Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz przetwornica Step-Down instalacja fotowoltaniczna ładowanie telefonu.

11 Lip 2018 20:42 339 4
  • Poziom 4  
    Tak się zastanawiam bo nie chcę kupować kolejnych ładowarek.
    Czy da radę na takiej np przetwornicy np:
    https://allegro.pl/zasilacz-przetwornica-step-down-lm2596hvs-i7332773597.html

Ustawić napięcie na 5v przylutować żeńskie wejście usb i ładować tym telefon. I czy nic się nie stanie z telefonem?
    Napięcie z instalacji powiedzmy 12,8 v 13,5 v 15 v nie wiem niestety jaki prąd (A).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Teraz telefony wszystkie mają jednakowe napięcie ładowania i wystarczy ci jedna ładowarka do telefonów 2A. A tego nawet nie kupuj chyba ze chcesz uszkodzić telefon.
  • Poziom 4  
    Dzięki tylko że mam ograniczone fundusze i liczę się z każdym groszem bo do tego trzeba kupić gniazdo 12v wyprowadzić przewody . Mam jeden rozdzielacz 12v z trzema gniazdami i jednym wejściem usb który się do niczego nie nadaje (to jest takie kupowanie a kasy mam mało) i jeszcze jedno wejście do którego wtykam ładowarkę i ładuje telefony e papierosa albo oglądam telewizor (wszystko na jednym gniazdku 12v )a nie mam kasy na wywalanie w błoto na kolejny badziew.
  • Poziom 12  
    Jeśli już używasz instalacji fotowoltaicznej to lepiej jest podłączyć akumulator i przetwornicę na 5 V do niego. Dlatego, że ogniwa słoneczne dają niestabilny prąd który waha się w przedziale 10% - 100% maksymalnego. Wtedy ładowanie może być przerywane i wznawiane jak Słońce zachodzi za chmury. Zasilanie panelem lepiej mieć takie które zapewni przynajmniej moc 20W. Ja 30 W ogniwem ładuję akumulator i przez podobną przetwornicę telefon, e-faję i tablet.