Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Ariston HKIO 3C21 C W - chrobotanie przy pracy pompy myjącej

piloo1 11 Jul 2018 17:13 939 4
 • #1
  piloo1
  Level 14  
  Zmywarka jak w temacie, podczas pracy pompy myjącej słychać chrobotanie, tak jakby coś (np. ość ryby) wpadło i zaczepiało o to wirnik, lub jakaś zewnętrzna część wirnika pompy (może jakiś wentylator) o coś zaczepiał. Ponieważ zmywarka stoi na wysuniętych nóżkach (meble IKEA) otworzyłem pokrywę od spodu, ale niewiele tam widać. W komorze filtra jest czarny element, ale instrukcja mówi, aby go pod żądnym pozorem nie wyciągać. Jest jeszcze pokrywa z przodu. Jest szansa aby jakoś dotrzeć do pompy, czy trzeba zmywarkę wyjąć z mebli i dopiero wtedy można coś zdziałać?
 • #2
  mrice
  Home appliances specialist
  Trzeba ją wyjąć z zabudowy.
 • #3
  piloo1
  Level 14  
  A może od wnętrza, po zdemontowaniu podstawy dolnego ramienia można coś zobaczyć ?
 • Helpful post
  #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Kolego, nie kombinuj jak koń pod górkę, bo za chwilę będziesz miał origami z tej zmywarki. Gdyby był inny sposób to nie pisał bym Ci, że trzeba ją wyjąć. Wyjmujesz ją z zabudowy, kładziesz na tył i demontujesz dolną płytę.
 • #5
  piloo1
  Level 14  
  Po demontażu zespołu pompa + grzałka ze zmywarki i odłączeniu pompy od grzałki okazało się, że łożyskowanie pompy jest całkowicie zużyte i wirnik ma bardzo duży luz osiowy i promieniowy, czyli pompa do wymiany. Jakość jak widać jest bardzo niska, pompa od nowości pracowała tylko 4 miesiące... Temat zamykam.