Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony prawy kanał Telefunken studio center 5031 hifi

Hubert978 12 Jul 2018 23:13 486 5
    Hubert978
    Level 4  
    Witam, zabrałem się za naprawę sprzętu z tytułu i nie wiem co może być uszkodzone(mam pewne podejrzenia, że jest to układ ha1457). Do rzeczy, prawy kanał prawie wogóle nie gra (w stereo-podczas odtwarzania kaset i płyt), słychać ledwo co muzykę i jest ona zniekształcona. Żeby nie było, mam schemat, lecz nie wiem nawet gdzie szukać usterki. Pozdrawiam.
    SlawekKedra
    Level 43  
    Wklej więc ten schemat. Bez niego podpowiedzi byłyby dość trudne.
    SlawekKedra
    Level 43  
    Zewrzyj kolektory tranzystorów T1401 i T401 i sprawdź czy jest tak jak było czy też kanały grają równo.
    Hubert978
    Level 4  
    Witam, znalazłem usterkę-układ scalony TDA1054MB jest uszkodzony i dlatego jeden z kanałów nie gra. Za kilka dni kupię ten układ, wylutuję go i powinno być wszystko ok. Została mi do zrobienia jeszcze drobnostka czyli naprawa programatora(1 i drugi sensor nie działa). Prawdopodobnie jest to wina scalaka SAS580. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Tematu jeszcze nie zamknę z tego względu, żeby w razie czego móc dalej kontynuować ten wątek.
    Hubert978
    Level 4  
    Witam, dobrze zrobiłem nie zamykajac tego tematu. Więc: wymieniłem tego sas580 na ul1958 oraz połączyłem skorodowaną blaszkę od sensora nr 3 i mam ogromny problem. Całe strojenie fm jest niesprawne, a dokładnie 3 sensor jest zablokowany przez co nie można przełączyć strojenia ani na inny sensor ani na główne pokrętło strojenia. Jedyną rzeczą której jeszcze nie sprawdziłem jest kondensator 4.7nf. Sprawdzę go i napiszę o efektach. Jakby co to i na sas580 i ul1958 jest identyczny problem. Pozdrawiam.

Wszystkie kondensatory 4.7nF są sprawne, żaden z nich nie jest zwarty. Nie mam pojęcia co jest nie tak...