Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat CC, 2011, 3CC - Podłączenie na stałe wideorejestratora

krzysztofkaktus 11 Jul 2018 15:12 2586 15
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Cześć. Mam w aucie wideorejestrator Navitel DVR R600. Obecnie podpięty pod gniazdo zapalniczki. Problem: kabel i wtyk wideorejestratora jest na zewnątrz, pasażer często o niego zahacza. Cel: chcę schować kalel i końcówkę wideorejestratora podpiąć na stałe gdzieś w środku deski rozdzielczej, tak aby główne gniazdo zapalniczki było wolne. Jak tego dokonać? Na YouTube widziałem, jak gość gdzieś w środku deski rozdzielczej lutuje kable do wideorejestratora, ale nie wiem jak to zrobić u siebie. A może zainstalować drugie gniazdo zapalniczki (w zasadzie trzeccie, bo drugie jest w bagażniku) gdzieś w środku deski i podpiąć pod nie wideorejestrator. Poratuje ktoś, jak mam tego dokonać?
    iron64
    Level 41  
    Ja stosuję inną metodę. Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem upycham w oświetleniu wnętrza. Wypuszczam tylko kawałek przewodu do rejestratora, bo sam rejestrator zwykle umieszcza się przecież pod lusterkiem.
    Metodę tą stosuję w różnych samochodach i uważam ją za najlepszą. Raz, że nic nie wystaje, dwa w oświetleniu zawsze znajdzie się napięcie. Poza tym nie lubię nigdy robić dodatkowych dziur bo wygląda to koszmarnie zwykle.
    Z czystym sumieniem polecam tak metodę.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    A ze startem nagrywania po uruchomieniu "zapłonu" ?
    iron64
    Level 41  
    Jeśli mnie pytasz to nie ma problemu. Wszystko zależy pod które przewody się podepniesz. Ja osobiście mam podłączone na stałe napięcie bo bateria w rejestratorze to kpina.
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    iron64 wrote:
    Ja stosuję inną metodę. Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem upycham w oświetleniu wnętrza. Wypuszczam tylko kawałek przewodu do rejestratora, bo sam rejestrator zwykle umieszcza się przecież pod lusterkiem.
    Metodę tą stosuję w różnych samochodach i uważam ją za najlepszą. Raz, że nic nie wystaje, dwa w oświetleniu zawsze znajdzie się napięcie. Poza tym nie lubię nigdy robić dodatkowych dziur bo wygląda to koszmarnie zwykle.
    Z czystym sumieniem polecam tak metodę.
    Nie bardzo mnie to przekonuje. Nie wiem, w jaki sposób to wykonać. Nie chciałbym grzebać w bliżej niezdefiniowanym miejscu oświetlenia i ciąć kable w aucie i tym bardziej w wideorejestratorze, jeśli byłyby inne rozwiązania. Chyba, że takich nie ma.

Dodano po 56 [sekundy]:

iron64 - opiszesz szczegółowo, jak należałoby to zrobić?
    iron64
    Level 41  
    To proste. Miernikiem sprawdzasz gdzie masz 12v (ktore przewody) do nich podłączasz oryginalny zasilacz i kabelek do rejestratora z zasilacza. Całość ukrywasz w obudowie oświetlenia i tylko kawałek przewodu wystaje do rejestratora. To jest prostsze niż sądzisz.
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Wolałbym jednak zrobić dodatkowe gniazdo zapalniczki takie jak oryginalne. Podpowie ktoś?
    web69
    Level 31  
    Montujesz dodatkowe gniazdo, podłączasz przewody do 12V. Czego nie rozumiesz?
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Uszczypliwości są na prawdę zbędne. Odpowiadając: jak to podłączyć? Jakie kabelki ciąć/do jakich wykonać podłączenie? Tak jak pisałem w pierwszym poście - cel: wszystko schowane w środku w desce rozdzielczej. Wybacz, nie jestem znawcą, nie chcę czegoś schrzanić.
    iron64
    Level 41  
    Nie obraż się kolego, ale dostałeś tak proste odpowiedzi, że aż niemożliwe będzie odpowiedzieć prościej. Jeśli nie czujesz się na siłach nadal jedź do fachowca zapłacisz 50zł i po problemie.
    Zrozum to tak, nie każdy musi znać się na wszystkim. Dlatego są fachowcy w każdej dziedzinie. Dostałeś porady na prawdę dobre i proste. Nie potrafisz, udaj się do fachowca. Dobrze radzę.
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Biorę pod uwagę i taką opcję. To przecież nie problem.
    iron64
    Level 41  
    No to tak zrób. Bo oczekujesz, że ktoś ci napisze weż zielony kabelek stąd a czerwony stąd i już. A niestety tak prosto nie jest, bo rejestrator potrzebuje 5v a auto ma 12v i już masz komplikację pierwszą ;)
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Nie można było tak od razu? Tak, miałem nadzieję, że ktoś mi to wyjaśni właśnie tak łopatologicznie (czy coś w tym dziwnego? Wydaje mi się, że nie). Ale jeśli nie, to wystarczyło napisać, a nie wylewać złośliwości. Cześć.
    iron64
    Level 41  
    Dokładnie to napisałem ci poście #2 tylko nie przeczytałeś tego.
    iron64 wrote:
    Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem

Myślisz, że po co to robię, dla zabawy?
    Sorry kolego, ale no nie czytasz, albo czytasz to co chcesz przeczytać.
    Poza tym, żadnych złośliwości w tym temacie nie ma, ale jak widać każdy czyta co chce.
    krzysztofkaktus
    Level 5  
    Nie jesteśmy kolegami, więc mnie tak nie nazywaj. Pisałem w pierwszym poście wyraźnie, że najbardziej chciałbym zrobić jeszcze jedno gniazdo zapalniczki. Napisałem Ci w kolejnym moim poście, że nie chcę grzebać ani w wideorejestratorze ani w bliżej niezidentyfikowanym miejscu (miałem na myśli, logicznie rzecz biorąc, odniesienie do Twojego posta o oświetleniu). Nie wciskaj w moje usta słów, których nie powiedziałem. I nie insynuuj, że nie czytam Twoich postów, bo, jak przed chwilą wykazałem, odnoszę się do nich bezpośrednio.
    iron64
    Level 41  
    Tak je czytasz jak i regulamin tego forum.
    Tutaj wszyscy zwracamy się do siebie kolego...
    Na tym kończę, bo szukasz na siłę zwady, a ja mam to zwyczajnie gdzieś i potrafię odpuścić sz....