Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System alarmowy do domu jednorodzinnego satel vs jablotron

12 Lip 2018 13:33 1431 10
  • Poziom 14  
    Witam,
    Przymierzam sie do zakupu centrali alarmowej oraz akcesoriów.
    Mam do zabezpieczenia 3 kondygnacje minimum 16 czujek ruchu w tym jedna dualna (zbicie + pir).
    Dwa wejcia (glówne i garaż)
    Chcialbym miec ponadto możliwość uzbrajania rozbrajania z pilota oraz w przyszłości możliwość
    Sterowania swiatlem bramą zraszaczami itp.
    Pierwszy moj wybór to integra wrl ma wbudowany modem gsm wiec powiadamianie sms mi zalatwia oraz obsluguje urzadzenia i czujki w systemie abax.
    Aby moc sterowac zdalnie musialbym dokupic modul ethernet.
    Alternatywa wydaje sie versa+ ale ta z kolei ma ograniczenie na maksymalna ilosc wejsc i wyjść wiec z ta automatyka domową nie za bardzo.
    Duzo dobrego słyszalem o systemach firmy jablotron ze podono dziala rownie niezawodnie a akcesoria (expandery, piloty) sa tańsze a czujniki można dopiąć jedna para przewodów do magistrali a nie prowadzic od kazdego czujnika osobno.
    Zraza mnie jednak fakt ze prducent nie udostepnia dokumentacji dla kazdego a jedynie dla autoryzowanych instalatorów.
    Ja chcialem wykonać instalację samodzielnie i ja doscczesto modyfikować.

Co polecilibyscie?

Wymagania:
    16 czujek pir
    2 sygnalizatory
    2 manipulatory
    Uzbrajanie / rozbrajanie z pilota
    Sterowanie za pomoca aplikacji
    Powiadamianie na sms / aplikacje
    Sterowanie prosta automatyka domową

Budzet docelowo ok 3000 na start ok 2000
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem może być Optima Ropama możesz wypuścić przewody na zewnątrz oraz wewnątrz zastosujesz czujki temperatury i będziesz miał na manipulatorze temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną. Optima obsługuje 4 czujki temperatury dodatkowy gadżet.
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Każdy producent powinien tak robić. Większość kupuje sprzęt na portalach aukcyjnych a później wydzwania do monterów i jak usłyszy za montaż kilka setek to zdziwieni po to przecież chwila i zamontowane.
  • Poziom 14  
    No nie wiem każdy może mieć własną politykę.
    Bez przesady to że Satela sprzedaje oprócz dużych firm również mniejsze w tym na allegro.
    Ja z 8 lat temu zmontowałem alarm na bazie Satela Versy 15 prostą instalację 2- strefową jakoś działa do dziś i jakoś się na właściciel na nią nie skarży. Fakt konfiguracja zajęła mi chwilę bo "idea" jakoś kłóciła się z tym jak wyobrażałem sobie konfigurację systemu. Instalacja była prost i bez wodotrysków 2 manipulatory 12 czujek centrala + AKU + obudowa + zaś + sygnalizator + moduł GSM
    Ok 2 lata temu kolega którego ojcu zakładałem ten alarm kupił sobie Jablotrona i bardzo chwalił sobie ten alarm oprócz czujek zrobił sobie proste sterowanie z
    ekspanderami wejść i wyjść (sterował instalacją elektryczną) + breloki dostępowe i piloty. Kupił od znajomego który wtedy był przedstawicielem handlowym w firmie która sprzedawała Jablotrona. Sam sobie to skonfigurował i nic mu się z tym nie dzieje. Chwalił własnie za prostotę konfiguracji i to że niedrogo można rozbudować ten system.

Więc pytam jak to z tym Jablotronem jest... chciałem sobie zrobić sobie instalację kable mam już położone (w momencie wykonywania inst elektrycznej).
    Wolałbym jakiś system bardziej customizowalny dało się go połączyć np. z instalacją C.O
    ale biorąc pod uwagę fakt iż nie za bardzo mam czas zdecydowany jestem wziąść gotowy system, i zadowolić się sterowaniem prostym I/O.

Instalatorzy trudniący się zawodowo z jakiej by nie było dziedziny chwalić raczej nie będą podejścia "zrób to sam".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Instalację mam zrobioną w topologi gwiazdy. Mam pewną elastyczność w tej materi bo kable ułożyłem w peszlach (chociaż nie chciało by mi się ich teraz wyciągać).
    Chyba zostanę przy Satelu jakoś zniechęca mnie kupowanie czegoś co na wstępie mam obchodzić jakieś załatwianie certyfikatu itp.
    Zobacze jeszcze na tego ROPAM-a co oni oferują.
    Jeśli chodzi o tą firmę to jak z niezawodnością jej produktów? (nie znam ludzi co by to mieli u siebie)
  • Poziom 17  
    Przez lata budowałem systemy alarmowe oparte o centrale Satela ale moduły GSM do powiadamiania dawałem zawsze Ropam do tej pory nie było problemu.
    Na centrali Optima zbudowałem kontrole automatyki myjni ktora przez 24h kontroluje jej działanie oraz poziomy detergentów, temperature wody otoczenia, obecność zasilania czyli każdą faze z osobna, wzbudza alarm jeśli by sie ktoś włamał do wrzut i z pieniędzmi a dołączony moduł FGR wysyła zdjęcie MMS z kamery analogowej. Sumując to centrala mocno eksploatowana 24h.
    Możesz dać centrale i manipulatory oraz zasilanie Ropam natomiast czujki Satela do wewnątrz np Graphite.
    Czujkę temp kupisz w sklepie elektronicznym za 10zl i masz na manipulatorze temperature jak również i na telefonie.
  • Poziom 14  
    Muszę popatrzeć na tego ROPAM-a skoro systemy są równie niezawodne. Widzę że mają system SMART-PLC (o ile cos nie przekręciłem) i możliwość prowadzenia sygnału sterującego po instalacji NN.
    Zobaczę co dokładnie taka Centrala Optima-GSM dokładnie ma na pokładzie a co musiałbym dokupić aby spełniła moje oczekiwania.
  • Poziom 1  
    Witam,

Jestem aktywnym użytkownikiem systemu Jablotron 100. Tak jak kolega poszukiwałem systemu który sprosta moim potrzebą. Po 2 latach od montażu, otwarcie mogę przyznać, że system jest wart swojej ceny. Bardzo prosta obsługa umożliwia szybkie i sprawne korzystanie z systemu. Jeśli chodzi o kwestie montażu to poszperałem trochę w internecie i natknąłem się na bardzo fajną stronę na facebooku: ja100.pl, gdzie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania.
  • Poziom 9  
    Ma ktoś porównanie w działaniu i obsłudze pomiędzY JAblotronem 100 a Integra Satel'a?

Kamyk