Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0HDI 2004 - Z dnia na dzień przestał odpalać.

14 Lip 2018 22:26 1020 9
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Mam Peugeota 407 2.0 HDI z automatyczną skrzynią biegów. Auto z dnia na dzień przestało odpalać. Rozrusznik kręci ale w ogóle nie zaskakuje.
    Dnia poprzedniego była normalna jazda na trasie 50km, bez dymienia, bez spadków obrotów czy też mocy, dzień jak co dzień.
    Na początek wymiana filtra paliwa, odpowietrzenie układu i nic.
    Na zaś wymieniony filtr powietrza i nic.
    Bezpiecznik był ok ale na wszelki wypadek wymieniony i nic.
    Wymieniłem pompę paliwa (przy okazji połamałem nakrętkę pompy bo za cholerę nie udało się jej okręcić, ale nowa jest już w drodze) i coś już zaczęło się dziać, chwilami nawet 1 czy 2 sekundy popracuje ale i tak za chwilę gaśnie.
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kilka tygodni temu były spadki mocy ale po wymianie przetwornik ciśnienia PIERBURG 7.01633.04.0 wszystko wróciło do normy.
    Poziom płynów jest na stałym poziomie. Czy o czymś zapomniałem? Czy jest coś co jeszcze trzeba wymienić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Tym sposobem możesz wymienić jeszcze:
    Pompę
    Wtryski
    Czujniki ciśnień
    Przepływomierz
    Czujniki położenia wału/wałka
    Olej
    Filtry

Zrób diagnostykę będzie wiadomo czy niema ciśnienia? Czy może coś innego....
  • Poziom 13  
    Układ diagnostyczny już jest w drodze.
    Miałem bardziej na myśli czy nie ma czegoś małego, jakiejś dupereli przez którą nie odpala.
    Z dnia na dzień przecież silnik się nie rozpada...

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Dziś z rana samochód odpalił na dotyk, pochodził około 5-6 sekund na normalnych obrotach i zgasł, ponowna próba odpalenia skończyła się już tylko cykaniem, p tylu próbach odpalania akumulator się wyładował.
  • Poziom 11  
    szymitsu21 napisał:
    Tym sposobem możesz wymienić jeszcze:
    Pompę
    Wtryski
    Czujniki ciśnień
    Przepływomierz
    Czujniki położenia wału/wałka
    Olej
    Filtry

Zrób diagnostykę będzie wiadomo czy niema ciśnienia? Czy może coś innego....

Do listy dodałbym jeszcze BSM... :)
  • Poziom 13  
    Mam już kabelki do diagnostyki, ale muszę jeszcze starszego lapa przygotować, bo standardowo nie działa na Windows 10.

W międzyczasie podczas pierwszego odpalenia kiedy auto zaskakuje na 3-4 sekundy pojawia się dziwny znaczek, czy ktoś mógłby mi go rozszyfrować?
    Dodam ze na ekranie komputera nie pojawia się nic....
  • Poziom 11  
    To informacja o przepalonej żarówce. Zapewne przez spadek napięcia.
    I co twój diagnoskop powiedział?
  • Poziom 13  
    Był błąd elektrozaworu który wcześniej wymieniłem, ponowna wymiana i usunięcie błędu rozwiązało sprawę.
    Teraz komputer nie pokazuje żadnych błędów ale i tak nie odpala.
    Jakiś konkretny czynnik powinienem wziąć pod lupę?
  • Poziom 11  
    Podaj dane auta. Najlepiej VIN.
    Jaki był konkretnie kod błędu.
    Złota zasada - nie wymieniaj części na podstawie jedynie kodów błędów.
    Spójrz w parametry podczas próby rozruchu - paliwo, powietrze, synchronizacja, prędkość obrotowa.
    Zerknij też na linię 5V.
  • Moderator Samochody
    Podstawa to ciśnienie paliwa, musi mieć minimum około 180 bar żeby zapalił.
  • Poziom 10  
    W moim przypadku do wymiany była pompa wysokiego ciśnienia. Palił jedynie z plaka, gasł w trakcie jazdy.