Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router wi fi + telefon. Jak zrobić internet na komputerze stacjonarnym?

12 Lip 2018 16:53 1305 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Czy mogę za pomocą routera TP-LINK TL-WR740N odbierać sygnał wi fi (telefon komórkowy jako modem/nadajnik, komputer stacjonarny z podłączonym routerem odbiorca)? Jeżeli nie to czy istnieje router do którego będę mógł podłączyć przez usb telefon w trybie routera USB a wi fi będzie przekazywane dalej? Zastanawiałem się jeszcze nad routerem z trybem repeater czy jakoś tak, czy ktoś podlinkuje poradnik jak skonfigurować taki router? Mam telefon stary sony xperia Z3 w pełni działający, nie chce kupować routera z LTE (za drogi na mnie). :)
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Na wr740n idzie to zrobić ale nie na oryginalnym sofcie, każdy router z możliwością pracy jako "client" da radę. Co do podłączenia telefony jako modem pod router przez USB to nie spotkałem się z taką opcją, jedynie właśnie ustawienie telefony jako AP.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podłącz telefon kablem do komputera i włącz tethering USB. Drugie wyjście to OpenWrt/Gargoyle na TL-WR740N. Ewentualnie karta WiFi do komputera. I koszt 100-150 zł to tak dużo jak za stacjonarny router LTE? Jaki operator?
  • Poziom 2  
    operator orange