Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”

12 Lip 2018 16:44 681 16
 • Poziom 10  
  Witam. Mam problem z myjka Karcher HD720. Mianowicie chodzi o to ze myjka się włącza, silnik pracuje cicho i płynnie. Po włączeniu lancy ciśnienie jest podawane jednak w taki sposób jakbym trzymał włączana wiertarkę udarowa. Drga cały waż lanca i myjka. Nadmieniam iż są założone nowe uszczelniacze wysokiego ciśnienia oraz olejowe na tłokach. Proszę o pomoc co może być problemem. Dziekuje.
 • Poziom 16  
  Możesz nagrać film jak ta myjka i ciśnienie z lancy się zachowuje.
  Wygląda to tak jak by dysza była zapchana lub uszkodzona sprężyna zaworu pływającego który przełącza myjkę na bieg jałowy gdy odpuścisz spust.
  Ten model ma aqua-stop? silnik się wyłącza po odpuszczeniu spustu?
  Jak myjka zachowuje się na samym pistolecie bez dyszy?
 • Poziom 10  
  Witam. Przebrałem pompę jeszcze raz. Zauważyłem ze są tam sześć zaworków 14mm. Jeden z nich się blokował i nie domykał. Wyczyściłem prowadnice i zaworki. Wymieniłem trzy na nowe zaś trzy zostawiłem stare są trochę przytarte przez piasek. Po tym złożyłem wszystko i maszyna podaje ciśnienie według zamontowanego manometru około 110, ładnie i równo. Nominalnie prowinien dawać około 140. Czy spadek ciśnienia jest spowodowany przetarciem tych zaworków???
 • Poziom 16  
  Ciężko mi powiedzieć jeśli nie widzę jak ta myjka podaje z dyszy.
  Nie ufałbym do końca temu co pokazuje zegar bardzo często zdarza mi się że zegary karchera przekłamują.
 • Poziom 10  
  Powiem tak. Podaje ładne ciśnienie. Na penwno lepsze niż moja poprzednia myjka Karchera 695. Ona też pokazywała na manometrze 110bar, a ta podaje lepiej i też tak pokazuje. Więc coś może być prawdy w Twojej tezie. Mam jeszcze pytanie spotkałem się w niej z takimi nietypowymi zaworami. Nigdzie nie moge ich znaleźć. Takie podwójne /wysokie od góry grubsze od dołu wezsze. Tłoczki pasują z zaworków 14mm.
 • Poziom 16  
  Podaj mi dokładny model myjki
  Sprawdzę te części w parts catalog'u i na tej podstawie mogę skontaktować się z przedstawicielem karcher-poznań i zapytać się go o dostępność tych zaworów.

  Nie kojarzę HD 720 to będzie coś takiego czy takiego?
  Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”
  Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”
 • Poziom 10  
  To jest ta bardziej kanciasta na zdjęciu. Ta ze zbiornikiem chemii z przodu
 • Poziom 16  
  Podaj mi proszę numer katalogowy z naklejki coś w stylu (1.842-280.0)
  Czy te zawory wyglądają tak?
  Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”
 • Poziom 10  
  Dokładnie te zawory co na powyzszym schemacie. Mam dokładnie te pompę.
 • Poziom 16  
  Skopiuj ten schemat z mojego postu i zakreśl na czerwono np. w paint"cie które elementy potrzebujesz i pokaż mi to proszę.
  Można tam zauważyć że środkowy zawór jest inny niż pozostałe 2 , boczne
 • Poziom 16  
  Karcher odpisał

  "witam zawory zaznaczone na drugim rysunku to:
  -4.580-212/1szt/-cena netto 70.00.zł
  -2.884-871/2szt/-cena netto 130.00.zł

  na zamówienie 3-7 dni"
 • Poziom 10  
  Dziękuje za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć jeżeli miałby Pan wybrać, pojawiła mi się na horyzoncie myjka K7.85, czy wybrałby Pan ja czy raczej zostawił te moja 720??? Dziękuje za poradę
 • Poziom 16  
  1.Nowa czy używana , jeśli używana to za ile?
  2.Do czego będzie wykorzystywana
  3. jak często będzie pracowała

  Sama myjka najlepsza ze wszystkich marketówek serii K metalowa głowica oraz pompa choć plastikowe przyłącza co jest wadą jeśli często odkręcamy wąż.

  Bywały tam problemy z włącznikiem i aqua-stop'em po za tym można pochwalić znam jeden warsztat motoryzacyjny gdzie cały czas pracują na tej myjce i chwalą.

  Wszystko zależy do tego co będziesz robił tą myjką i jak często używał i pamiętaj że twoja myjka była produkowana w latach gdzie założeniem było że sprzęt ma działać i być solidny, a dziś ma wytrzymać okres gwarancji.

  Jeśli kupisz nową ok
  Jeśli kupisz używaną i masz ją zamiar użyć raz lub dwa w miesiącu a przez zimę będzie stała nie używana awaria zaworu pływającego aqua-stop murowana , choć to tak naprawdę nic strasznego wystarczy go wyciągnąć oczyścić z kamienia i osadów przesmarować smarem hydrofobowym i będzie ok!.

  Myjka Karcher HD720 Podaje ciśnienie „udarowe”


  Jeśli zaś nie masz dużych wymagań co do myjki a ta twoja koniec końców siądzie to raczej celowałbym w używaną myjkę karcher 520 lub 620. Bardzo proste konstrukcje z prostym aqua stopem dasz rade to naprawić sam w razie awarii.
 • Poziom 10  
  Dzięki wielkie za wyczerpanie tematu. Zostaję przy swojej 720. Na moje potrzeby wystarczy mi w zupełności. Jak mi bardziej ciśnienie spadnie będę się odzywał na zamówienie zaworków. A mam pytanko nie masz może dyszy rotacyjnej do lancy metalowej???
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Zrób zdjęcie swojej lancy albo poszukaj w google grafika co potrzebujesz i daj linka z foto.
  Ja osobiście jestem tylko serwisantem i nie mam zaplecza z częściami ale znam kogoś kto ma i być może ci pomoże.