Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony PSP - Konsola nie chce się ładować

Gumiś_7 12 Lip 2018 18:01 171 14
  • #1 12 Lip 2018 18:01
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Witam, posiadam konsolę PSP, działała znakomicie, jednak nagle zaprzestała się ładować z zasilacza, niestety nie wiem , czy przez usb działa, bo nie zdążyłem zauważyć tego problemu przed rozładowaniem. Jeśli ktoś zna przyczynę, to proszę o odpowiedź, jeśli są potrzebne jakieś szczegóły, to proszę zapytać. Z góry dziękuję

0 14
  • #2 12 Lip 2018 18:14
    icosie
    Poziom 31  

Witam

Ładowarka sprawdzona? Oryginalna? Napięcia pomierzone? Bateria sprawdzona czy nie ma zwarcia?

Który to dokładnie model?

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Lip 2018 18:19
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Niestety nie wiem jak to sprawdzić, bateria raczej zwarcia nie powinna mieć. Pewnego razu, po prostu przestała ładować i tyle, nie było żadnego upadku ani nic w tym stylu.

0
  • #4 12 Lip 2018 18:21
    icosie
    Poziom 31  

Multimetr do ręki i pomierzyć napięcia. Jak nie ma multimetru to albo się zaopatrzyć, albo do serwisu.

0
  • #5 12 Lip 2018 18:37
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Multimeter jest, tylko doświadczenia brak. Jestem w trakcie uczenia się o elektronice na dość podstawowym poziome, ale spróbuję
    W każdym razie, dziękuję za pomoc, opiszę wyniki

0
  • Pomocny post
    #6 12 Lip 2018 19:19
    icosie
    Poziom 31  

Multimetr ustawiasz na 20 V napięcia DC. Sondy pomiarowe powinny być wpięte: czarna do GND, czerwona do pomiar napięcia (V). Czarną sondą dotykasz masy końcówki zasilania (zwykle to metalowa obręcz), natomiast czerwona sond do środka wtyczki zasilania.

0
  • #7 12 Lip 2018 19:48
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Mógłbyś zaznaczyć dokładniej? Bo niestety chyba nie za bardzo wiem o co chodzi... Przepraszam za drudności

Dodano po 5 [minuty]:

Przy okazji natrafiłem na film wideo. Już wiem jak to zrobić, i chyba wychodzi na to , że nie działa. Zauważyłem też czarny osad na żółtej końcówce od środka, nie na całej, tylko troszkę.

Dodano po 9 [minuty]:

Oczywiście, bardzo dziękuję!

0
  • #8 12 Lip 2018 20:25
    icosie
    Poziom 31  

Możesz podesłać rzeczywiste zdjęcie tej końcówki oraz tabliczki znamionowej zasilacza.
    Plus jakby się dało otworu gniazda ładowania w PSP.

0
  • #9 12 Lip 2018 21:11
    Gumiś_7
    Poziom 5  

W takim razie, zaraz dam

Dodano po 8 [minuty]:

Myślę, że jakość nie jest zła

0
  • #10 13 Lip 2018 09:06
    icosie
    Poziom 31  

Jeżeli ta czarna rozmyta kropka jest tym co myślę (nagar powstały po przejściu łuku elektrycznego), oraz to że pomiary zasilacza wykazują, że nie ładuje. To przynajmniej zasilacz został zepsuty i możliwe, że jakieś elementy na płytce konsoli. Trzeba załatwić nowy zasilacz lub zasilić z innego, który ma taki sam wtyk, napięcie 5 V o wydajności prądowej 2 A.

Później jak nie zadziała to trzeba sprawdzić elektronikę wewnątrz, ale to już nie zadanie dla Ciebie.

PS. Przeczytaj dokładnie wszystkie moje posty jeszcze i odpowiedź na resztę pytań i zamieść resztę zdjęć.

0
  • #11 13 Lip 2018 09:50
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Jest to model Sony PSP E1004, ale nie jestem pewny co do oryginalności zasilacza. Bateria z pewnością działa. Konsolka była włączona, na paru procentach baterii, wtedy podłączyłem do ładowania, lecz nie zauważyłem, że się nie ładuje , a multimeter pokazuje ,że zasilacz z pewnością nie działa

0
  • #12 13 Lip 2018 09:55
    icosie
    Poziom 31  

Na pewno dobrze wsadziłeś sondę multimetru do środka gniazda? Ogólnie sondy są na tyle duże, że nie dotknie w środku blaszki. Proponuje do środka wsadzić szpilkę/igłę i zmierzyć tak samo jak przedtem, ale czerwonym dotykając igły wsadzonej w gniazdo zasilacza (to żółte).

0
  • #13 13 Lip 2018 10:25
    Gumiś_7
    Poziom 5  

Tak sprawdziłem i sondą , i kabelkiem

0
  • #14 13 Lip 2018 10:41
    icosie
    Poziom 31  

No to można by rozebrać i zobaczyć co padło w zasilaczu i PSP. Albo zakupić za 25 zł oryginalną ładowarkę na portalu aukcyjnym i może zadziała. Nie będziemy wiedzieć bez testów. A też nie ma sensu rozbierać konsoli, jak jest szansa, że przeżyła (pisałeś, że działała)

0
  • #15 17 Lip 2018 15:40
    gary84
    Poziom 9  

Taki zasilacz nie jest drogi, kupisz w większości sklepów elektronicznych

0