Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wybrać SCADE do firmy ?

TransformataZ 12 Lip 2018 13:08 279 5
  • #1 12 Lip 2018 13:08
    TransformataZ
    Poziom 3  

Dzień dobry,
    chciałbym się poradzić jaką wybrać SCADE do firmy. Ogólnie interesuje mnie zakres koło 1000 zmiennych, monitorowanie pracy 10 robotów (kuka, abb, fanuc) na 3 halach. Zastanawiałem się nad wyborem Astora lub iFix, ale może ktoś wypowie się na temat jaka scada będzie najbardziej odpowiednia. Jestem zielony w tym temacie, dlatego proszę o pomoc na forum. Dzięki.
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 12 Lip 2018 13:49
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

Moim zdaniem iFIX. Tani i ma edytor VB taki sam jak w Excel. Dzięki
    temu edytorowi oraz językowi VB będziesz mógł generować raporty
    jakie tylko będziesz chciał do Excel. Kursy i tutoriale do pobrania
    z sieci.

Pozdrawiam,

0
  • #3 12 Lip 2018 13:52
    lukaszd82
    Poziom 26  

InTouch jest bardziej intuicyjny i łatwiejszy w ogarnięciu na początku, ale cena jest zdecydowanie wyższa niż za iFix, który ma właściwie takie same możliwości.
    Tyle, że licenicja na 900zmiennych w zwyż to już w tym wypadku unlimited.
    Musisz napisać coś więcej, np jak chcesz się komunikować z robotami itd.
    Wszystko jest ważne. Do SCAD-y trzeba mieć odpowiednie drivery komunikacyjne i tu może być pies pogrzebany.
    Może się okazać że to będzie znaczny koszt.
    Mogę na PRV podesłać kontakty do ASTOR Kraków oraz VIX AUTOMATION z Katowic, czyli sprzedawców softu w PL - będą to kompetentne osoby do przygotowania wstepnej kalkulacji wraz z niezbedną konfiguracją systemu jako całości. Obie firmy moga też dać oferty wraz z wykonaniem wizualizacji.

Raczej iFix będzie tańszy, ponieważ w standardzie otrzymujemy wersję demo na 2h na której można zbudować całą alikację i z użyciem licencji viewer uruchomić na dowolną liczbę zmiennych.
    By tworzyć aplikację pod InTouch trzeba mieć licencję dev a to już kosztuje.
    Pytanie zasadnicze, czy sami tworzycie wizualizację i całość konfigurujecie, czy zlecacie całość firmie zewnętrznej?
    Czy chcecie mieć możliwość edycji wizualizacji we własnym zakresie czy zadowoli was wersja viewer, czy chcecie mieć historię zdarzeń wraz z logowaniem do niej pomiarów?
    Ewentualnie ile pkt ma znaleźć się w tej historii (bo licencja na historiana też kosztuje dodatkowo, kiedyś historian for scada do ifix na 100 zmiennych był gratis).

0
  • #4 12 Lip 2018 18:39
    TransformataZ
    Poziom 3  

Z robotami fajnie jakby dało rade gadać po EtherCat'cie oraz Profinecie. Plan jest taki, żeby kupić oprogramowanie i samemu zrobić wizualizację. SCADA będzie miała za zadanie wizualizować prace robota (Brak pracy/praca/Programowanie/serwis + pomiar czasowy tych 4 wariantów pracy) dodatkowo zbierać informacje o ilości zrobionych detali oraz średnim czasie wykonania 1 obróbki. Więcej zdań na razie nie przewidujemy.

Dodatkowo chciałem zapytać jak widzicie WEBHMI czy warto się w niego wczytywać i pytać, bo ja jakoś sceptycznie jestem do tej wersji "Scady" nastawiony.

lukaszd82 napisał:
    Mogę na PRV podesłać kontakty do ASTOR Kraków oraz VIX AUTOMATION z Katowic, czyli sprzedawców softu w PL - będą to kompetentne osoby do przygotowania wstepnej kalkulacji wraz z niezbedną konfiguracją systemu jako całości. Obie firmy moga też dać oferty wraz z wykonaniem wizualizacji.
    Jeśli można to poproszę ten kontakt na Priv.

0
  • #5 02 Sie 2018 22:31
    adamac2
    Specjalista Automatyk

Jak ma być za rozsądne pieniądze a przy okazji proste tworzenie to Indusoft .

0