Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat CC, 2011, 3CC - Podłączenie na stałe wideorejestratora

krzysztofkaktus 11 Lip 2018 15:12 336 15
  • #1 11 Lip 2018 15:12
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Cześć. Mam w aucie wideorejestrator Navitel DVR R600. Obecnie podpięty pod gniazdo zapalniczki. Problem: kabel i wtyk wideorejestratora jest na zewnątrz, pasażer często o niego zahacza. Cel: chcę schować kalel i końcówkę wideorejestratora podpiąć na stałe gdzieś w środku deski rozdzielczej, tak aby główne gniazdo zapalniczki było wolne. Jak tego dokonać? Na YouTube widziałem, jak gość gdzieś w środku deski rozdzielczej lutuje kable do wideorejestratora, ale nie wiem jak to zrobić u siebie. A może zainstalować drugie gniazdo zapalniczki (w zasadzie trzeccie, bo drugie jest w bagażniku) gdzieś w środku deski i podpiąć pod nie wideorejestrator. Poratuje ktoś, jak mam tego dokonać?

0 15
  • #2 14 Lip 2018 06:54
    iron64
    Spec Overclocking

Ja stosuję inną metodę. Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem upycham w oświetleniu wnętrza. Wypuszczam tylko kawałek przewodu do rejestratora, bo sam rejestrator zwykle umieszcza się przecież pod lusterkiem.
    Metodę tą stosuję w różnych samochodach i uważam ją za najlepszą. Raz, że nic nie wystaje, dwa w oświetleniu zawsze znajdzie się napięcie. Poza tym nie lubię nigdy robić dodatkowych dziur bo wygląda to koszmarnie zwykle.
    Z czystym sumieniem polecam tak metodę.

0
  • #3 14 Lip 2018 16:05
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

A ze startem nagrywania po uruchomieniu "zapłonu" ?

0
  • #4 14 Lip 2018 16:29
    iron64
    Spec Overclocking

Jeśli mnie pytasz to nie ma problemu. Wszystko zależy pod które przewody się podepniesz. Ja osobiście mam podłączone na stałe napięcie bo bateria w rejestratorze to kpina.

0
  • #5 14 Lip 2018 16:30
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

iron64 napisał:
    Ja stosuję inną metodę. Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem upycham w oświetleniu wnętrza. Wypuszczam tylko kawałek przewodu do rejestratora, bo sam rejestrator zwykle umieszcza się przecież pod lusterkiem.
    Metodę tą stosuję w różnych samochodach i uważam ją za najlepszą. Raz, że nic nie wystaje, dwa w oświetleniu zawsze znajdzie się napięcie. Poza tym nie lubię nigdy robić dodatkowych dziur bo wygląda to koszmarnie zwykle.
    Z czystym sumieniem polecam tak metodę.
    Nie bardzo mnie to przekonuje. Nie wiem, w jaki sposób to wykonać. Nie chciałbym grzebać w bliżej niezdefiniowanym miejscu oświetlenia i ciąć kable w aucie i tym bardziej w wideorejestratorze, jeśli byłyby inne rozwiązania. Chyba, że takich nie ma.

Dodano po 56 [sekundy]:

iron64 - opiszesz szczegółowo, jak należałoby to zrobić?

0
  • #6 14 Lip 2018 20:02
    iron64
    Spec Overclocking

To proste. Miernikiem sprawdzasz gdzie masz 12v (ktore przewody) do nich podłączasz oryginalny zasilacz i kabelek do rejestratora z zasilacza. Całość ukrywasz w obudowie oświetlenia i tylko kawałek przewodu wystaje do rejestratora. To jest prostsze niż sądzisz.

0
  • #7 23 Lip 2018 13:12
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Wolałbym jednak zrobić dodatkowe gniazdo zapalniczki takie jak oryginalne. Podpowie ktoś?

0
  • #8 23 Lip 2018 13:49
    web69
    Poziom 27  

Montujesz dodatkowe gniazdo, podłączasz przewody do 12V. Czego nie rozumiesz?

0
  • #9 23 Lip 2018 13:54
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Uszczypliwości są na prawdę zbędne. Odpowiadając: jak to podłączyć? Jakie kabelki ciąć/do jakich wykonać podłączenie? Tak jak pisałem w pierwszym poście - cel: wszystko schowane w środku w desce rozdzielczej. Wybacz, nie jestem znawcą, nie chcę czegoś schrzanić.

0
  • #10 23 Lip 2018 14:34
    iron64
    Spec Overclocking

Nie obraż się kolego, ale dostałeś tak proste odpowiedzi, że aż niemożliwe będzie odpowiedzieć prościej. Jeśli nie czujesz się na siłach nadal jedź do fachowca zapłacisz 50zł i po problemie.
    Zrozum to tak, nie każdy musi znać się na wszystkim. Dlatego są fachowcy w każdej dziedzinie. Dostałeś porady na prawdę dobre i proste. Nie potrafisz, udaj się do fachowca. Dobrze radzę.

0
  • #11 23 Lip 2018 14:39
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Biorę pod uwagę i taką opcję. To przecież nie problem.

0
  • #12 23 Lip 2018 14:43
    iron64
    Spec Overclocking

No to tak zrób. Bo oczekujesz, że ktoś ci napisze weż zielony kabelek stąd a czerwony stąd i już. A niestety tak prosto nie jest, bo rejestrator potrzebuje 5v a auto ma 12v i już masz komplikację pierwszą ;)

0
  • #13 23 Lip 2018 14:51
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Nie można było tak od razu? Tak, miałem nadzieję, że ktoś mi to wyjaśni właśnie tak łopatologicznie (czy coś w tym dziwnego? Wydaje mi się, że nie). Ale jeśli nie, to wystarczyło napisać, a nie wylewać złośliwości. Cześć.

0
  • #14 23 Lip 2018 15:11
    iron64
    Spec Overclocking

Dokładnie to napisałem ci poście #2 tylko nie przeczytałeś tego.

iron64 napisał:
    Rozwalam obudowę zasilacza rejestratora i całą elektronikę wraz z kablem

Myślisz, że po co to robię, dla zabawy?
    Sorry kolego, ale no nie czytasz, albo czytasz to co chcesz przeczytać.
    Poza tym, żadnych złośliwości w tym temacie nie ma, ale jak widać każdy czyta co chce.

0
  • #15 23 Lip 2018 15:15
    krzysztofkaktus
    Poziom 3  

Nie jesteśmy kolegami, więc mnie tak nie nazywaj. Pisałem w pierwszym poście wyraźnie, że najbardziej chciałbym zrobić jeszcze jedno gniazdo zapalniczki. Napisałem Ci w kolejnym moim poście, że nie chcę grzebać ani w wideorejestratorze ani w bliżej niezidentyfikowanym miejscu (miałem na myśli, logicznie rzecz biorąc, odniesienie do Twojego posta o oświetleniu). Nie wciskaj w moje usta słów, których nie powiedziałem. I nie insynuuj, że nie czytam Twoich postów, bo, jak przed chwilą wykazałem, odnoszę się do nich bezpośrednio.

0
  • #16 23 Lip 2018 17:52
    iron64
    Spec Overclocking

Tak je czytasz jak i regulamin tego forum.
    Tutaj wszyscy zwracamy się do siebie kolego...
    Na tym kończę, bo szukasz na siłę zwady, a ja mam to zwyczajnie gdzieś i potrafię odpuścić sz....

0