Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 0,9 - Ładowanie akumulatora i miganie świateł

przemonk25 13 Lip 2018 19:23 228 10
  • #1 13 Lip 2018 19:23
    przemonk25
    Poziom 7  

Witam
    Posiadam Seicento 0,9. Ostatnio miałem problem z odpaleniem. Sprawdziłem akumulator i jedna cela jest uszkodzona. Podladowalem i odpalił. Po jeździe znowu nie odpala. Mam też w ostatnim czasie problem ze światłami (same migaja) i gdy zmierzył ładowanie akumulatora to wtedy waha się między 15-18V, a gdy nie migaja to ma 14,4V. Jutro kupie nowy akumulator, ale chcę wiedzieć czy to miganie świateł może być spowodowane tym uszkodzonym akumulatorem? I dlaczego jest takie duże napięcie ładowania?

0 10
  • Pomocny post
    #2 13 Lip 2018 20:02
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Nie montuj nowego akumulatora pod źle działający alternator. Sprawdź alternator i regulator napięcia. Akumulator nie wytworzy 15-18V, coś masz źle z ładowaniem.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Lip 2018 20:34
    anchilos
    Poziom 16  

przemonk25 napisał:
    Sprawdziłem akumulator i jedna cela jest uszkodzona
    Uszkodzona czy urwana - oto jest pytanie ? Jeśli urwana , może łączyć lub nie łączyć . Jeśli nie łączy to alternator nie ma źródła odniesienia napięcia i daje ile może . Jeśli połączy , jest właściwe napięcie ładowania 14,4V . Proponuję założyć nowy akumulator i natychmiast zmierzyć napięcie ładowania. Jeśli będzie powyżej 14,4 v natychmiast wyłączyć silnik , i szukać problemów z regulatorem . Ale, sądzę , że będzie O.K. .Powodzenia.

0
  • #4 13 Lip 2018 20:38
    helmud7543
    Poziom 42  

Dokładnie, przy przerwaniu obwodu napięcie wariuje. Aku nie uszkodzisz (w krótkim czasie), ale sterownik silnika możesz (choć skoro tyle wytrzymał...) - to jakbyś chciał testować taka informacja czym ryzykujesz.

0
  • #5 13 Lip 2018 21:16
    przemonk25
    Poziom 7  

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) Po założeniu sprawdzę ładowanie i dam tu znać :)

0
  • #6 13 Lip 2018 21:46
    anchilos
    Poziom 16  

Kolego , jak masz takie skoki napięcia , to lepiej nie jeździj tym autkiem . Skutki mogą być opłakane !

przemonk25 napisał:
    Jutro kupie nowy akumulato

0
  • #7 14 Lip 2018 12:44
    przemonk25
    Poziom 7  

Z Waszą namową pojechem innym samochodem i kupiłem nowy akumulator. Po założeniu ciągle są takie skoki napięcia.

Dodano po 44 [minuty]:

Edit :
    Pojechałem do mechanika i mechanik stwierdził że to regulator napięcia. Dziękuję za pomoc :)

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Edit 2:
    Czy według Was przez te zmiany napięcia mogła się zepsuć pompa paliwowa? Bo 3 dni temu się zepsuła i teraz się zastanawiam czy to mogło być powodem..?

0
  • #8 14 Lip 2018 13:52
    helmud7543
    Poziom 42  

Wszystko co jest zasilane ekektrycznie mogło się zepsuć przy 18 V.

0
  • #9 14 Lip 2018 15:02
    anchilos
    Poziom 16  

przemonk25 napisał:
    Pojechałem do mechanika
    helmud7543 napisał:
    Czy według Was przez te zmiany napięcia mogła się zepsuć pompa paliwowa? Bo 3 dni temu się zepsuła
    helmud7543 napisał:
    Wszystko co jest zasilane ekektrycznie mogło się zepsuć przy 18 V.
    Wszystko prawda . Jak ,Kolega dojechał na zepsutej pompie ?

Dodano po 45 [sekundy]:

anchilos napisał:
    Kolego , jak masz takie skoki napięcia , to lepiej nie jeździj tym autkiem . Skutki mogą być opłakane

0
  • #10 14 Lip 2018 18:45
    przemonk25
    Poziom 7  

Pompa się zepsuła i auto nie odpaliło po pracy ale do mechanika 300 m więc podepchali mnie i on wymienil na nową ;)

0
  • #11 30 Lip 2018 22:41
    przemonk25
    Poziom 7  

Problemów ciąg dalszy.
    Gdy mi po pracy nie odpalił odrazu (znowu mnie popchali a później spróbowałem odpalić i odpalił) to pojechałem do mechanika. Wymienil czujnik położenia wału i świece. Po 3 dniach tzn. dzisiaj znowu nie odpalił. Dopiero po 4 próbie odpalił. Za tydzień jadę na wakacje więc wolę nie ryzykować. Co wg Was może być zepsute? Mechanik wspominał że jak to nie pomoże to może być to wina komputera i że być może będzie trzeba go wgrywać od nowa...

0
  Szukaj w 5mln produktów