Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak naładować akumulator żelowy?

14 Lip 2018 19:54 525 7
  • Poziom 5  
    Witam, ostatnio znalazłem starą niedziałająca latarkę i spróbowałem ja rozkręcić gdyż myślałem że może tylko diody są przepalone a akumulator będzie działać, więc go wyjąłem . Słabo się na tym znam i chciałbym wiedzieć czy wogule będę miał z niego jakiś pożytek. Jeśli tak to zastanawiam się jak go podładować, czy wystarczy że podłącze zasilacz którym kiedyś ta latarka się ładowała i będzie się już ładować?
    Oczywiście zasilacz i akumulator w załączniku.
  • Poziom 37  
    Więcej brakuje w Twojej wypowiedzi szczegółów, niż jest.
    Bez urządzenia "pomiędzy" zasilacz 12V jest nieodpowiedni do akumulatora 6V. Co za mityczna "latarka" ?
    Miernik masz i umiesz obsługiwać?

Stary leżący akumulator pewnie będzie złomem (utlizowanym). Gdzieś może mieć datę albo miesiąc produkcji.
  • Poziom 28  
    Po co pisać i czekać na odpowiedzi jak można podłączyć i spróbować naładować zmierzyć napięcie i dopiero zadawać pytania, 90% akumulator wysuszony i prawdopodobnie trzeba wodą destylowaną zalać cele.
  • Poziom 5  
    Co do podłączenia to właśnie mógłbym spróbować tylko nie wiem gdzie jest plus a gdzie minus na zasilaczu.
  • Poziom 37  
    Opolek napisał:
    Co do podłączenia to właśnie mógłbym spróbować tylko nie wiem gdzie jest plus a gdzie minus na zasilaczu.

a odpowiedź na poprzednie pytania?
    zrozumiałeś różnicę napięć, czy nie?
  • Poziom 31  
    klamocik napisał:
    [...]90% akumulator wysuszony i prawdopodobnie trzeba wodą destylowaną zalać cele.

W akumulatorze żelowym? Fakt, to też akumulator kwasowy, ale konsystencja płynu inna.
  • Poziom 5  
    Dobra zaryzykuję i podłącze ten akumulator do tego zasilacza i jak nie będzie działać to najwyżej go wyrzucę.