potrafią pięknie szumieć po eterze.

Też myślałem nad tym że rocket może "głupieje" bez jednej anteny.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W wolnym gnieździe spróbuj zainstalować rezystor 50ohm 1W.
    Kiedyś wymieniłem w AP fabyczne anteny dookólne 3dBi na takie no name 9dBi. Porażka: moc i zasięg wzrósł, ale prędkość synchronizacji o połowę w dół, nawet w pobliżu AP.