Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GP70 2PF - Problem z klawiaturą zamienną

13 Lip 2018 18:05 255 5
  • Poziom 3  
    Witam

Kilka miesięcy temu lekko zalałem klawiaturę w moim MSI GP70 2PF. Przestała działać, więc (z uwagi na brak większych funduszy) używałem zewnętrznej klawiatury USB. Wszystko działało dobrze.

Dziś przyszła do mnie klawiatura zamienna, którą zamówiłem z allegro ze sklepu amptech. Niestety wziąłem ostatnią i aukcja jest już zakończone, ale sprzedawca miał dobrą opinię, więc nie stawiałbym, ze ktoś mnie chciał oszukać.

Problem polega na tym, ze klawiatura po podłaczeniu działą strasznie. Wszystkie znaki są pomieszane. Zamiast z jest \, zamiast backspace jest 3, a zamiast d jest enter itd. Nie mam pojęcia co zrobić. Próbowałem pokombinować coś ze sterownikami, ale nie wiem za bardzo co mam zrobić. Mam windows 10.

Proszę o pomoc.
    Z góry dzięki
  • Spec od komputerów
    Khowcik1 napisał:
    Nie mam pojęcia co zrobić.

Sprawdzić klawiaturę testerem jeśli taki posiadasz.
    Niewykluczona usterka płyty.
  • Poziom 3  
    Nie mam testera, ale klawiatura usb działa normalnie (jeśli ma to coś do rzeczy)
  • Spec od komputerów
    Wyjąłeś płytę i sprawdziłeś dokładnie czy nie ma na niej śladów zalania?
  • Poziom 3  
    Dodam jeszcze tylko, ze kilka dni wcześniej kupiłem klawiaturę zamienną, ale okazało się, ze jest mocowana na jakieś tam śrubki, więc musiałem ją odesłać. Tylko, że poza mocowaniem tam było wszystko ok. Działała
  • Spec od komputerów
    Khowcik1 napisał:
    Tylko, że poza mocowaniem tam było wszystko ok. Działała

W takim razie kupiłeś uszkodzoną/niekompatybilną klawiaturę.