Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Clio 1, 96r, mexx silnik energy 1.2. Problem immo. POMOCY

harnasz93.andrzej 12 Lip 2018 01:35 207 6
  • #1 12 Lip 2018 01:35
    harnasz93.andrzej
    Poziom 4  

Witam,
    Dużo problemów o immo w clio, lagunie i wgl. Wszystko przeczytałem i nikt nie ma takiego problemu jak ja. Oddał bym auto na serwis, niestety nie jestem w stanie gdyż stało się to w trasie... Aktualnie auto stoi w Hamburgu. BŁAGAM O POMOC JESTEM W KROPCE.

Renault clio 1, 96r. 1.2 silnik energy(mexx)
    Po postoju na autostradzie podchodzę do samochodu i centralny mi przestał działać co za tym idzie, nie potrafie odpalic auta. Wymienilem baterie w kluczu(2 baterie cr2016) nie pomoglo, dioda na podczerwien daje sygnal. Odlaczylem odbiornik u gòry obok lusterka wydmuchalem, nie pomoglo. Odlaczylem baterie(akumulator) nie pomoglo. Wsiadlem do auta zamknalem samochod z guzika ktory znajduje sie kolo lewarka zmiany biegow, przekrecilem kluczyk( dioda miga bez ustannie) otworzylem auto z guzika i przytrzymalem aby dowiedziec sie jaki mam pin klucza, dioda ciagle mruga tak samo szybko a gdy wciskam pedal gazu dioda gasnie ale auta odpalic nie potrafie. Posiadam 2 klucze i oby dwa nie dzialaja. Jestem cebulakiem jesli chodzi o mechanike samochodowa, serwis renault zrobil mi termin dopiero w sierpniu, a za tydzien musze wrocic. PROSZE O POMOC WRECZ BLAGAM.

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2018 05:53
    motyl7104
    Poziom 13  

Wez dowód rejestracyjny jedz do serwisu podadzą ci kod pin wpiszesz [wklepiesz] go i dojedziesz gdzie chcesz .może masz taki kod gdzieś w papierach od auta,na blaszce przy kluczyku.

0
  • #3 12 Lip 2018 07:16
    harnasz93.andrzej
    Poziom 4  

A mozesz mi jeszcze powiedziec jak "wklepac" ten kod?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lip 2018 08:03
    melas
    Poziom 27  

KOD AWARYJNY RENULT

Procedura wpisywania kodu awaryjnego w Renault systemie blokady rozruchu I GENERACJI.
    Renault Clio Laguna

Typ kluczyka w I Generacja

Wprowadzanie kodu awaryjnego:
    Kod awaryjny wprowadzamy w sytuacji uszkodzenia pilot lub centralki immobilaizera, po to aby awaryjnie dojechać autem do serwisu.

Przekręcamy kluczyk w stacyjce w pozycję zapłon.
    Lampka wtrysku miga szybko. Blokada rozruchu aktywna.
    Wciskamy do oporu pedał gazu, lampka wtrysku zapala się na sekundę i gaśnie.
    Trzymamy gaz wciśnięty do oporu i wprowadzamy pierwszą cyfrę kodu.
    Kod wprowadzamy przyciskiem ADAC, switch jest umiejscowiony na końcu przełącznika wycieraczek. Dla danej cyfry naciskamy tyle razy ile wynosi cyfra.
    Kod awaryjny ma postać cztero cyfrową.
    Po wpisaniu pierwszej cyfry, puszczamy gaz i ponownie naciskamy go do oporu, przyciskiem ADAC wprowadzamy drugą cyfrę itd.
    Po wpisaniu czwartej cyfry o ile kod jest poprawny lampka wytrysku zapali się na sekundę a potem zgaśnie, wtedy możemy uruchomić silnik.
    Wprowadzenie kodu awaryjnego nie powoduje zaprzestanie działania centralnego zamka.

Kod awaryjnego rozruchu czasem dostarczany jest z pojazdem na karcie kodowej z dokumentacją. Można go pozyskać z sieci serwisów autoryzowanych które generują go specjalnym kalkulatorem z nr nadwozia VIN lub nr kluczyka.
    Należy nie ujawniać w/w kodu gdyż umożliwia to uruchomienie silnika bez kluczyków/pilotów.
    Renault w dokumentacji serwisowej podaje że w I GENERACJI wprowadzenie kodu powoduje trwałe wyłączenie zabezpieczenia rozruchu, aż do ponownej aktywacji. Sprawdziłem może to i prawda ale pod warunkiem że nie używa się pilota do otwierania zamka, jeśli go używasz to immo po kilku otwieraniach zamka pilotem immo działa jak przed wprowadzeniem kodu.

*Opis powstał po przeczytaniu dokumentacji serwisowej Renault i pozytywnej próbie wpisania kodu do mojego samochodu, tj. Renault Clio 1.4 95r.

Dodano po 4 [minuty]:

Lub tak...
    Musi być aktywny immobilaizer - przekręć kluczyk w stacyjce do zapalenia się lampek na tablicy rozdzielczej. Dioda blokady będzie szybko migała - przyciskasz przycisk centralnego zamka i trzymasz go, dioda zaczyna migać wolno - musi mignąć tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra kodu, puszczasz przycisk i przyciskasz ponownie - znowu musi mignąć tyle razy ile wynosi druga cyfra - ta procedurę wykonujesz aż do czwartej cyfry. Kiedy to zrobisz dioda blokady zapali się na stale (zdjęta blokada) i możliwe będzie już uruchomienie samochodu (to w sytuacji, kiedy mamy uszkodzone kluczyki-'plipy'), ale nie robimy tego, bo chcemy zaprogramować plipy. Wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, przyciskasz znowu przełącznik centralnego zamka - trzymasz tak długo aż centralny zamek zablokuje drzwi i otworzy - wtedy musisz skierować plip w stronę odbiornika podczerwieni (przy lusterku wstecznym) i przycisnąć kilka razy plip w odstępach 0,5s - odbiornik powinien złapać kod i zamknąć lub otworzyć drzwi, bierzesz szybko drugi plip (o ile jest) i również 'strzelasz' nim w pobliżu odbiornika w jego stronę. Jeśli drugi plip zostanie zapamiętany to procedura jest zakończona. Jeśli nie udałoby się zaprogramować żadnego z pilotów to trzeba odczekać 10-15 min. aż zablokuje się immobilaizer i należy przeprowadzić procedurę programowania ponownie.
    Po procedurze wbijania cyfr - programować plipy należy dość szybko gdyż odbiornik będzie czekał na kody z plipow kilka sekund !

0
  • #5 12 Lip 2018 21:21
    harnasz93.andrzej
    Poziom 4  

Dzięki wam za pomoc. Powiedzcie mi jeszcze ten pin dostane za darmo? Zeby mnie tu nie próbowali w konia zrobic.

Dodano po 45 [minuty]:

Sory ze truje dupe, ale jak wprowadzić 0, jeśli jest w numerze klucza?

0
  • #6 22 Lip 2018 09:45
    harnasz93.andrzej
    Poziom 4  

Dzieki za zainteresowanie chłopaki. Auto idzie:)

0
  • #7 22 Lip 2018 09:47
    harnasz93.andrzej
    Poziom 4  

Dzieki za zainteresowanie chłopaki. Auto idzie:)

Dodano po 2 [minuty]:

Otrzymalem kody w serwisie Renault i wklepalem do auta:)

0