Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STMicroelectronics przejęło specjalistów od GUI Draupner Graphics

Marek_Skalski 11 Lip 2018 19:15 642 0
 • W ostatnich tygodniach STMicroelectronics bardzo intensywnie promował Touch GFX oferowany przez Draupner Graphics. W tej chwili przyczyny wsparcia stały się oczywiste.

  STMicroelectronics (NYSE: STM), globalny lider w branży półprzewodników obsługujący klientów z całego spektrum aplikacji elektronicznych, ogłosił dziś przejęcie specjalisty ds. oprogramowania Draupner Graphics. Draupner Graphics jest twórcą i dostawcą TouchGFX, platformy programowej oferującej znakomitą grafikę i płynne animacje dla wbudowanych graficznych interfejsów użytkownika (GUI) przy minimalnych wymaganiach dotyczących zasobów i zużycia energii. Uruchamiany na 32-bitowych mikrokontrolerach, TouchGFX zapewnia wysokiej klasy grafikę, która jest w pełni zgodna z dzisiejszymi standardami smartfonów we wszystkich urządzeniach i systemach, w tym inteligentnych systemach automatyki domowej i budynkowej, urządzeniach domowych, wearables oraz systemach audio i wideo. STMicroelectronics pozyskuje specjalistę ds. oprogramowania graficznego Draupner Graphics.

  STMicroelectronics, producent rodziny mikrokontrolerów STM32, jest czołowym dostawcą 32-bitowych MCU Arm-Cortex®-M z potężnym ekosystemem sprzętu i oprogramowania, który przyspiesza i ułatwia tworzenie aplikacji. Kilka linii produktów STM32 obsługuje już TouchGFX.

  "Oprogramowanie TouchGFX firmy Draupner to wysoce zaawansowane i zoptymalizowane graficzne rozwiązanie interfejsu użytkownika dla mikrokontrolerów. Przez 5 lat ściśle współpracowaliśmy z zespołem i regularnie dostrzegamy wartość, jaką TouchGFX dostarcza z użyciem mikrokontrolerów STM32 w różnych aplikacjach konsumenckich, sprzętowych, przemysłowych i medycznych, powiedział Daniel Colonna, dyrektor marketingu mikrokontrolerów w STMicroelectronics. "Przejęcie Draupner Graphics przyspieszy plany rozwoju na obu platformach TouchGFX i STM32, aby zaoferować programistom embedded i ich klientom bardziej zaawansowane funkcje, podnosząc poprzeczkę HMI na wszystkie urządzenia, z których ludzie korzystają codziennie."

  "Jako wiodącemu dostawcy oprogramowania na rynku globalnym, dołączenie do wiodącego dostawcy 32-bitowych mikrokontrolerów, da nam wczesny dostęp do planów i technologii, które przyspieszą integrację funkcji i zwiększą adaptację naszych narzędzi i mikrokontrolerów STM32" - powiedział Jorgen Mygind, Menedżer ds. Rozwoju biznesu, Draupner.

  Źródło

 • Relpol
  Szukaj w 5mln produktów