Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Ares 556 - Radio uruchamia się tylko w pozycji parkingowej

13 Jul 2018 21:09 834 7
 • Level 7  
  Witam. Jak w temacie, zakupiłem nowe radio JVC podłączyłem i radio uruchamia się tylko w pozycji parkingowej kluczyka, na zapłonie i przy włączonym silniku radio się nie uruchamia. Wcześniej było oryginalne radio Philipsa i też ta sama sytuacja.

  Zmierzyłem miernikiem piny i w pozycji parkingowej kluczyka zasilanie idzie z pinów akumulator oraz zapłon, a jak przekręcę kluczykiem na zapłon to zasilanie idzie tylko z pinu od akumulatora.

  Proszę o pomoc.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Level 12  
  Wygląda jakby ktoś zrobił zabezpieczenie przed słuchaniem podczas pracy i podłączył wyjście radia ze stacyjki pod styk pozycji parkingowej.
 • Level 7  
  Gniazdo zapalniczki też daje zasilanie tylko w pozycji parkingowej, na zapłonie już nie. Czy w stacyjce za zasilanie radia i gniazda może odpowiadać jeden przewód?

  PS. Wszystkie bezpieczniki OK, sprawdzane woltomierzem
 • Level 7  
  Ale chciałbym przywrócić to do oryginału, bo na pewno oryginalnie tak nie było. Czytałem, że po zmostkowaniu radio potrafi kraść prąd i rozładowywać akumulator. Gniazdo zapalniczki też daje zasilanie tylko w pozycji parkingowej, na zapłonie już nie.
 • Helpful post
  Level 18  
  Może ktoś zamienił kable w stacyjce....
 • Level 7  
  Oryginalnie powinno być tak że w pozycji parkingowej jest zasilanie na radio, lampkę i gniazdo zapalniczki (instrukcja tak mówi) ale na zapłonie przecież też powinno być, więc może ktoś nie zamienił a odłączył lub coś nie styka.
  Zajrzę tam może, na razie podłączyłem radio pod stały plus.
 • Level 7  
  Podłączyłem radio pod stały plus.