Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”

andren123 12 Lip 2018 16:44 234 16
  • #1 12 Lip 2018 16:44
    andren123
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z myjka Karcher HD720. Mianowicie chodzi o to ze myjka się włącza, silnik pracuje cicho i płynnie. Po włączeniu lancy ciśnienie jest podawane jednak w taki sposób jakbym trzymał włączana wiertarkę udarowa. Drga cały waż lanca i myjka. Nadmieniam iż są założone nowe uszczelniacze wysokiego ciśnienia oraz olejowe na tłokach. Proszę o pomoc co może być problemem. Dziekuje.

0 16
  • #2 15 Lip 2018 12:59
    Musiol
    Poziom 16  

Możesz nagrać film jak ta myjka i ciśnienie z lancy się zachowuje.
    Wygląda to tak jak by dysza była zapchana lub uszkodzona sprężyna zaworu pływającego który przełącza myjkę na bieg jałowy gdy odpuścisz spust.
    Ten model ma aqua-stop? silnik się wyłącza po odpuszczeniu spustu?
    Jak myjka zachowuje się na samym pistolecie bez dyszy?

0
  • #3 15 Lip 2018 14:58
    andren123
    Poziom 10  

Witam. Przebrałem pompę jeszcze raz. Zauważyłem ze są tam sześć zaworków 14mm. Jeden z nich się blokował i nie domykał. Wyczyściłem prowadnice i zaworki. Wymieniłem trzy na nowe zaś trzy zostawiłem stare są trochę przytarte przez piasek. Po tym złożyłem wszystko i maszyna podaje ciśnienie według zamontowanego manometru około 110, ładnie i równo. Nominalnie prowinien dawać około 140. Czy spadek ciśnienia jest spowodowany przetarciem tych zaworków???

0
  • #4 15 Lip 2018 21:06
    Musiol
    Poziom 16  

Ciężko mi powiedzieć jeśli nie widzę jak ta myjka podaje z dyszy.
    Nie ufałbym do końca temu co pokazuje zegar bardzo często zdarza mi się że zegary karchera przekłamują.

0
  • #5 15 Lip 2018 21:15
    andren123
    Poziom 10  

Powiem tak. Podaje ładne ciśnienie. Na penwno lepsze niż moja poprzednia myjka Karchera 695. Ona też pokazywała na manometrze 110bar, a ta podaje lepiej i też tak pokazuje. Więc coś może być prawdy w Twojej tezie. Mam jeszcze pytanie spotkałem się w niej z takimi nietypowymi zaworami. Nigdzie nie moge ich znaleźć. Takie podwójne /wysokie od góry grubsze od dołu wezsze. Tłoczki pasują z zaworków 14mm.

0
  • #6 15 Lip 2018 21:42
    Musiol
    Poziom 16  

Podaj mi dokładny model myjki
    Sprawdzę te części w parts catalog'u i na tej podstawie mogę skontaktować się z przedstawicielem karcher-poznań i zapytać się go o dostępność tych zaworów.

Nie kojarzę HD 720 to będzie coś takiego czy takiego?

0
  • #7 15 Lip 2018 21:53
    andren123
    Poziom 10  

To jest ta bardziej kanciasta na zdjęciu. Ta ze zbiornikiem chemii z przodu

0
  • #8 15 Lip 2018 22:02
    Musiol
    Poziom 16  

Podaj mi proszę numer katalogowy z naklejki coś w stylu (1.842-280.0)
    Czy te zawory wyglądają tak?

0
  • #10 16 Lip 2018 11:23
    andren123
    Poziom 10  

Dokładnie te zawory co na powyzszym schemacie. Mam dokładnie te pompę.

0
  • #11 16 Lip 2018 16:58
    Musiol
    Poziom 16  

Skopiuj ten schemat z mojego postu i zakreśl na czerwono np. w paint"cie które elementy potrzebujesz i pokaż mi to proszę.
    Można tam zauważyć że środkowy zawór jest inny niż pozostałe 2 , boczne

0
  • #13 17 Lip 2018 09:24
    Musiol
    Poziom 16  

Karcher odpisał

"witam zawory zaznaczone na drugim rysunku to:
    -4.580-212/1szt/-cena netto 70.00.zł
    -2.884-871/2szt/-cena netto 130.00.zł

na zamówienie 3-7 dni"

0
  • #14 17 Lip 2018 09:59
    andren123
    Poziom 10  

Dziękuje za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć jeżeli miałby Pan wybrać, pojawiła mi się na horyzoncie myjka K7.85, czy wybrałby Pan ja czy raczej zostawił te moja 720??? Dziękuje za poradę

0
  • #15 17 Lip 2018 17:23
    Musiol
    Poziom 16  

1.Nowa czy używana , jeśli używana to za ile?
    2.Do czego będzie wykorzystywana
    3. jak często będzie pracowała

Sama myjka najlepsza ze wszystkich marketówek serii K metalowa głowica oraz pompa choć plastikowe przyłącza co jest wadą jeśli często odkręcamy wąż.

Bywały tam problemy z włącznikiem i aqua-stop'em po za tym można pochwalić znam jeden warsztat motoryzacyjny gdzie cały czas pracują na tej myjce i chwalą.

Wszystko zależy do tego co będziesz robił tą myjką i jak często używał i pamiętaj że twoja myjka była produkowana w latach gdzie założeniem było że sprzęt ma działać i być solidny, a dziś ma wytrzymać okres gwarancji.

Jeśli kupisz nową ok
    Jeśli kupisz używaną i masz ją zamiar użyć raz lub dwa w miesiącu a przez zimę będzie stała nie używana awaria zaworu pływającego aqua-stop murowana , choć to tak naprawdę nic strasznego wystarczy go wyciągnąć oczyścić z kamienia i osadów przesmarować smarem hydrofobowym i będzie ok!.

Jeśli zaś nie masz dużych wymagań co do myjki a ta twoja koniec końców siądzie to raczej celowałbym w używaną myjkę karcher 520 lub 620. Bardzo proste konstrukcje z prostym aqua stopem dasz rade to naprawić sam w razie awarii.

0
  • #16 17 Lip 2018 19:28
    andren123
    Poziom 10  

Dzięki wielkie za wyczerpanie tematu. Zostaję przy swojej 720. Na moje potrzeby wystarczy mi w zupełności. Jak mi bardziej ciśnienie spadnie będę się odzywał na zamówienie zaworków. A mam pytanko nie masz może dyszy rotacyjnej do lancy metalowej???

0
  • Pomocny post
    #17 17 Lip 2018 20:19
    Musiol
    Poziom 16  

Zrób zdjęcie swojej lancy albo poszukaj w google grafika co potrzebujesz i daj linka z foto.
    Ja osobiście jestem tylko serwisantem i nie mam zaplecza z częściami ale znam kogoś kto ma i być może ci pomoże.

0