Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZWE 24-2 KP nie uruchamia się

jolkapolka 15 Jul 2018 09:38 1026 2
 • #1
  jolkapolka
  Level 8  
  Wczoraj pierwszy raz od prawie 2 lat zgasła świeca w piecu Junkers ZWE 24-2 KP. Mimo uruchamiania i trzymania płomienia kilka minut za każdym razem gaśnie. Dodatkowo przy włączeniu ciepłej wody czasem zapala się całość a czasem nie dzieje się nic. Dodam, że w piecu już jakiś czas ciśnienie wynosiło ~0,9 bar ale myślałam, że to kwestia wyłączenia ogrzewania. Obecnie ciśnienie wynosi około 0,5bar a ja nie widzę nigdzie możliwości by to ciśnienie zwiększyć (obok układu bezpieczeństwa nie ma żadnego pokrętła) a w instrukcji wskazują oni element którego nie widzę na schemacie.
 • #2
  goldzik15
  Level 15  
  Nie mogę znaleść w instrukcji zaworu dopuszczania wody do instalacji. Zerknij na kocioł od dołu czy nie ma tam jakiegoś małego zaworu zakręconego lub pod kotłem na instalacji spinki pomiędzy zimną wodą a instalacją C. O.

  Jeżeli chodzi o świeczkę element nr. 32 z instrukcji. Na stronie drugiej masz wykaz części, pod koniec schemat budowy kotła. Wyczyść mała szczoteczką drucianą, czyścikiem do miedzi i dokładnie obejrzyj ten element, czy nie jest przepalony i nie widać jego wnętrzności. Czy palnik pilota jest wystarczający, czy ładnie pokrywa termoparę? Ew. Do czyszczenia jeszcze dysza pilota. Jeżeli nie pomoże tylko wymiana.
 • #3
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Dopust wody zewnętrzny, zawór hydrauliczny lub zawory połączone wężykiem, zamknięte na stałe. Właściciel kotła powinien wiedzieć gdzie się dopełnia wodę do instalacji. Kocioł do konserwacji, jeżeli trudno go uruchomić należy zgłosić do serwisu. Najczęściej samo oczyszczenie palnika pilota pomaga. Jeżeli nie, STB do wymiany i zestaw serwisowy automatu wodnego. Klient nie powinien rozbierać ,rozkręcić , oczyszczać bez uprawnień gazowych.