Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podsłuch telefonu - techniczne aspekty przeprowadzenia.

11 Lip 2018 11:11 405 6
 • Poziom 2  
  Dzień dobry,
  na wstępie zaznaczę, że nie pytam o samą legalność tego rozwiązania. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że najprawdopodobniej jest to nielegalne i potrzebna jest zgoda sądu na podsłuch, ewentualnie służby czy organa państwa mogą to przeprowadzić w wyjątkowych okolicznościach na podstawie odrębnych przepisów. Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą prawniczą to oczywiście też może się podzielić cenną poradą, ale przede wszystkim pytam o wykonalność, czy możliwe jest przeprowadzenie podsłuchu w taki sposób jak opisuję poniżej. Prawdopodobnie padłem jego ofiarą i zanim zgłoszę sprawę w odpowiednich instytucjach, chciałbym zasięgnąć języka.

  Zatem - czy dysponując sprzętem detektywistycznym, oprogramowaniem szpiegowskim dostępnym na rynku, w różnych sklepach internetowych itp., lub korzystając z usług agencji detektywistycznych czy specjalistycznych firm, istnieje możliwość podsłuchiwania cudzych rozmów telefonicznych? Założmy wstępnie, że bez fizycznego dostępu do urządzenia "ofiary" (po to aby np. zainstalować w nim aplikację szpiegowską). Przyjmijmy, że ktoś dysponuje samym nr. telefonu "ofiary" czy nr. IP urządzenia, IMEI telefonu. Czy ktoś obeznany mógłby przybliżyć mi techniczne aspekty takiego podsłuchu, na jakiej zasadzie to działa, jak wygląda od "kuchni" - bez podawania żadnych nazw konkretnych urządzeń czy oprogramowania, sam techniczny żargon. Czy wykorzystywane są tutaj w jakikolwiek sposób metody "nasłuchowe", i ewentualnie na jak dużych dystansach jest możliwe przechwytywanie rozmów telefonicznych od źródła sygnału urządzenia?

  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Możliwości jest wiele bardzo wiele. Sporo wiedzy jest dostępne w języku EN. Chociaż najprostsze pod tym względem jest fałszywy BTS.
 • Pomocny post
  Admin grupy GSM
  kkknc napisał:
  Chociaż najprostsze pod tym względem jest fałszywy BTS.


  To najprostsze, ale chyba najbardziej kosztowne i czasochłonne wiec myślę, że zwykłego obywatela nikt w ten sposób by nie podsłuchiwał. No chyba, że nagrabił sobie autor pytania obecnym służbom.

  Prostsza metoda to wysłanie "apki" przez mms a takie też są możliwości o ile nie ma dostępu do urządzenia. Jednak takiego szpiega można łatwo usunąć bo wystarczy przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne.
 • Poziom 15  
  tino2003 napisał:
  nagrabił sobie autor pytania obecnym służbom.
  jak się kręci lody to trzeba się pilnować a nie wkręcać innych
 • Poziom 2  
  Uprzedzę może od razu dla świętego spokoju, że nie jestem uwikłany w żadną sprawę o zabarwieniu kryminalnym czy politycznym. Bardziej myślałem o możliwościach przeprowadzenia tego przez osoby prywatne czy agencje detektywistyczne/firmy telekomunikacyjne na ich zlecenie, również za niemałe pieniądze - nawet jeśli jest to, a prawdopodobnie jest, nielegalne.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedzi, doczytam o fałszywych BTS i "malware" skrywającym się w odbieranych wiadomościach.