Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmieniarka Philips CDC3 W1G - urwany przedni panel

aqqman 12 Lip 2018 19:41 111 4
  • #1 12 Lip 2018 19:41
    aqqman
    Poziom 11  

Witam.
    Trafiła w moje ręce zmieniarka płyt Philips CDC3 W1G.
    Ma urwany przedni panel. Z prawej strony są cztery przewody, które powinny być podłączone do panela.
    Czy ktoś wie, jak to polutować? Który przewód na który pin.
    Zmieniarka Philips CDC3 W1G - urwany przedni panel Zmieniarka Philips CDC3 W1G - urwany przedni panel

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2018 20:00
    LWD11
    Poziom 29  

Ja bym polutował tak. Kolejnością pinów z wtyku do gniazda.

Zmieniarka Philips CDC3 W1G - urwany przedni panel

0
  • #3 12 Lip 2018 20:24
    aqqman
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź.
    Też tak pomyślałem, tyle że sprzęt znajomego a ja nie mam jak sprawdzić u siebie - metoda prób i błędów byłaby trochę kłopotliwa dlatego zapytałem tutaj. :D
    W zasadzie kiedyś sprzęt produkowało się z elegancją wiec na 80% jestem za takim rozwiązaniem - ale zawsze pozostaje mi te 20% niepewności.

Podłączyłem jak kol. sugerował.
    Zmieniarka po wciśnięciu chwilę 'mieli' po czym radio wyrzuca błąd cdc. Klapka się oczywiście otwiera ale nic ponadto. W zmieniarce są cały czas włożone płyty - tak ją dostałem. Znajomy powiedział że powinna 'migać lampka' na przycisku ale nie miga. Płyty oczywiście nie wychodzą. Mam ją u siebie, poszukam może jakichś pinoutów - gdyby dało się podać zasilanie - choć nie wiem co bedę w stanie zdziałać nie mając radia (i samochodu).
    Proszę o jakieś sugestie.

0
  • #4 15 Lip 2018 15:58
    aqqman
    Poziom 11  

Znalazłem piny odpowiedzialne za zasilanie i podałem 12V.
    Zmieniarka zachowuje się tak samo jak w samochodzie, czyli jest dzwięk inicjowania podajnika przez chwilę, dioda na panelu miga i to wszystko (w samochodzie pewnie też migała ale w słońcu nie było pewnie tego widać) - żadnej reakcji na przycisk. Teraz nie wiem, czy ona mi nie wysunie płyt czy wymaga jakiegoś sygnału z radia aby to zrobić?

18-07
    Rozebrałem na drobne - okazało się że podajnik był zakleszczony. Po złożeniu wciśnięcie klawisza wysuwa magazynek, ale nie można go później wcisnąć. Panel najwyraźniej działa. Podejrzewam że pozostaje mi dokładne obejrzenie mechanizmu i znalezienie przyczyny blokady przy wkładaniu magazynka - zakładam że trzeba go wcisnąć do końca, nie zauważyłem nic co wskazywałoby na to że zmieniarka sama powinna go 'wciągać'. Chyba że ktoś wie coś na ten temat?

0
  • #5 20 Lip 2018 16:16
    aqqman
    Poziom 11  

Wyprostowałem pogięte blaszki, rozkręciłem i skręciłem całość, kasete i sam napęd (sprzęt w środku był pogięty - siłowo potraktowany). Przedni panel to był tylko 'szczyt góry lodowej'. Zmieniarka jako-tako działa, ale nie jestem zadowolony i gwarancji na to nie dałem. Nauka dla mnie - nie brać starych napędów do naprawy tylko z marszu - kup se waść nowe i nie zawracaj gitary. ;) Dziekuję za pomoc :)

0