Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritzbox 7940 zmiana na international

tygrysss 12 Lip 2018 11:37 81 6
  • #1 12 Lip 2018 11:37
    tygrysss
    Poziom 21  

Cześć, kupiłem w/w model w wersji niemieckiej. Temat jak widzę znany i powszechny jednak większość linków juz nie jest aktywna. Chciałbym zmienić oprogramowanie z wersji de na internacional w której jest język polski. Czy mógłbym prosić o instrukcje jak tego dokonać? Czytałem, że wykorzystywany był do tego ru kernel. Niestety oryginalny link i instrukcja nie działają. Inni pisali o recovery - jednak bez i strukcji co i jak. Pobrałem już odpowiedni wsad (firmware) jak i recovery jednak nie wiem w jakiej kolejności co robic.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 12 Lip 2018 13:21
    pawel250101
    Poziom 10  

Nie chodziło Ci o 7490 przypadkiem? Nie słyszałem o modelu 7940. AVM udostępnia na swojej stronie recovery tool.

0
  • #3 12 Lip 2018 18:12
    tygrysss
    Poziom 21  

Oczywiście - pomyłka w cyferkach. Tak pobrałem to narzędzie jednak jaka jest droga do wgrania wersji global? Mogę skorzystać od razu z pl wersji recovery czy najpierw niemieckiej itd?

0
  • #4 12 Lip 2018 21:21
    pawel250101
    Poziom 10  

Aktualizacji softu nie da się zrobić z wersji niemieckiej do international z powodu zmiennych systemowych, które zapisane są w bootloaderze.
    Być może pełne recovery rozwiązuje ten problem ale tego nie wiem. Moim zdaniem nie warto zmieniać wersji językowej. Konfiguracja jest na Fritzbox uproszczona do maximum. Wystarczy raz się pomęczyć z językiem wroga :D przy konfiguracji. Potem się już do tego nie zagląda.

0
  • #5 13 Lip 2018 13:34
    tygrysss
    Poziom 21  

Masz racje konfiguracja nie jest jakoś skomplikowana ale nie zaznam wtedy spokoju ducha :) dać się na pewno da bo czytałem o tym tylko pliki kernel ru nie są już dostępne.

0
  • #7 16 Lip 2018 18:06
    tygrysss
    Poziom 21  

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
    Od razu zabrałem się do testów - niestety z mizernym skutkiem - okazało się, że router jest brandowany na sieć O2. Z tego co wyczytałem, można zdjąć brand, lecz nie znalazłem instrukcji jak tego dokonać. Czy mógłbym prosić kolegę o podpowiedź odnośnie tego problemu?
    W załączniku dodaję screen z błędem.
    Drugie pytanie to czy powinienem zaktualizować obecnie Fritza do najnowszej wersji? Mam na myśli firmware niemiecki (z GUI) przed próbą recovery, czy próbować na wersji jaką mam? Obecnie jest 06.20.
    Pozdrawiam.

Edit. Udało mi sie wejść w recovery adam2. Jednak nie wiem co wpisać by zdjąć brand. Polecenia cat i grep nie działają by sprawdzić brand.
    Poczytałem i wpisałem amve. Screen na dole jednak nadal ten sam błąd w recovery.

Teraz jednak router chyba jest w bootloop. Miga dioda power i po minucie lub dwóch migną wszystkie i procedura sie powtarza.
    Oo po po pewnych 2 uruchomieniach zaskoczył. Wgrane działa :) dziękuje serdecznie za pomoc. Potestuje dwa dni i Ew. Zamknę temat jesli nie będzie problemów. Jeszcze raz dziękuje!

0