Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana karty sieciowej Lenovo g580

13 Lip 2018 11:17 990 6
  • Poziom 6  
    Witam, chciałbym wymienić swoją kartę sieciową w standardzie DA104328
    Jest to Atheros CCAI11LP0300T2 ale tych kart nie ma na rynku, czy mógłbym zamontować kartę Broadcom np. BCM943142HM?
  • Poziom 38  
    Na znanym portalu aukcyjnym AR5B225 powinna być bo to dosyć typowa karta. BCM943142HM była dosyć często montowana w laptopach Lenovo. Używałem laptopa Lenovo z kartą BCM943142 [WiFi+Bt], był to B575 lub coś podobnego z bardzo wygodną klawiaturą. Nie zapomnij sprawdzić formatu karty, wymiarów bo to kluczowa sprawa. Najprawdopodobniej wejdzie jedynie krótka karta PCIe.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Uważaj z wymianą kart sieciowych w tycm laptopie. Lenovo złośliwie blokowało karty sieciowe, które nie są na liście dopuszczonej w BIOSie. Najlepiej kupić używaną kartę sieciową występującą w tym modelu laptopa.

Pełna lista kart montowanych w tym laptopie wyciągnięta z instrukcji serwisowej poniżej:

Wymiana karty sieciowej Lenovo g580

Prawdopodobnie ta powinna pasować:

https://allegro.pl/wifi-karta-lenovo-g780-i7409308359.html - numer FRU 20-002501 się zgadza z listą.
  • Poziom 12  
    Mojej Mamie UPC przyspieszyło teraz net do 150 Mbit/s ale niestety karta ma tylko standard Fast Ethernet i obsługuje prędkości tylko do 100 Mbit/s.

Czy jest jakaś karta ze standardem LAN do 1 Gb/s lub chociaż do 300 Mbit/s i WiFi 5 Ghz, którą można bezboleśnie podmienić w tym lapku ?
  • Poziom 6  
    Ja zamawiałem na alliexpress i działa oryginał
  • Moderator - Komputery Serwis
    Możesz próbować kart LAN GbE na USB. Tylko pytanie, czy Mama używa internetu w takim stopniu, aby różnica między 100 a 150Mbps zrobiła jej jakąkolwiek różnicę? Bo w zasadzie to różnica będzie widoczna jedynie przy ściąganiu dużych objętościowo plików, przy przeglądaniu stron w zasadzie nie da się zauważyć różnicy.
  • Poziom 12  
    dt1 napisał:
    Możesz próbować kart LAN GbE na USB. Tylko pytanie, czy Mama używa internetu w takim stopniu, aby różnica między 100 a 150Mbps zrobiła jej jakąkolwiek różnicę? Bo w zasadzie to różnica będzie widoczna jedynie przy ściąganiu dużych objętościowo plików, przy przeglądaniu stron w zasadzie nie da się zauważyć różnicy.

Ona w sumie w ogóle nie korzysta z niego po kablu. Bardziej myślałem w kontekście WiFi, bo tutaj przy ilości sieci 2.4 net potrafi momentami się krztusić.
    Mama jest już na emeryturze, więc z lapka korzysta tylko w stopniu bardzo podstawowym.
    Z resztą ja u siebie w bloku mam to samo, jak sprawdziłem inssiderem to miałem ok 40 sieci 2.4. Zmieniłem na telefonach i tablecie się na 5Ghz i jest spokój.