Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.4 2002r - Układ hamulcowy-klocki tarcze

adamson95 15 Lip 2018 08:37 129 6
  • #1 15 Lip 2018 08:37
    adamson95
    Poziom 8  

Witam ostatnio wymieniłem linki od ręcznego ponieważ nie odbijal (była rozciągnięta i zerdzewiala) oczywiście naciagalem ja by Łąpała na 3 ząbek mniej więcej, i było okej za miesiąc później wymieniłem klocki i tarcze tył tłoczki cylinderki wyczzyszczone nasmarowane, wszystko powinno być okej, klocki również gładko chodzą, ale jest problem że zaczęły się grzać, slyszalem że to normalne zjawisko bo się docierają, a czy nie trzeba opuścić ręcznego bo doszło parę milimetrów tarcze klocki nowe a były ustawiane do pozycji starych klocków, co sądzicie na ten temat? A i jeszcze jedno jadąc zgorki samochód leci swobodnie nie hamuje prędkość zwrasta, (na luzie)

0 6
  • #2 15 Lip 2018 09:02
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Na klockach nie było wypustek które później mają wejść w tloczek?

Nie powinno być żadnych problemów po wymienię.

0
  • #3 15 Lip 2018 09:06
    ociz
    Moderator Samochody

Linki ustawia się tak żeby dźwignie zacisków odbijały do końca. Inaczej zniszczysz zaciski.

0
  • #4 15 Lip 2018 10:12
    adamson95
    Poziom 8  

@ociz wiem ale chodzi o to czy przy zwiekszonej grubosci tarczy i klockow nie trzeba cofnac troche linki bo jak wiemy byla ustawiona na poprzednie tarcze i klocki

Dodano po 53 [sekundy]:

@szymitsu21 nie,nie bylo nic takiego

0
  • #5 15 Lip 2018 10:29
    omegolotC30NE
    Poziom 20  

adamson95 napisał:
    @ociz wiem ale chodzi o to czy przy zwiekszonej grubosci tarczy i klockow nie trzeba cofnac troche linki bo jak wiemy byla ustawiona na poprzednie tarcze i klocki

W tłoczku jest mechanizm samoregulacji , nie podciagasz przecież linek w miarę zużywania się klocka i tarczy. Jeśli tłoczki cofnołeś prawidłowo i dźwignie linek wracają lekko na zero , to powinno być dobrze.

0
  • #6 15 Lip 2018 12:13
    adamson95
    Poziom 8  

czyli wnioskuję że się wszystko dotrze i będzie okej?

0
  • #7 15 Lip 2018 12:19
    ociz
    Moderator Samochody

Nie będzie, bo po Twoim opisie można wywnioskować że za mocno linki napiąłeś.

0