Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio 2 din mazda 6 2004 podłączenie pod kierownicę i wyświetlacz

dzedaj2000 14 Jul 2018 16:13 5004 3
    dzedaj2000
    Level 14  
    Czy jest jakikolwiek sposób by założyć niefabryczne radio w maździe 6 2004 r by działały przyciski w kierownicy i działał wyświetlacz?

Nie koniecznie musi być 2din ale np. 1 din z wysuwanym monitorem?

Przeróbki związane z samym wizualnym zamontowaniem jestem w stanie sam wykonać.

Są gotowe ale cena przeraża za kawałek plastiku.
    KOSIN ZAFIRA A
    Level 8  
    Na E-bayu z chin se sciagnij podrobke za pare groszy. A co do Twojego pytania idzie tak zrobic kupujac radio 1 DIN na koste ISO z 7 calowym ekranem (np firmy Kruger&Matz) jestes w stanie podlaczyc radio pod funkcyjna kierownice. Tylko nie rozumiem Twojego pytania troszke samo radio idzie podlaczyc pod kierownice ale powiedz mi o jaki Ci wysqietlacz chodzi i jak ma byc sterowany ? Z radia czy ten orginalny co masz teraz
    dzedaj2000
    Level 14  
    KOSIN ZAFIRA A wrote:
    Na E-bayu z chin se sciagnij podrobke za pare groszy. A co do Twojego pytania idzie tak zrobic kupujac radio 1 DIN na koste ISO z 7 calowym ekranem (np firmy Kruger&Matz) jestes w stanie podlaczyc radio pod funkcyjna kierownice. Tylko nie rozumiem Twojego pytania troszke samo radio idzie podlaczyc pod kierownice ale powiedz mi o jaki Ci wysqietlacz chodzi i jak ma byc sterowany ? Z radia czy ten orginalny co masz teraz

Radio podłączone tylko nie mogę się skontaktować z magikiem by podłączył wyświetlacz
    szczepulek
    Level 12  
    Jest na to wyjście, pierwsza możliwość kupić radio z dodatkowym Dekoderem CANBus, bo wyświetlacz komunikuje się po CAN z radiem, które służy do sterowania nim. Co ma być wyświetlane.
    Druga opcja, na forum Mazdaspeed jest przeze mnie rozwijana w temacie użytkownika Mazdziok, "Multimedialne radio,komputer TRIP, zegar – rozwiązanie problemu wyświetlacza LCD / CANbus – Mazda 3"
    Sterowanie LCD - komputer pokładowy, odbywa się poprzez mikrokontroler Arduino. Można też sterować co ma byś wyświetlane na LCD 12 znakowym.
    Zapewne można też wyświetlić z poziomu Arduino parametry klimatyzacji.

Aaaa.. jeszcze jedna sprawa.. widzę że samochód przed 2006r., czyli LCD podłączany do radia a nie bezpośrednio do wiązki kabli, W takim wypadku najczęściej wymieniają wyświetlacz na poliftowy pierwszej generacji Mazdy 3, nie wiem jak to było z innymi modelami mazd, ale raczej bebechy radia te same stosowali tylko ramka była inna

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:
    Radio 2 din mazda 6 2004 podłączenie pod kierownicę i wyświetlacz[/img]

Dla Mazdy 6 można coś pokombinować z odczytem z CAN dla wyświetlacza CA-DM4592AK , no może jeszcze DM4591AK
    https://servlib.com/panasonic/car-audio/ca-dm4591ak-ca-dm4592ak.html?start=2

Może się przydać komuś , zmiana z przed liftowej wersji radia na poliftowe, z podpięciem poliftowego wyswietlacza..
    http://niksideas.blogspot.com/2012/10/how-to-install-2006-2008-radio-into.html#more Link