Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H 04r - Brak sygnału klaksonu na włączonych światłach mijania

14 Lip 2018 17:31 2232 10
  • Poziom 5  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem w swoim autku z brakiem sygnału klaksonu. Nie działają też czasem rolki obsługi radia i CIM. Zauważyłem, że ta przypadłość występuje na włączonych światłach mijania, natomiast na wyłączonych auto trąbi normalnie. Czy ktoś wcześniej miał podobny problem? Ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu?
  • Poziom 21  
    Ściemnij podświetlenie licznika i wskaźników, powinno zadziałać, też tak mam. Winna jest jakaś taśma czy złącze. Podobno wada fabryczna.
  • Poziom 12  
    Powodem najczęściej jest CIM.
  • Poziom 5  
    Co to oznacza? Trzeba go wymienić, czy da się naprawić?
  • Poziom 21  
    Zakładają jakieś klamry na złącza i problem ustępuje. Klawisze na kierownicy są podświetlane i to w jakiś sposób zakłóca działanie przycisków. Przyciemniane często pomaga.

Ja zajmę się tym jesienią, przy okazji innych napraw. Narazie przyciemniłem i klawisze działają.
  • Poziom 21  
    Ja informacje na ten temat znalazłem w internecie, nie pamiętam gdzie. Była ta usterka tam opisana, również to, że pomaga przyciemnienie.

U mnie pomogło to zostawiłem temat do jesieni. Przyjedzie syn mechanik i spróbujemy temat ogarnąć.

Dodano po 2 [minuty]:

Z tego co pamiętam, to jest słaby styk taśmy z gniazdem i pomaga założenie klamry na gniazdo.
  • Poziom 12  
    Spinka na CIM rzadko pomaga. GM sie w ten sposob ratował ale często to niewiele pomagało.
  • Poziom 9  
    ściemnienie zegarów pomaga ale trzeba dobrać odpowiednie ustawienie (metoda prób i błędów) ustawić tak by trąbka działała. w mojej astrze było to na lvl prawie nie widocznego podświetlenia dzień.

co do naprawy i usunięcia ASO proponowało mi nowy moduł CIM bo to przeciera sie taśma,koszt 1500zl, na szrocie znajdziejsz w okolicach 100zl ale bez gwarancji że problem zniknie

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    viru napisał:
    na szrocie znajdziejsz w okolicach 100zl

CIM zdemontowany z innego auta nie zadziała w nowym bez "wyczyszczenia" i programowania VIN, immo, PIN, ...

viru napisał:
    co do naprawy

Stary CIM bez problemu można i należy regenerować.

ak44 napisał:
    Zakładają jakieś klamry na złącza i problem ustępuje.

ASO Opel prowadziła do 31.12.2012r akcję serwisową 10-R-036 - dot. CIM'u i sporadycznego wadliwego działania sygnału dźwiękowego.

W chwili obecnej "spinka" jest już raczej niedostępna w ASO.
    Pomagała ona wyłącznie na usterkę klaksonu... .
    Na inne problemy CIM, "spinka" nie pomaga.
    Tylko regeneracja.
  • Poziom 9  
    CameR napisał:

CIM zdemontowany z innego auta nie zadziała w nowym bez "wyczyszczenia" i programowania VIN, immo, PIN, ...

o widzisz dobrze wiedzieć na przyszłość każdy z 3 warsztatów w ktorych byłem proponował mi wymiane, ale musiałem znaleść CIM sam na jakims all.. szrot itp bo oni nie dawali gwarancji. czyli jak nie zadziała moja wina

zapamiętam dzieki

btw u mnie na chwile obecną jednak (tfu tfu) po przyciemnieniu zegarów problem ustał